Decydując się na zakup systemu kominowego, ważne jest aby był on właściwie dopasowany do wymagań urządzenia grzewczego oraz miał odpowiednią średnicę przyłącza. Nawet najlepszy piec czy kominek będzie pracował mało efektywnie jeśli będzie nieodpowiednio dobrany układ odprowadzający spaliny. Oferta firmy Prodmax jest bardzo rozbudowana. Można wybierać spośród różnych systemów kominowych w zależności od potrzeb. Właściwy wybór to taki, który najlepiej sprawdzi się w naszej indywidualnej sytuacji.
Należy pamiętać, że dobór odpowiedniego systemu kominowego trzeba zawsze powierzać wykwalifikowanemu fachowcowi.
JEDNOŚCIENNY SYSTEM KOMINOWY ŻAROWY KOMIN-MAX
System jednościenny żarowy przystosowany jest do urządzeń na gaz, olej opałowy, drewno i węgiel. Na rynku pojawia się coraz więcej kotłów opalanych drewnem oraz kominków, co powoduje konieczność stosowania do nich wkładów kominowych z blachy żaroodpornej. Stosujemy do tego celu blachę żaroodporną gat. 1.4828 o grubości 1 mm. Blacha na rury i elementy rurowe łączona jest techniką spawania plazmowego. Może pracować w temperaturze do 600 st.C. Jest odporny na pożar sadzy. Poszczególne elementy wkładu o jednakowej średnicy łączone są w zestaw kominowy dzięki odpowiednio przygotowanym kielichowym końcówkom, umożliwiającym swobodną termiczną dylatację wkładu. Zaletą produktu jest szybki i łatwy montaż oraz gładka powierzchnia ścianek co przekłada się na mniejsze opory powietrza i ogranicza osadzanie sadzy. Szeroki zakres średnic od 100 - 300 mm pozwala dopasować wkład praktycznie do każdego urządzenia oraz komina. Wyroby posiadają niezbędne certyfikaty i gwarancję 2 lata.
DWUŚCIENNY SYSTEM KOMINOWY KOMIN-MAX DUO
Dwuścienne – izolowane systemy kominowe typu KOMIN-MAX duo z blachy stalowej kwasoodpornej przeznaczone są do odprowadzania spalin z urządzeń opalanych gazem lub olejem opałowym, jako kominy wolnostojące. Komin zewnętrzny jest szczególnie narażony na różnice temperatury dlatego zastosowanie izolacji pozwala zapobiec zaburzeniom ciągu kominowego. Wszystkie elementy, które mają kontakt ze spalinami są wykonane z blachy kwasoodpornej gat.1.4404, zgodnie z PN-EN 1856-1:2009 oraz PN-EN 1856-2:2009 i są łączone techniką spawania plazmowego. Argon stosowany w tym procesie wyklucza możliwość utleniania się stali, pozwalając na osiągnięcie bardzo dobrej szczelności i gładkości powierzchni. System może pracować w temperaturze do 450 st C i jest odporny na pożar sadzy. Przystosowany do pracy w podciśnieniu. Dostępny w średnicach od 100 do 500 mm. Inne średnice dostępne są na zamówienie. Gwarancja 5 lat.
DWUŚCIENNY SYSTEM KOMINOWY KOMIN-MAX TURBO II (z uszczelką) do urządzeń z zamkniętą komorą spalania oraz urządzeń kondensacyjnych
Dwuścienne systemy kominowe KOMIN-MAX TURBO II przeznaczone są do odprowadzania spalin z urządzeń z zamkniętą komorą spalania oraz urządzeń kondensacyjnych i jednocześnie do dostarczania powietrza w systemie wspłosiowym. Produkowane są w typoszeregu od DN 50/80 mm do DN 200/350 mm. Wszystkie elementy, które maja kontakt ze spalinami powinny być wykonane z blachy w gatunku 1.4404, 1.4521, lub 1.4301 o grubości 0,4 mm, lub 0,6 mm. Pozostałe elementy mogą być wykonane np. z blachy w gatunku 1.4301, lub 1.4509.Jest to system pracujący w nadciśnieniu. W związku z tym zastosowane są we wszystkich połączeniach elementów spalinowych uszczelki silikonowe, które mają za zadanie utrzymanie odpowiedniego nadciśnienia i zapobiegają ewentualnemu wyciekowi kondensatu. Bardzo istotne jest, żeby system kominowy był tak zmontowany, aby kondensat swobodnie spływał, a nie zalegał np. na uszczelkach. Hermetyczna komora spalania daje możliwość zainstalowania kotła praktycznie w każdym pomieszczeniu, dając pewność całkowitego bezpieczeństwa użytkowników. System dwuścienny (współosiowy) daje możliwość doprowadzania powietrza do kotła jednym zestawem kominowym.
PRZYŁĄCZA KOMINOWE Z BLACHY CZARNEJ
Metalowe systemy elementów przyłączeniowych z blachy czarnej wykonane są z blach stalowych DC01 o grubości 1,0; 1,2; 1,5; 2,0[mm]. Stosuje się je jako przyłącza do odprowadzenia spalin z kominków i wszelkich urządzeń grzewczych na paliwa stałe. Systemy te mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie w czasie spalania (drewno i ekologiczne paliwa stałe) nie wytwarza się kondensat.