Facebook.com
X.com
Instagram.com
Youtube.com
Tiktok.com
Zaloguj się
Znajdź wykonawcę
Przeglądaj magazyn
Zapytaj eksperta (FAQ)
Magazyn KominkiPR0
Nagroda Płomień Roku
Strefa dla profesjonalistów
Magazyn "Świat Kominków"
Inspiracje
Kominki
Kominki gazowe
Biokominki i kominki elektryczne
Piece kaflowe
Piecyki wolnostojące
Kuchnie na drewno
Grille i ogień w ogrodzie
Galerie
Producenci / importerzy kominkowi
Poznajemy firmy kominkowe / realizacje
Historie z ogniem
Kominkowy niezbędnik
ABC kominka
Porady
Kominy i wentylacja
Paliwa i akcesoria
Kominek + systemy grzewcze
Zapytaj eksperta (FAQ)
Gotowanie na drewnie - przepisy
FireTube - video
Jak ogrzać dom
Ekologia
Na bieżąco
Produkty / Nowości
Wydarzenia
Opinie
Pokaż pozostałe elementy menu
Reklama
Strona główna
Artykuły
Artykuły
Wybierz kategorię
Strefa dla profesjonalistów
Magazyn Kominki PRO
Inspiracje
Kominki
Grille i ogień w ogrodzie
Gotowanie na drewnie - przepisy
Piecyki wolnostojące
Piece kaflowe
Kominki gazowe
Biokominki i kominki elektryczne
Wydarzenia
Na bieżąco
Produkty / Nowości
Kominkowy niezbędnik
Jak ogrzać dom
Ekologia
Magazyn „Świat Kominków”
Historie z ogniem
Kuchnie na drewno
Poznajemy firmy kominkowe / realizacje
Producenci / importerzy kominkowi
Nagroda Płomień Roku
Opinie
Fireplaces, stoves, biomass boilers, wood and pellets - Made in Poland 2025
Sortuj
Najnowsze
Najstarsze
Najczęściej czytane
Najlepiej oceniane
Filtruj
Reset
Piecyk na pelety Gibli
Peletowy piecyk o ciekawym wzornictwie.
20.07.2016 00:00
Piecyk peletowy Redonda
Ciekawy piecyk na pelety w formie walca.
20.07.2016 00:00
Piecyk Qlima Fiorina 74S
Piec na pellety w obudowie stalowej
19.07.2016 00:00
Piecyk Navia - czeski produkt firmy Romotop
Stalowy piecyk wolno stojący o ciekawym, eliptycznym kształcie.
19.07.2016 00:00
Atika steel - nowoczesny piecyk stalowy firmy Thorma
Atika steel to bowoczesny stalowy piecyk, który dobrze wygląda w każdym wnętrzu.
19.07.2016 00:00
Perfekt White/Black 10 KW - ciekawa propozycja polskiego producenta
Piecyk Perfekt White/Black to żeliwny piecyk polskiej firmy Perfekt.
19.07.2016 00:00
Auro 9-3 - nietuzinkowa propozycja do naszych salonów
Ciekawy piec kominowy w trójstronnym palenisku.
19.07.2016 00:00
Ambiente A8 od firmy Spartherm
Nowoczesny kominek wolno stojący Ambiente A8 wykonany jest ze stali.
19.07.2016 00:00
Modułowe kominki Elements od firmy Skantherm
kolekcja modułowych kominków do dowolnej aranżacji
19.07.2016 00:00
Piec kominkowy z płaszczem wodnym opalany peletami
Piec z płaszczem wodnym na pelety.
19.07.2016 00:00
25 - lecie firmy Hajduk
W tym roku swój jubileusz obchodzi firma Hajduk, która jest jednym z największych w Polsce i Europie Wschodniej producentem wkładów grzewczych stalowo-szamotowych. Siedziba firmy znajduje się w Gorzowie Wielkopolskim, a właścicielami są Agnieszka i Dariusz Nasińscy. Firma wyróżnia się na tle innych polskich producentów branży kominkowej tym, że posiada bardzo bogatą ofertę palenisk, w której znaleźć można około tysiąca modeli.
19.07.2016 00:00
Nowe logo firmy Kratki.pl
W związku z dynamicznym rozwojem firma Kratki.pl wprowadza zmianę w swoim logo – nazwa „Kratki.pl” zostaje w nim skrócona do „Kratki”. Taka modyfikacja przyniesie wymierne korzyści zarówno dla firmy, jak i dla dystrybutorów.
15.07.2016 00:00
poprzednia
260
261
262
263
264
następna
TVT
Reklama
Przeczytaj także
Poprzednie
Następne
Jakie drewno wybrać do palenia w kominku? Fachowiec radzi
Minęły czasy, gdy głównym argumentem zakupów drewna kominkowego była kalkulacja najtańszego paliwa. Po zawirowaniach w ostatnich sezonach i kosmicznych podwyżkach mamy to za sobą.
Przegląd kominka, pieca kaflowego i piecyka na pellet przed sezonem
Przegląd kominka, pieca kaflowego czy piecyka to bardzo ważna sprawa. Nawet w ostatniej chwili przed sezonem grzewczym warto wykonać pewne prace, aby zapewnić bezawaryjne funkcjonowanie urządzenia kominkowego przez kolejny sezon grzewczy. W czasie takiego przeglądu możemy też zaobserwować usterki, które będą wymagały wizyty specjalisty.
Kotły na pellet: marki najchętniej kupowane w 2024 roku
Wybór odpowiedniego systemu ogrzewania to kluczowy element wpływający na komfort i ekonomię użytkowania domu. Polacy coraz częściej sięgają po rozwiązania oparte na biomasie, które łączą ekologiczność z efektywnością energetyczną.
Kocioł dwupaliwowy na dwa różne sposoby!
Drewno i pellet drzewny to ekologiczne i ekonomiczne źródła ciepła, zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i budynków użyteczności publicznej czy małych firm. Wszechstronność oraz łatwa dostępność drewna i pelletu sprawia, że są chętnie wybierane przez użytkowników szukających rozwiązań łączących ekologię z ekonomicznością. Oba rodzaje paliwa mają swoje atuty, a wybór odpowiedniego systemu grzewczego to jedna z kluczowych decyzji, która wpływa na komfort życia oraz koszty eksploatacyjne.
Muzeum Zduńskie Opowieści w Szczecinie
W Szczecinie, w dawnej stajni w podwórzu kamienicy przy ul. Małkowskiego 26 powstało niezwykłe muzeum - Muzeum Zduńskie Opowieści, którego pierwszych zwiedzających przywita 21 stycznia 2023 roku. W muzeum zwiedzający będą mieli niezwykłą okazję podziwiać eksponaty zduńskie i to nie tylko pięknie zdobione kafle, ale wśród 1800 eksponatów zgromadzonych w pięciu pomieszczeniach o łącznej powierzchni 80 m2 można zobaczyć też atrapy pieców kaflowych, oryginalną kuchnię kaflową z piecem piekarniczym, kolekcję drzwiczek piecowych, często pięknie zdobionych z wyeksponowanymi sygnaturami zakładów z których pochodzą oraz stare ogłoszenia prasowe zdunów. A to jeszcze nie koniec bo można zobaczyć też pięknie zaaranżowaną ścianę z kolekcją cegieł z sygnaturami oraz historyczne narzędzia zduńskie czy wykonane z pietyzmem ceramiczne miniatury pieców kaflowych.
Zdrowy komin podstawą sprawnego kominka
Sprawne funkcjonowanie kominka zależy nie tylko od prawidłowej jego budowy i stosowania odpowiedniego opału, ale także od dobrania prawidłowego do wymagań paleniska przewodu kominowego i właściwej jego budowy. Przepisy prawa budowlanego oraz Polskie Normy odnośnie kominów narzucają wiele wymagań w tym zakresie.
Galerie zdjęć
Poprzednie
Następne
Kominkowe inspiracje Świat Kominków 2025
Liczba zdjęć w galerii:
29
Kominki - realizacje 2025
Liczba zdjęć w galerii:
40
Reklama