Reklama

Nie daj sobie odebrać marzenia o kominku!

Ludzka fascynacja ogniem istniała od zarania dziejów i utrzymuje się nadal. Wierzymy, że będzie tak również w przyszłości. Ujarzmienie przez człowieka ognia przyczyniło się do wielu odkryć. Ogień towarzyszy nam w życiu codziennym i jest nieodłącznym elementem życia człowieka. Daje przyjemne ciepło oraz poczucie bezpieczeństwa. Dlatego jednym z najlepszych form ogrzewania domu jest drewno. Naturalny opał, który nie zanieczyszcza środowiska.
Nie daj sobie odebrać marzenia o kominku!
Spartherm Premium-V-FD-87h

 Rytuał palenia w kominku dla wielu jest jednocześnie formą rozrywki. Problem pojawia się, kiedy pali się w nieprzebadanych paleniskach, które nie spełniają żadnych norm czystości i bezpieczeństwa. Dlatego też Unia Europejska, w celu zminimalizowania szkodliwości do niskiej emisji, opracowała wytyczne obowiązujące dla tego typu urządzeń. Wszystkie założenia zawarte są w tzw. Ekoprojekcie, który określa wielkość dopuszczalnej emisji oraz odpowiednią sprawność urządzeń. 

Niestety, spora część produktów dostępnych na rynku nie spełnia żadnych norm i to tylko kwestia czasu, kiedy palenie w nich zostanie zakazane. Niektóre kraje tzw. starej Unii już dawno temu wprowadziły odpowiednie normy dla wkładów kominkowych. Dobrym przykładem są tutaj Niemcy, gdzie obowiązuje BImSchV2. Jest to certyfikat dotyczący czystości spalin. 

Spartherm, będąc liderem branży, dba o środowisko i wprowadza coraz to nowe rozwiązania dotyczące emisji i bezpieczeństwa podczas procesu spalania. Wyprodukowane w latach 90’ paleniska spełniają normy i założenia BImSchV2 aż do 2024 roku! Dlatego w obecnych czasach, przy ogólnopolskiej dyskusji na temat zanieczyszczania środowiska i związanymi z tym obostrzeniami, należy kierować się jakością i wybierać sprawdzonych producentów i ich produkty. 

Idealnym wyborem jest Spartherm, który w swojej ofercie posiada ponad 300 produktów, a  na każdy z nich posiada papierowy certyfikat jakości i bezpieczeństwa. Dodatkowo, jeśli fantazja o kominku wychodzi poza seryjną produkcję, klient ma możliwość zamówienia indywidualnego paleniska, które zostanie stworzone od podstaw specjalnie dla niego. Spartherm to synonim luksusu, ekologii i najwyższej jakości. Kupując ten produkt ma się pewność długoletniego i bezstresowego użytkowania. Wybierz mądrze, wybierz Spartherm!

 

Spartherm Polska  

66-400 Gorzów Wielkopolski, ul. Walczaka 110A

tel. 95 763 97 00

www.spartherm.pl

Spartherm Kraków

30-198 Kraków, ul. Balicka 214

tel. 12 637 95 50

www.spartherm-krakow.pl


Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama