Reklama

Makroterm - ekologiczna integracja źródeł ogrzewania domu

Zintegrowany ekologicznie system energetyczny SMART OZE pozwala skutecznie połączyć wiele urządzeń i odbiorników w jeden spójny układ ogrzewania, chłodzenia i wentylacji. Koncepcja może być wykorzystana w nowych i modernizowanych budynkach. Integracyjność wielopoziomowa i nowoczesny sposób zarządzania umożliwiają efektywne wykorzystanie energii pozyskanej z różnych źródeł.
Makroterm - ekologiczna integracja źródeł ogrzewania domu
Zintegrowany ekologicznie system energetyczny SMART OZE
Źródło: Makroterm

Domowy węzeł cieplny Integrator Smart OZE  to innowacyjne rozwiązanie przeznaczone do dostarczania ciepła i CWU w budynkach jednorodzinnych. Jego zastosowanie w domowej kotłowni pozwala na podniesienie poziomu niezawodności, ekonomiczności, estetyki wykonania instalacji oraz optymalizacji przestrzeni. Umożliwia komponowanie kompletnych systemów grzewczych Smart OZE, niezależnych od sieci ciepłowniczej.

Integrator Smart OZE umożliwia wykorzystanie możliwości dowolnej konfiguracji urządzeń grzewczych, w oparciu o wszystkie źródła ciepła dostępne na rynku: pompa ciepła , kocioł gazowy/olejowy/elektryczny/, kominek z płaszczem wodnym, kolektory słoneczne. Umożliwia to użytkownikowi wybór najbardziej ekonomicznego źródła ciepła w danych warunkach.

Integrator Smart OZE pozwala optymalizować przestrzeń kotłowni i zniwelować wydatki na dodatkowe elementy instalacji. Wydajne, przepływowe ogrzewanie wody umożliwia wytwarzanie w krótkim czasie dużej ilości CWU, bez konieczności jej okresowego przegrzewu.

Integrator Smart CO pozwala na zwiększenie efektywności energetycznej układu na potrzeby ogrzewania grzejnikowego i podłogowego przez niezawodną współpracę odbiorników ciepła z wysokowydajnymi, odnawialnymi źródłami energii, nawet przy etapowym wdrażaniu instalacji.

Integrator Smart CO składa się z trzech podstawowych elementów: 
  •  kompaktowego banku ciepła (hybrydowy zbiornik Combo Smart OZE, służący do buforowania energii, przepływowego przygotowania świeżej, ciepłej wody użytkowej oraz integracji różnych źródeł ciepła);
  • logistyki ogrzewania (zestaw Duo Smart OZE, składający się z dwóch grup pompowych i rozdzielacza);
  • mobilnego centrum dowodzenia (pakiet sterujący T-Smart OZE z funkcją komunikacji internetowej).

Integrator SMART pozwala doskonale zintegrować Kominki z innymi nowoczesnymi systemami grzewczymi.

Kominki z płaszczem wodnym Premium Makroterm

Kominki z płaszczem wodnym Premium firmy Makroterm to unikalna, nowoczesna technologia kominków, tzw. Turbokominki®, która umożliwia ich podłączenie do systemu grzewczego.

Kominki wodne można podłączyć przez Integrator Smart CO. Jest to multiwalentny zbiornik (integrujący różne źródła, bufor ciepła + agregat świeżej, ciepłej wody użytkowej) razem z rozdzielaczem i grupami pompowymi na poszczególne obiegi (grzejnikowy i podłogowy) oraz dedykowanym sterownikiem. 

Kominki z płaszczem wodnym Premium można też podłączyć przez Integrator SH, dedykowane urządzenie do łączenia źródeł i odbiorników ciepła (zarządza przepływami energii, rozdziela obiegi, pełni rolę sprzęgła hydraulicznego). 

Produkujemy kominki na zamówienie. Kominki z płaszczem wodnym Premium firmy Makroterm to idealne wykończenie każdego salonu –  samo urządzenie ogrzewa cały budynek i wodę użytkową. Oferowany przez nas Turbokominek® to nie tylko centrum salonu , ale również zarządzanie domową instalacją grzewczą. 

Nasze rozwiązania zostały nagrodzone przez Ministerstwo Środowiska w ramach realizacji strategii Bezpieczeństwo Energetyczne i Środowisko. Firma została laureatem konkursu Akcelerator Zielonych Technologii GeenEvo w dziedzinie integracji źródeł ciepła. 

 25 lat doświadczenia, ponad 100 tysięcy realizacji na rynku polskim i europejskim.

 

 

 

MAKROTERM Agata i Krzysztof Wąchała sp.j.

ul. Pasternik 76, 31-354 Kraków

tel. kom. 665 001 610

https://makroterm.pl/


Oceń

Reklama
Reklama