Reklama

SCHOTT ROBAX® - szyby kominkowe . Rozwiązania w zakresie pieców na drewno, które nie kosztują fortuny

Jeśli chodzi o komfort, ciepło i ogólne poczucie przytulności w miesiącach zimowych, niewiele rzeczy jest w stanie przewyższyć palący się ogień w kominku. Tańczące płomienie i trzask drewna cechują się pięknem, które fascynuje ludzkość od wieków, zbliżając ludzi i zachęcając ich do opowiadania historii.
SCHOTT ROBAX® -  szyby kominkowe . Rozwiązania w zakresie pieców na drewno, które nie kosztują fortuny
Rodzina szyb SCHOTT ROBAX® jest zaprojektowana z myślą o przyszłości.

Kominki niedawno zostały przebadane przez Komisję Europejską i inne organizacje ekologiczne zajmujące się emisją. Centralna część Europejskiego Zielonego Ładu i nowe przepisy dotyczące Ekoprojektu dla urządzeń do ogrzewania pomieszczeń na paliwo stałe określają limity emisji dla CO (tlenku węgla), OGC (organicznych związków gazowych), PM (cząstek stałych) i NOx (tlenków azotu), a także minimalne poziomy wydajności.

Dobrą wiadomością dla fanów prawdziwego ognia jest to, że nowoczesne piece na drewno charakteryzują się bardzo niskim poziomem emisji i bardzo wysoką sprawnością. Użycie odpowiedniego drewna we właściwym piecu może zapewnić wysoce zrównoważoną, opłacalną i przyjazną dla środowiska alternatywę dla spalania paliw kopalnych.

>>>> Zobacz też: Piecyk - ale jaki?

Zwiększenie wydajności

Ważnym elementem niskoemisyjności jest spalanie drewna w wysokiej temperaturze, co czyni proces spalania jeszcze bardziej wydajnym. Utrzymywanie większej ilości ciepła w komorze spalania może nie tylko ograniczyć powstawanie cząstek stałych, minimalizując gromadzenie się sadzy, ale także regulować temperaturę w pomieszczeniu, aby zapobiec jego przegrzaniu.

Jednym ze sposobów na zatrzymanie ciepła jest zastosowanie panelu kominkowego z ceramiki szklanej z powłoką odbijającą podczerwień (IR), która odbija promieniowanie cieplne z powrotem do komory spalania. Produkty takie jak ROBAX® IR Max i wielokrotnie nagradzany ROBAX® IR SuperMax mogą przyczynić się do zwiększenia wydajności spalania i zmniejszenia emisji. Dzięki zwiększonemu nagrzewaniu się wewnętrznej strony szyby kominkowej, powierzchnia panelu jest również mniej podatna na gromadzenie się sadzy, co redukuje ilość pracy związaną z czyszczeniem.

„Rodzina szyb SCHOTT ROBAX® IR może mieć bardzo pozytywny wpływ na wydajność pieców opalanych drewnem” - mówi Birgit Eickeler, Kierownik Produktu SCHOTT ROBAX®. „Panele z ceramiki szklanej mogą przyczynić się do zmniejszenia emisji, a także zapewnić właścicielowi domu zrównoważone i opłacalne źródło ciepła”.

Istnieje powszechne, błędne przekonanie, że spalanie drewna jest gorsze dla środowiska niż spalanie paliw kopalnych. Dopóki drewno jest suche, kupowane od sprawdzonego lokalnego dostawcy i używane w energooszczędnym piecu, poziom emisji będzie stosunkowo niski. A ponieważ drzewa wykorzystywane do produkcji drewna kominkowego podczas swojego życia usuwają z atmosfery tyle samo dwutlenku węgla, ile uwalniają podczas spalania w piecu na drewno, ogólny wzrost emisji dwutlenku węgla wynosi zero. Co więcej, kupowanie drewna opałowego lokalnie zapewnia również możliwie najniższy ogólny ślad węglowy.

ROBAX® IR SuperMax zaskoczył nową powłoką IR do paneli kominkowych, która odbija znacznie więcej ciepła niż niepowlekany panel kominkowy ROBAX®.

 

Gotowy na przyszłość

Firma SCHOTT rozumie atrakcyjność pieca na drewno i znaczenie zrównoważonego rozwoju, a także pozytywny wpływ kominków na samopoczucie. Z ponad 40-letnim doświadczeniem i ponad 110 milionami sprzedanych paneli kominkowych, firma specjalizująca się w produkcji szkła specjalistycznego jest jednym z wiodących światowych producentów szyb kominkowych z ceramiki szklanej.

„Branża pieców stale się rozwija” - mówi Birgit Eickeler. „Nowe projekty, nowe wymagania, nowe systemy. Rodzina szyb SCHOTT ROBAX® jest zaprojektowana z myślą o przyszłości. Stale pracujemy nad nowymi innowacjami, które zwiększają wydajność i zrównoważony rozwój”.

 

Schott Poland Sp. z o.o.
02-796 Warszawa, ul. Migdałowa 4/27
tel. +48 22 645 12 05

e-mail: [email protected]
www.schott.com/robax
 


Oceń

Reklama
Reklama