Które krzesła najlepiej sprzedają się w ostatnich miesiącach?

Zakładając sklep z krzesłami, nie można zapominać o właściwym doborze asortymentu. Krzesła klasyczne, skandynawskie, minimalistyczne, a także wyróżniające się niestandardową aranżacją to tylko przykład skądinąd bardzo bogatej oferty sklepów. Które krzesła cieszą się największą popularnością wśród klientów?
  • 02.02.2023 15:14
  • Autor: Grupa Tipmedia
Które krzesła najlepiej sprzedają się w ostatnich miesiącach?

Krzesła biurowe — obowiązkowy element oferty 

W ofercie sklepów z krzesłami nie może zabraknąć foteli biurowych. Zakres dostępnych modeli jest bardzo szeroki, począwszy od prostych rozwiązań na stalowym stelażu, a skończywszy na krzesłach obrotowych. Sklep z krzesłami powinien w swej ofercie posiadać też krzesła regulowane, których kształt można dopasować do potrzeb użytkownika. W tej grupie krzeseł wyróżniają się też modele gamingowe, które są przeznaczone do wielogodzinnego użytkowania. Ich kształt wymusza na użytkowniku zachowanie właściwej postawy ciała. 

Krzesła skandynawskie 

W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się styl skandynawski, który wyróżnia: 

  • kolorystyka oparta na kombinacji czerni, różnych odcieni szarości, brązu i bieli,
  • minimalistyczny układ pokoju, 
  • skupienie się na funkcjonalności pomieszczenia, 
  • nawiązaniu do nowoczesnej aranżacji wnętrz. 

Krzesła skandynawskie są bardzo zróżnicowane pod względem kształtu i formy. Mogą być to konstrukcje drewniane, metalowe (zwłaszcza stalowe) i tapicerowane. Doskonale sprawdzą się jako meble do salonu, kuchni, pokoju dziennego, a nawet sypialni i domowego biura. 

Krzesła barowe — namiastka pubu 

W ofertach wielu sklepów coraz częściej pojawiają się krzesła barowe, czyli tzw. hookery. Wyróżnia je wysoka, smukła sylwetka, którą osadzono na specjalnym, metalowym stelażu. Dawniej krzesła barowe kojarzyły się z pubami, barami i niektórymi restauracjami. Dziś coraz częściej wchodzą "pod strzechy", stając się (prawie) obowiązkowym elementem wyposażenia salonu lub domowego barku. Ciekawostką jest fakt, że wybierają je zwłaszcza ludzie młodzi, którzy chcą odejść od standardowej metodologii aranżowania przestrzeni. 

Krzesła wypoczynkowe — na każdą okazję 

Krzesła tapicerowane na drewnianym lub metalowym stelażu to obecnie prawdziwy must have każdego sklepu z krzesłami. Zaletą tych krzeseł jest praktycznie nieograniczone zastosowanie. Można je ustawić w pokoju wypoczynkowym, salonie, kuchni i sypialni, a także włączyć w aranżację przydomowego tarasu. Oczywiście nie można też zapominać o krzesłach plastikowych, które mogą być na stałe usytuowane na zewnątrz. Są one odporne na działanie wilgoci i występują w różnych konfiguracjach kolorystycznych. 

Reasumując, profesjonalny sklep z krzesłami powinien skupić się na ofercie wypoczynkowo-rekreacyjnej, gdyż właśnie takie są obecnie potrzeby rynku. Krzesła powinny być lekkie, funkcjonalne i wygodne, aby zapewnić użytkownikowi maksimum komfortu.

--- Artykuł sponsorowany ---