Realizacja - nominacje Płomień Roku 2024

Przedstawiamy nominowanych do nagrody Płomień Roku 2024 w kategorii Realizacja: kominek, piec kaflowy, kuchnia, urządzenie ogrodowe. Realizacje te, mają szansę zdobyć nagrodę Płomień Roku 2024, która od wielu lat przyznawana jest przez magazyn Świat Kominków. Przedstawione realizacje mogą być inspiracją do stworzenia kominka, pieca kaflowego, kuchni na drewno czy kuchni ogrodowej z grillem, wędzarką czy piecem chlebowym.
Realizacja - nominacje Płomień Roku 2024

Realizacja: kominek

1. EV PHU Ewa Przewoźna Smukły kominek kaflowy połączony z kuchnią kaflową. W realizacji wykorzystano wkład kominkowy Dragon 8 marki Unico oraz ceramikę Modern od Riwal Ceramika i Szkło. Projekt: Riwal Ceramika i Szkło.

2. Usługi Zduńskie Karnia  Kominek akumulacyjny, którego sercem jest palenisko szamotowe Karnia. Bryła wykończona oryginalnymi kaflami pudełkowymi ze Słowenii. Procesem spalania steruje elektronika marki Tatarek. To ciekawa propozycja kominka w stylu Art déco.

3. PHU Kominki Sebastian Dzikorski Kominek w stylu industrialnym z wkładem kominkowym z wymiennikiem wodnym Riwa SM G Short marki Defro Home. Kominek wodny współpracuje w tym budynku wraz z pompą ciepła i systemem rekuperacji tej samej firmy. Obudowa wykonana z płyt krzemowych pokrytych tynkiem dekoracyjnym imitującym miedź firmy ecorson. Detale z blachy oraz drewna rozbiórkowego ze starej stodoły nadają całości niepowtarzalny charakter.

4. EV PHU Ewa Przewoźna Nowoczesny kominek ciekawie wpisany w przestrzeń pomiędzy przeszkleniami. W realizacji wykorzystano wkład kominkowy Spartherm Varia BH 120. Do oprawy wkładu kominkowego wykorzystano płytki Florim. Projekt domu i wnętrza: Prodom - architektura i konstrukcja oraz Marta Springer Studio.

 

5. Kominki z Kafli, Andrzej Dziadkowiec Ciekawy efekt daje w tym kominku, z wkładem narożnym Defro Home Intra SM BP Mini, połączenie kafli w góralskim stylu z kaflarnii Kafel-Art z tynkiem ozdobnym i namalowanymi gałęziami z szyszkami. Kominek ze zwiększoną akumulacją dzięki wykorzystaniu do zabudowy wkładu kominkowego płyt akumulacyjnych Cebud.

6. Grabud, Robert Grabowski Przykład kominka w domu drewnianym. Do budowy wykorzystano wkład kominkowy Defro Home Intra Me BP G, który by zwiększyć możliwości akumulacyjne połączono z kanałami akumulacyjnymi CMA Cebud. W realizacji wykorzystano płytki ceramiczne Cross z kolekcji CeramicWall z Kaflarnii "Kafel-Kar".  Pracą kominka steruje elektronika Tatarek.

 

Realizacja: piec kaflowy 

 

1. Magia Ognia, Magdalena Czajka Zielony piec kaflowy z funkcjonalną drewnianą ławką i ciepłą ścianą w którym wykorzystano palenisko piecowe Hoxter Haka 37/50 G. Piec powstał na bazie kafli w kolorze butelkowej zieleni z kaflarnii K&K Poker. Pracą pieca kaflowego steruje elektronika Tatarek dedykowana do rozwiązań akumulacyjnych.

2. Studio Zduńskie, Tomasz Chatkiewicz Elegancki piec kaflowy zbudowany w tradycyjnej technologii zduńskiej. W realizacji wykorzystano gładkie kafle z Kaflarnii "Kafel-Kar" oraz drzwiczki wewnętrzne marki Unico. Atrakcyjności bryle pieca kaflowego dają wykonane na zamówienie zewnętrzne mosiądzowane drzwiczki oraz ścięte brzegi pieca.

3. ZBRW ZDUN, Leszek Szykulski Piec kaflowy komorowy zbudowany tradycyjnymi metodami zduńskimi (na tzw. glinę) z ciepłą ławeczką. W realizacji wykorzystano zielone kafle od Studio Kominki Zbigniew Andrzejewski oraz zewnętrzne drzwiczki od Metal-Technik.

4. Soul of Fire, Bogdan Nikiel Klasyczna monumentalna bryła pieca kaflowego wzbogacona została w praktyczną kawiarkę. W realizacji wykorzystano palenisko z Ekoprojektem Soul of Fire oraz kafle Ogarki oraz gładkie z Kaflarnii "Kafel-Kar".

5. Budownictwo Naturalne, Ryszard Buczek Akumulacyjny piec komorowy wykonany w duchu budownictwa naturalnego: piec tynkowany jest gliną z sieczką słomianą i powstał w domu ze słomy. Z boku pieca znajduje się piekarnik a na górze pieca znajduje się oryginalna leżanka na którą wejście jest ze schodów. 

 

Realizacja: kuchnia 

 

1. Zduństwo A. Ł. Wierzbinka Kuchnia kaflowa połączona z piecem kaflowym oraz grzejącą ławą. W realizacji wykorzystano palenisko marki Unico oraz kafle model Roma z Kaflarnii Grochowski.

2. ZDUN - BUD, Mieczysław Cebrat Piec kuchenny w stylu góralskim wyposażony w piekarnik oraz ścianę z grzewczą ławką. Do budowy kuchni wykorzystano Eko-palenisko Cebrat oraz kafle Ceramika Kornak.

3. Kominki z kafli, Andrzej Dziadkowiec Kuchnia kaflowa z grzejącą ławką zbudowana tradycyjnymi technikami zduńskimi. Poza płytą do gotowania bryła wyposażona w piekarnik. W realizacji wykorzystano kształtki akumulacyjne Cebud oraz kafle z kaflarnii Kafel-Art. Subtelności bryle nadają delikatne srebrne okucia.

4. EV PHU Ewa Przewoźna Kuchnia kaflowa z piekarnikiem i zgodnie z aktualnymi tendencjami z dużą wizją ognia. Subtelności bryle kuchni dodaje kwiatowy motyw na kaflach. W realizacji wykorzystano palenisko kuchenne z piekarnikiem Cocus od Kokoszka-Lotz , kafle z pracowni Riwal Ceramika i Szkło oraz elektronikę sterującą procesem spalania Tatarek.

 

 

5. EV PHU Ewa Przewoźna Minimalistyczna i odważna jeśli chodzi o kolor - czarna kuchnia kaflowa z piekarnikiem i piecem chlebowym marki Cebud. W realizacji wykorzystano matowe, czarne kafle Riwal Ceramika i Szkło.

6. Soul of Fire, Bogdan Nikiel Nie duża, ale urocza i bardzo proporcjonalna kuchnia kaflowa na drewno z piekarnikiem i płytą fajerkową. W realizacji wykorzystano tradycyjne kafle kwadratele z Kaflarnii Kafel-Kar oraz palenisko kuchenne z Ekoprojektem Soul of Fire.

 

Realizacja: urządzenie ogrodowe 

 

 

1. 4M - Tech, Damian Domińczak Bardzo estetycznie skomponowana kuchnia ogrodowa zawierająca grill, piec chlebowy, wędzarnię oraz kuchnię zewnętrzną z fajerkami. Kuchnia ogrodowa wykonana z piaskowca żółtego z Kopalnii Żarnów.

2. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "GW", Tomasz Kiszka Rozbudowana kuchnia ogrodowa w której skład wchodzą: wędzarnia z mechanizmem podnoszenia rusztu i wentylatorem oddymiającym, piec chlebowy, płyta fajerkowa z piekarnikiem oraz pochłaniaczem i wentylatorem oddymiającym. Całość uzupełnia zlewozmywak i loftowe włączniki i gniazdka, gdyż do kuchni ogrodowej doprowadzono prąd, zwiększając jej funkcjonalność. Realizacja wykonana z cegły z cegielni Słodków, która została przez wykonawcę wyfrezowana na specjalnej maszynie zaprojektowanej i zbudowanej na potrzeby właśnie tej realizacji. Takie detale jak ścięte brzegi blatów, rozeta wokół mechanizmu podnoszenia rusztu czy podświetlona od góry unikalna ceglana plecionka 3D.
 

3. Grillbud, Wojciech Kordylas Kuchnia ogrodowa która łączy cegłę i czarny osprzęt, spokoju realizacji dodaje gładka, szara posadzka. W bryle kuchni ogrodowej znajdują się: grillo-kominek na drewno, wędzarka, kuchnia na drewno z płytą żeliwną oraz tradycyjny piec chlebowy.  W realizacji wykorzystano cegłę z Cegielni Trojanowscy.

4. Soul of Fire, Bogdan Nikiel Kuchnia ogrodowa w śródziemnomorskim klimacie pięknie łączy biały tynk z elementami wykonanymi z rozbiórkowej cegły w okolicach palenisk i schowków na drewno.  W skład kuchni ogrodowej wchodzą: piec chlebowy, otwarte palenisko z funkcją grilla, płyta kuchenna oraz wędzarnia, która umiejscowiona jest z tyłu urządzenia a paleniskiem dla nie  jest widoczny od frontu piec kuchenny.


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama