Reklama

Kurs zduński Artura Milickiego - edycja VII

Kurs zduński podzielony jest na dwie części – teoretyczno-projektową (obowiązkową) i praktyczną (opcjonalną). Część teoretyczno-projektowa kursu jest prowadzona przez Internet i rozpoczyna się 31 maja 2022 i składa się z 28 lekcji podzielonych na 4 etapy, które kończą się testami zaliczeniowymi. Zajęcia praktyczne kursu są opcjonalne i odbywać się będą w Gołdapi na Mazurach Garbatych, w następujących terminach do wyboru: 1-4 września 2022, 15-18 września 2022, 29 września – 2 października 2022.

Zasady uczestnictwa w części teoretyczno-projektowej kursu:

  • Teoretyczno-projektowa część kursu zduńskiego jest prowadzona przez internet, na specjalnej platformie edukacyjnej. Dostęp do platformy następuje 31 maja 2022 roku. Każdy uczestnik samodzielnie przerabia przygotowane wcześniej materiały i podchodzi do testów w dogodnym dla siebie czasie i tempie.
  • Kurs składa się z 28 lekcji tematycznych podzielonych na 4 etapy, które kończą się testami sprawdzającymi. Rozpoczęcie kolejnego etapu następuje po ukończeniu i pozytywnym zaliczeniu zadań sprawdzających z poprzedniego etapu.
  • W skład materiałów edukacyjnych wchodzą nagrania wideo, artykuły, zdjęcia, grafiki, zestawienia linków odsyłających do źródeł zewnętrznych, arkusze kalkulacyjne, projekty pieców opracowanych w darmowym programie SketchUp Make lub Sketchup Free.
  • Każdy uczestnik może zadawać prowadzącemu dowolną ilość pytań związanych z przerabianym materiałem. Odpowiedzi na najbardziej interesujące pytania są publikowane w ciągu 24 godzin i są widoczne dla wszystkich uczestników kursu.
  • Przerobienie całego materiału kursu wraz z zaliczeniem wszystkich testów może zająć od 30 do 90 dni, w zależności od możliwości czasowych i indywidualnych predyspozycji każdego uczestnika.
  • Ostatni test polega na opracowaniu własnego projektu pieca. Ta praca końcowa jest na bieżąco konsultowana i korygowana z instruktorem prowadzącym.
  • Każdy uczestnik kursu, który został raz przyjęty na kurs, ma nieograniczony w czasie dostęp do wszystkich materiałów szkoleniowych i może bezpłatnie uczestniczyć we wszystkich kolejnych edycjach tego kursu. Edycja 2022 jest siódmą edycją kursu.

Po ukończeniu teoretyczno-projektowej części kursu:

  • Będziesz dysponował specjalistyczną wiedzą z zakresu zduństwa, którą możesz natychmiast wykorzystać w swojej praktyce budowy pieców.
  • Będziesz dysponował wszystkimi narzędziami (wzory, arkusze kalkulacyjne, oprogramowanie, wzorcowe projekty) niezbędnymi do samodzielnego projektowania różnych pieców.
  • Będziesz miał stałą możliwość uczestniczenia w praktycznych zduńskich warsztatach szkoleniowych na których od początku do końca budowane są różnego rodzaju piece (opcjonalnie, na oddzielnie określonych warunkach).
  • Będziesz mógł odbyć praktykę i uczestniczyć w realizacjach zleceń jako pomocnik zduna, lub zdun (opcjonalnie, na indywidualnie ustalonych warunkach).

Informacje o prowadzącym:

Artur Milicki jest konstruktorem i zdunem specjalizującym się w projektowaniu i budowie wydajnych pieców akumulacyjnych (rakietowych, komorowych) oraz kompleksowych instalacji służących do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych i użytkowych. Ponadto projektuje on i buduje również trzony kuchenne, piece chlebowe, piece do pizzy, suszarnie, sauny, wędzarnie, grille.

Spis tematyki części teoretyczno-projektowej:

00. Wprowadzenie do kursu
01. Historia kontroli ognia i historia zduństwa.
02. Ogień i jego charakterystyka
03. Zasady ruchu gazów gorących w piecach
Test nr 1 – sprawdzenie wiedzy (dostęp do kolejnych materiałów)
04. Właściwości fizyczne materiałów zduńskich.
05. Tradycyjne i współczesne materiały zduńskie
06. Zaprawy i narzędzia zduńskie oraz zasady murowania pieców ceglanych.
07. Komin – jego rola, eksploatacja, uwarunkowania
08. Bilans cieplny budynku i zasady projektowania pieców akumulacyjnych
Test nr 2 – sprawdzenie wiedzy (dostęp do kolejnych materiałów)
09. Podstawy programu SketchUp i modyfikacja paleniska rakietowego J-tube
10. Piec rakietowy z paleniskiem J-tube – szczegóły konstrukcyjne.
11. Palenisko rakietowe batch box – zasady projektowania
12. Obliczenia projektowe dla pieców akumulacyjnych
Test nr 3 – sprawdzenie wiedzy (dostęp do kolejnych materiałów)
13. Zasady projektowania i budowy pieców komorowych.
14. Piec akumulacyjny z paleniskiem batch box – projektowanie i budowa.
15. Projektowanie i budowa pieców zabudowanych kaflami.
16. Piece opancerzone
17. Efektywne trzony kuchenne.
18. Trzony kuchenne ze ścianką grzewczą
19. Piece chlebowe.
20. Hydraulika w piecach – paleniska zduńskie, wymienniki i bufory ciepła w instalacjach CO.
21. Użytkowanie pieców zduńskich.
22. Różne rodzaje pieców komorowych.
23. Kominki otwarte i zamknięte.
24. Wędzarnie, suszarnie, grille.
25. Kombajny ogrodowe – zasady twórczego łączenia wielu urządzeń w jednej zabudowie.
26. Sposoby montażu drzwiczek piecowych.
27. Zasady montażu szybrów
28. Zasady projektowania i budowania sklepień, łuków i stropów w piecach
29. Końcowa sesja pytań i odpowiedzi.
Test nr 4, praca końcowa – samodzielne opracowanie własnego, dowolnego projektu pieca.

Zasady uczestnictwa w zajęciach praktycznych

  • Udział w części praktycznej kursu nie jest ani obowiązkowy, ani konieczny aby samodzielnie wcielać w życie wiedzę zdobytą w części teoretyczno-projektowej kursu. Zajęcia te mogą okazać się jednak pomocne w zdobyciu odpowiedniej wprawy i pewności siebie, i są polecane szczególnie dla osób, które mają małe doświadczenie w pracach ogólnobudowlanych, murarskich lub wykończeniowych.
  • Zajęcia praktyczne odbywają się w Gołdapi na Mazurach Garbatych. Każdy uczestnik sam wybiera dogodny dla siebie termin zajęć w których chce uczestniczyć: 1-4 września 2022, 15-18 września 2022, 29 września – 2 października 2022.
  • Udział w części praktycznej kursu możliwy jest tylko dla osób, które przerobiły przynajmniej połowę materiału z części teoretycznej. Formularze zgłoszeniowe na część praktyczną widoczne są na platformie edukacyjnej po zaliczeniu drugiego testu sprawdzającego z wiedzy teoretycznej.
  • Opłata za udział w każdym z wyżej wymienionych terminów części praktycznej wynosi 650 zł (kwota ta nie pokrywa kosztów noclegu i wyżywienia). Organizator na życzenie uczestników pomaga w rezerwacji miejsc noclegowych w okolicy oraz w organizacji kateringu.
  • Maksymalna liczba uczestników zajęć praktycznych wynosi 6 osób.
  • Podczas zajęć praktycznych uczestnicy podzieleni są na dwu lub trzyosobowe zespoły. Każdy zespół przez 4 dni zajęć buduje pod okiem instruktora wybrany model pieca. Na koniec zajęć rozpalamy ogień w zbudowanych piecach, dzielimy się doświadczeniami i wyciągamy wnioski.

W przypadku pytań dotyczących kursu prosimy o bezpośredni kontakt z instruktorem prowadzącym;
tel: +48 504 033 509,
e-mail: [email protected]

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama