Reklama

Zoom na biokominek

Mody stale się zmieniają, a technologie rozwijają. Coś, co kiedyś wydawało się nam niemożliwe i egzotyczne, dziś uchodzi za normę. Tak samo dzieje się w przypadku kominków.
Zoom na biokominek
Biokominek, Ebios-Fire/Spartherm

Niegdyś kominek utożsamiany jedynie z tradycyjnym paleniskiem opalanym drewnem, dziś przyjmuje różne formy. Nikogo już nie dziwią kominki opalane gazem, które z roku na rok stawały się coraz bardziej popularne, a dziś znajdują się już w ofercie wielu polskich firm. A jak wygląda sytuacja w przypadku biokominków, które jeszcze dekadę temu przez niektórych były traktowane jako niepełnowartościowy substytut prawdziwego ognia? Sprawdźmy to. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz w kategorii BIOKOMINKI I KOMINKI ELEKTRYCZNE.

Moda na ogień bio 

Obecnie biokominki to rozwiązania coraz doskonalsze, ciekawe pod względem dizajnu i coraz bardziej popularne. A co najważniejsze, jest to szansa na prawdziwy ogień dla osób, u których z różnych przyczyn technicznych czy prawnych tradycyjny kominek opalany drewnem jest poza zasięgiem, tak jak w Krakowie. Biokominki nie wymagają posiadania komina, a w efekcie ich spalania wytwarza się jedynie dwutlenek węgla i para wodna, dlatego paleniska opalane bioetanolem mogą zagościć w każdej lokalizacji i przestrzeni w Polsce. Ze względu na swoje zalety, ogromne możliwości aranżacyjne i widoczny wzrost zainteresowania wśród klientów zajęły ważne miejsce w segmencie kominkowych produktów. Obecnie obok grupy producentów zajmujących się i wyspecjalizowanych głównie w biokominkach, również wiele innych firm posiada jako uzupełnienie oferty także bioetanolowy ogień. Biokominki dostępne są w przeróżnych wielkościach, kształtach i formach, dlatego świetnie odnajdują się we wnętrzach w różnym stylu. Te portalowe wpasują się idealnie we wnętrza klasyczne, z kolei te o oryginalnej formie będę ozdobą wnętrz w stylu industrialnym i futurystycznym. 

Biokominek futurystyczny
Infire

Biokominki dla każdego

Ze względu na wygodę i łatwość w użytkowaniu paleniska opalane bioetanolem nadają się dla każdego. Idealnie sprawdzą się zarówno w domach, mieszkaniach, apartamentach, restauracjach oraz hotelach, a także na tarasie i w ogrodzie. Biokominki są idealnym uzupełnieniem głównego źródła ogrzewania w domu. Wprowadzają nie tylko niesamowitą atmosferę do pomieszczeń, wzbogacają i upiększają je, ale też poprawiają wilgotność powietrza w domu. Natomiast bogata oferta i mnogość urządzeń sprawi, że każdy znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. W zależności od naszych potrzeb, preferencji i zamysłu aranżacyjnego wybierać możemy spośród modeli przeznaczonych do zabudowy w ścianie, które dowolnie można wykończyć kamieniem, spiekami, ceramiką, betonem czy szkłem, wiszących, trwale przymocowanych do ściany lub sufitu, oraz wolno stojących palenisk mobilnych, które bez problemu można przestawiać z miejsca na miejsce. Biokominki to urządzenia uwielbiane przez architektów i projektantów, dające nieograniczone możliwości aranżacyjne. 

Biokominki do każdego wnętrza
Zdjęcia od góry: Planika, Ebios-Fire/Spartherm, Kratki, Infire

Na rynku dostępne są paleniska na bioetanol o przeróżnych kształtach, ale też przypominające wyglądem tradycyjne paleniska narożne, trójstronne czy vis-à-vis. Choć biokominki to rozwiązania łatwe w użytkowaniu, zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie, gdyż bioetanol to paliwo łatwopalne. Przy zakupie warto postawić na urządzenie bezpieczne, o stabilnej konstrukcji, wykonane z wysokiej jakości materiałów, posiadające certyfikat bezpieczeństwa i wyposażone w system zabezpieczający przed wylaniem paliwa. To, na co należy zwracać uwagę przy użytkowaniu, to przede wszystkim schłodzone palenisko przy dolewaniu paliwa. Pamiętajmy, że nigdy nie dolewamy bietanolu do rozgrzanego paleniska, gdyż grozi to wybuchem. 

Moda na biokominki. Dowiedz się więcej>>

Gorące nowości - biokominki i kominki elektryczne. Dowiedz się więcej>>

 

Magdalena Balicka

sekretarz redakcji magazynu "Świat Kominków"

 

Powiązane galerie zdjęć:

Oceń

Reklama
Reklama