Reklama

Kotły zgazowujące drewno SEMAX OPTI i SEMAX BASIC - sposób na ogrzanie domu

Kotły zgazowujące drewno to ekologiczne i ekonomiczne urządzenia do ogrzewania domu. Zamieniają one drewno opałowe w gaz, który jest spalany w komorze spalania. Warto zaznaczyć, że to aktualnie jedna z najtańszych form ogrzewania z uwagi na niską cenę drewna opałowego. Firma METAL-FACH Technika Grzewcza oferuje dwa modele takich kotłów: SEMAX OPTI i SEMAX BASIC.
kotly-zgazowujace-drewno
Autor: Metal Fach

Oba modele spełniają normy ekologiczne 5 klasy i Ecodesign i mogą być używane w systemach otwartych lub zamkniętych. Różnią się jednak nieco pod względem konstrukcji, wyposażenia i parametrów technicznych

Kotły zgazowujące drewno SEMAX OPTI

Nowoczesny kocioł zgazowujący drewno z automatyką regulującą spalanie i pracę urządzenia. Ma sterownik TECH ST-880 z PID, który kontroluje temperaturę spalin, ciśnienie robocze, pobór mocy elektrycznej i ilość powietrza wtórnego i pierwotnego. Ma też wentylator wyciągowy, który zapobiega wydostaniu się dymu z kotła i wspomaga ciąg spalin. Kocioł jest dostępny w czterech mocach: 16, 23, 30 i 40 kW. Może ogrzać od 160 do 400 m2. Ma pojemność wodną od 71 do 120 litrów i maksymalną temperaturę roboczą 80°C. Ma sprawność cieplną ponad 90% i pobór mocy elektrycznej 70 W. Może spalać drewno o wilgotności Wc = 15 – 20% i długości polan od 26 do 50 cm. SEMAX OPTI ma wymiennik ciepła z poziomymi półkowymi - rurowymi, które zapewniają wysoki odbiór ciepła i łatwe czyszczenie. Wyjście czopucha jest regulowane góra-bok z wentylatora. Kocioł wyposażony jest w klapę oddymiającą i zawirowywacze w kanałach konwekcyjnych. Ma też kanał ceramiczny z płytami ceramicznymi w funkcji katalizatora ceramicznego, który poprawia efektywność spalania. 

Więcej ciekawych artykułów znajdziesz w dziale OGRZEWANIE DREWNEM I PELLETAMI

Kotły zgazowujące drewno SEMAX BASIC

Prosty i funkcjonalny kocioł zgazowujący drewno z miarkownikiem ciągu i termometrem mechanicznym umożliwiającymi regulację spalania i pracę urządzenia. Nie ma sterownika ani wentylatora wyciągowego, wymaga więc ręcznego rozpalania i ustawiania ilości powietrza wtórnego i pierwotnego za pomocą przesuwek. Kocioł jest przeznaczony dla osób ceniących sobie prostotę obsługi i niski koszt zakupu. SEMAX BASIC jest dostępny tylko w jednej mocy: 15 kW. Może ogrzać około 150 m2. Jego pojemność wodna to 71 litrów a maksymalna temperatura robocza to 80°C. Ma sprawność cieplną 86% i nie pobiera mocy elektrycznej. Może spalać drewno o wilgotności Wc = 15 – 20% i długości polan 26 cm. SEMAX BASIC ma wymiennik ciepła z kanałami konwekcyjnymi półkowymi, które zapewniają wysoki odbiór ciepła i łatwe czyszczenie. Wyjście czopucha znajduje się z tyłu kotła. Kocioł wyposażony jest w klapę oddymiającą i zawirowywacze w kanałach konwekcyjnych. Ma też kanał ceramiczny z płytami ceramicznymi w funkcji katalizatora ceramicznego, który poprawia efektywność spalania. 

Podsumowując, kotły zgazowujące drewno SEMAX OPTI i SEMAX BASIC to dobre urządzenia do ogrzewania domu, które podlegają programom dofinansowań. Oba są ekologiczne i ekonomiczne. Jednak SEMAX OPTI jest nowocześniejszy i zaawansowany technologicznie, a SEMAX BASIC jest prostszy i tańszy. Wybór między nimi zależy od preferencji i potrzeb użytkownika. W obu przypadkach można liczyć na wysoką jakość i niezawodność kotłów firmy METAL-FACH Technika Grzewcza.


METAL-FACH Technika Grzewcza Sp. z o.o.
16-100 Sokółka, ul. Sikorskiego 66
tel. 85 711 94 54
www.metalfachtg.com.pl


Oceń

Reklama
Reklama