Reklama

Kominek z kontrolą spalania

Ogień od zarania dziejów towarzyszy człowiekowi i stanowi najważniejszy element każdego paleniska – jako źródło ciepła i bezpieczeństwa. Jedną z dróg, którą poszła ewolucja ognia, są obecnie kominki i paleniska zduńskie, które pozwalają przenieść najczystszą formę płomienia bezpośrednio do naszych współczesnych domów.
Kominek z kontrolą spalania
Automatyczny panel sterowania

Kominek z elektronicznym optymalizatorem spalania to bardzo dobre rozwiązanie dla środowiska, komfortu i portfela. Udział ciepła ze źródeł odnawialnych w prywatnych gospodarstwach domowych od wielu lat stale rośnie. Według wielu europejskich Agencji Środowiska, największą rolę odgrywa biomasa stała w postaci drewna. Jako paliwo regeneracyjne do pieców, kominków i pieców kaflowych, w decydujący sposób przyczynia się do oszczędzania kopalnych i szkodliwych dla klimatu źródeł energii, takich jak olej i gaz. Aby zapewnić czystą i ekonomiczną pracę domowego kominka, firma Tatarek Sp. z o.o. zaleca stosowanie elektronicznej kontroli spalania. Pozwala to na automatyczną i wygodną kontrolę procesu spalania – z wszystkimi korzyściami dla środowiska i własnego portfela. Więcej ciepła przy mniejszym zużyciu! 

Przepustnica

 

>>> Zobacz też: Sterowniki do kominków Tatarek

Nowoczesne kominki, piece, piece kaflowe i kozy, które wykorzystują drewno jako paliwo, aby zapewnić przytulne ciepło, są wzbogaceniem każdego miru domowego. Aby jednak użytkownik kominka czuł się komfortowo, i aby kominek spełniał wymogi ochrony środowiska, właściciel musi zadbać o harmonię technologii spalania i zużycia paliwa. Aby drewno paliło się z niską emisją, a co za tym idzie – prawidłowo - przy jego rozpalaniu ważne jest, aby jak najszybciej osiągnąć wysokie temperatury. Działa to najlepiej z cienko łupanym drewnem i dostępnymi na rynku rozpałkami. W tej fazie ogień potrzebuje dużo tlenu. Dlatego należy otworzyć dopływ powietrza tak bardzo, jak to możliwe. Jeśli utworzy się podsypka z żaru, można dodać większe kłody lub brykiety. Gdy tylko pojawią się płomienie, należy zdławić dopływ powietrza, aby zapewnić niskoemisyjne i ekonomiczne spalanie. Podczas gdy zbyt mało powietrza prowadzi do niepełnego spalania, zbyt dużo powietrza może bardzo podnieść temperaturę w palenisku. Każdy z tych błędów operacyjnych zmniejsza wydajność i prowadzi do zwiększonej emisji. 

W celu jak najlepszego wykorzystania wartości opałowej paliwa i uniknięcia zbędnych emisji, firma Tatarek - przy współpracy z producentami i zdunami - opracowała automatyczne systemy sterowania. Dzięki temu dopływ powietrza, temperatura komory spalania i ilość paliwa są optymalnie dopasowane do siebie w zależności od fazy spalania. Ponadto technologia sygnalizuje, czy i kiedy należy uzupełnić dawkę opału. Zwiększa to wydajność i żywotność pieca. Jednocześnie prowadzi do dłuższej emisji ciepła przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia drewna. Zmniejsza też zużycie paliwa nawet do 30% w skali roku. Automatyka kominkowa znacznie przyczynia się do obniżenia rocznych kosztów ogrzewania. Nowo zainstalowane lub zmodernizowane w ten sposób  piece wnoszą istotny wkład w transformację energetyczną. Dzięki kontroli spalania możesz osiągnąć jeszcze więcej w zakresie ochrony środowiska. A sterowanie za pomocą czytelnego wyświetlacza daje duży komfort i zapewnia bezpieczeństwo użytkownika. W wielu dostępnych na rynku kominkach istnieje już możliwość doposażenia instalacji w inteligentną technologię. Najlepiej skontaktować się z lokalnym salonem kominkowym lub zdunem, aby móc w pełni cieszyć się trzaskającym drewnem w kominku, w ciszy i spokoju, za naciśnięciem jednego przycisku.

 

 

 

 

 

Tatarek sp. z o.o.
50-559 Wrocław, ul. Świeradowska 75 
tel. 71 373 14 88 
[email protected]
www.tatarek.com.pl

 


Oceń

Reklama
Reklama