Czy potrzebuję izolacji natryskowej?

Budowa domu składa się z wielu etapów, z których każdy ma niebagatelne znaczenie dla jego późniejszej funkcjonalności. Jedną z takich ważnych kwestii – o której trzeba pomyśleć w trakcie prac wykończeniowych – jest izolacja ścian i dachu w celu zapewnienia budynkowi niezbędnej ochrony przed zimnem i wilgocią. Wykonać taką izolację można na różne sposoby, jednak do najlepszych i najczęściej stosowanych obecnie należy metoda natryskowa.
  • 27.10.2022 09:39
  • Autor: Grupa Tipmedia
Czy potrzebuję izolacji natryskowej?

Co daje izolacja natryskowa?

Izolacja natryskowa chroni ściany i dachy budynków przed niszczącym działaniem niskich temperatur oraz będącej ich naturalną konsekwencją wilgoci, która może prowadzić do rozwoju tak szkodliwych dla ludzkiego zdrowia grzybów i pleśni. Poza tym izolacja natryskowa zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz budynku latem, a do tego zapewnia im też całkiem dobrą izolację akustyczną, dzięki niej można się więc cieszyć niezakłóconą ciszą i spokojem w środku. Oczywiście takie efekty gwarantuje jedynie dobrze przeprowadzona izolacja, wykonana przy użyciu wysokiej jakości pianki poliuretanowej.

Jakie właściwości ma pianka poliuretanowa?

Pianka poliuretanowa, stosowana do izolacji natryskowej, jest materiałem o doskonałych właściwościach hydroizolacyjnych, a to oznacza, że niestraszna jej wilgoć. Wysokiej jakości pianka świetnie radzi sobie także z ekstremalnymi temperaturami, rzędu nawet 130 stopni Celsjusza. Jej zaletą jest ponadto bezpieczeństwo stosowania. W przeciwieństwie do swoich tradycyjnych zamienników w postaci wełny i styropianu, pianka poliuretanowa nie zawiera potencjalnie toksycznych substancji, jest więc zupełnie nieszkodliwa dla ludzi. Więcej informacji znajdziecie na polubiszremont.pl

Jak łatwo i szybko wykonać izolację natryskową?

Wykonanie izolacji natryskowej jeszcze nie dawno było na tyle problematyczne, że zajmowali się tym wyłącznie wyspecjalizowani w tym zakresie fachowcy. Teraz, gdy na rynku dostępna jest pianka DIY Soudal, każdy może samodzielnie wykonać taką izolację w swoim domu. Pianka DIY Soudal to pianka poliuretanowa w sprayu, bardzo wygodna i prosta w aplikacji. Do jej użycia nie potrzeba żadnego specjalistycznego sprzętu, wystarczy zwykły pistolet do pian i znajomość jego obsługi.

--- Artykuł sponsorowany ---