Jak wybrać piec na pellet

Coraz bardziej ekologiczne normy Unii Europejskiej ograniczające emisję CO2 rozbudzają świadomość Polaków w zakresie ochrony środowiska. Z drugiej jednak strony prowadzą do konkretnych decyzji rządu, np. wprowadzenia kar za sprzedaż tzw. „kopciuchów”. W efekcie - coraz większa liczba osób poszukuje alternatywnych źródeł ciepła, które są zarówno efektywne, jak również przyjazne dla środowiska. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań sa piece na pellet. Sprawdź, dlaczego warto z niego skorzystać!
  • 27.05.2024 12:39
  • Autor: Grupa tipmedia
Jak wybrać piec na pellet

Pellet, czyli eko opał

Pellet to innowacyjne paliwo opałowe, które zdobywa coraz większą popularność na polskim rynku. Wyprodukowany z odpadów drzewnych, stanowi ekologiczne rozwiązanie, które jest zarówno wydajne, jak i przyjazne dla środowiska. Piec na pellet są w stanie spalać to paliwo w sposób efektywny, generując minimalne ilości popiołu oraz niskie emisje szkodliwych substancji do atmosfery.

Zaletą pelletu jest jego odnawialność. Paliwo to pochodzi z surowców naturalnych, co oznacza, że jego produkcja i spalanie nie przyczyniają się do zwiększania ilości CO2 w atmosferze. Ponadto, pellet charakteryzuje się wysoką wartością opałową, która z kolei przekłada się na mniejsze zużycie paliwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownicy kotłów pelletowych mogą cieszyć się niższymi rachunkami za ogrzewanie, a przy okazji dbać o środowisko naturalne.

Ogrzewanie pelletem — o tym musisz pamiętać

Decydując się na ogrzewanie pelletem, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które mogą wpłynąć na efektywność i komfort użytkowania. Przede wszystkim, tego typu piece, wymagają odpowiedniego miejsca do przechowywania paliwa. Pellet powinien być przechowywany w suchym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu, które będzie zapobiegać zawilgoceniu. Wilgotność powietrza mogłaby negatywnie wpłynąć na proces spalania.

Warto także regularnie serwisować piec na pellet. Właściwa konserwacja pieca nie tylko zapewnia bezpieczeństwo jego użytkowania, ale również podnosi efektywność i wydłuża żywotność. Czyste i dobrze utrzymane piece są wydajniejsze i produkują mniej szkodliwych emisji. Dodatkowo, warto zainwestować w automatyczne systemy podawania paliwa, które minimalizują potrzebę ciągłego uzupełniania pelletu i umożliwiają komfortowe użytkowanie. 

Piec na pellet — jaki wybrać

Przy wyborze kotła na pellet należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Najważniejsza jest oczywiście moc kotła, która powinna być dostosowana do wielkości powierzchni. Zbyt mała moc może prowadzić do niedogrzewania pomieszczeń, natomiast zbyt duża – do niepotrzebnego zużycia paliwa. 

Firma Kotłospaw oferuje szeroki wybór kotłów na pellet, które spełniają różnorodne potrzeby klientów. Każdy z modeli charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną, niezawodnością oraz prostotą obsługi. Kotły Pleszew są również wyposażone w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, które chronią przed ryzykiem awarii czy pożaru, zapewniając jednocześnie najwyższy komfort użytkowania.

Sprawdź ofertę firmy Kotłospaw, w której znajdziesz także piec na ekogroszek i inne rozwiązania ogrzewania budynków. Zapraszamy!

Artykuł sponsorowany