Reklama

Tynki gliniane - nowoczesny efekt, naturalny skład

Glina jest naturalnym surowcem mineralnym, znanym i stosowanym w budownictwie od wieków. Obecnie, dzięki wykorzystaniu wiedzy i dostępnej technologii, możliwe jest tworzenie z tego surowca nowoczesnych i ekologicznych tynków glinianych. Polska Glina to naturalne materiały wykończeniowe, nie zawierające chemicznych dodatków, pozwalające zachować przyjazny dla zdrowia człowieka mikroklimat, a pod względem estetycznym konkurujące z innymi współczesnymi produktami. Tynki Polska Glina produkowane są przez polską firmę rodzinną, wyłącznie z krajowych surowców mineralnych, pozyskiwanych m.in. ze złoża iłów w Szkucinie (woj. świętokrzyskie).
Tynki gliniane - nowoczesny efekt, naturalny skład
Tynk gliniany

Postaw na zdrowe ściany

Przyznanie, że tynki gliniane nie zawierają dodatków chemicznych to zbyt mało. Branża budowlana od lat zmaga się z istotnym problemem, jakim jest utrzymanie we wnętrzach odpowiedniej wilgotności powietrza, którą trudno zapewnić w dobrze izolowanych domach z nieefektywną zazwyczaj wentylacją. Rozwiązaniem tego problemu są właśnie tynki gliniane. Ich właściwości pozwalają na naturalną regulację wilgotności. Oznacza to, że jeśli w pomieszczeniu jest zbyt dużo wilgoci, pochłaniają ją i równomiernie rozprowadzają w swojej objętości. Natomiast jeśli pomieszczenie jest zbyt wysuszone, wówczas oddają wilgoć, co jest bardzo korzystne między innymi dla osób z alergiami. Dodatkowo tynki Polska Glina neutralizują nieprzyjemne zapachy i pochłaniają szkodliwe dla człowieka substancje gazowe, emitowane przez niektóre materiały budowlane.

Kolejną, mającą związek ze zdrowiem człowieka zaletą tynków glinianych jest neutralizacja promieniowania elektromagnetycznego. W codziennym życiu coraz bardziej jesteśmy narażeni na promieniowanie wpatrując się w różnego rodzaju ekrany, czy rozmawiając przez telefon komórkowy. Tynki gliniane są produktami, które mają właściwości zobojętniające fale elektromagnetyczne. 

Albus
Ravus
Brunus
Cinnamus
Flavus


Tynk gliniany nie tylko na kominek


Pod względem dekoracyjnym Polska Glina oferuje wiele możliwości. Ciekawe faktury, które można uzyskać pozwalają stworzyć oryginalną dekorację kominkowej zabudowy i wyeksponować palenisko we wnętrzu. Jednak tynki gliniane to doskonała propozycja nie tylko do dekoracji kominka, ale też wszystkich ścian we wnętrzu. Co ważne, tynki można stosować na różnych podłożach, takich jak: cegła ceramiczna, beton, kamień, bloczki gliniano-słomiane, płyty gliniane, płyty gipsowe, innego rodzaju tynki, w tym cementowo-wapienne oraz inne podłoża, po ich odpowiednim przygotowaniu. Pod względem kolorystyki do wyboru jest dziewięć propozycji, w których znajdziemy odcienie bieli (Albus), szarości (Ravus), kolory ziemi (Brunus, Cinnamus), odcienie żółci (Flavus), pomarańczy (Arantius), czy wreszcie delikatnego różu (Roseus) lub zieleni (Smaragdus, Olivus). Dodatkowo każdy z kolorów dostępny jest w odmianie gładkiej lub strukturalnej.

 

Arantius
Roseus
Olivus
Smaragdus

 

Włodzimierz Zawrzykraj

CERADBUD Sp. j. 

26-230 Radoszyce, ul. Mickiewicza 22

tel. +48 41 373 53 51, +48 41 373 59 10

www.ceradbud.pl


Oceń

Reklama
Reklama