Zielony Płomień - nominacje Płomień Roku 2024

Przedstawiamy nominowanych do nagrody Płomień Roku 2024, w kategorii "Zielony Płomień". W tej kategorii zostały nominowane m.in paleniska akumulacyjne, ceramiczny magazyn energii czy steatytowy piec kompaktowy.
Zielony Płomień - nominacje Płomień Roku 2024

1.Seria piecyków na drewno F 170 Zensoric, Jøtul 

Nowoczesny piecyk o doskonałych parametrach emisyjnych z wieloma rozwiązaniami usprawniającymi obsługę. Technologia Zensoric zapewnia automatyczną kontrolę powietrza, co przekłada się na czystsze i bardziej wydajne spalanie i eliminuje błędy użytkownika.

2. Bezdymne palenisko ogrodowe FireFly, FireFly Pit

Okazuje się, że nawet ognisko ogrodowe może być istotnie usprawnione. FireFly to żeliwne palenisko zaprojektowane tak, aby lepiej spalać drewno – bez dymu. Wszystko dzięki optymalizacji przepływu powietrza i dwuściennej konstrukcji, która pozwala doprowadzić do paleniska zarówno powietrze pierwotne, jak i wtórne. Palenisko przystosowane jest do spalania zarówno drewna, jak i pelletu. 

3. Piecyk na drewno Mimas z systemem powietrzno-kominowym Permeter Smooth Air, Schiedel 

Piecyk wraz z przyłączem i systemem kominowym jednego producenta to gwarancja idealnego dopasowania systemu kominowego, którym jednocześnie doprowadzane jest powietrze do spalania. To wszystko przekłada się na wysoką wydajność energetyczną i mniejsze zużycie drewna.

4.Ceramiczny magazyn energii E-Konzept, Gutbrod Keramik 

Piec kaflowy bez komina, ale zasilany prądem pochodzącym z fotowoltaiki. To możliwe. E-Konzept można dopasować estetycznie – zarówno jeśli chodzi o formę, jak i kolor ceramiki – do wnętrza. Taki ceramiczny magazyn energii pozwala indywidualnie ustalać temperaturę na każdy metr kwadratowy powierzchni pieca oraz wyemitować do 650 watów ciepła na zasadzie promieniowania ceramiki.

5.Seria Piecowych Palenisk Akumulacyjnych na gaz drzewny generowany z pelletu, Cebud 

Polskie paleniska akumulacyjne na drewno lub gaz drzewny generowany z pelletu i to bez prądu. To ciekawa propozycja, która daje użytkownikom możliwość wyboru paliwa według potrzeb i preferencji.

6.Technologia spalania pelletu Core, MCZ 

Nowa, ulepszona i innowacyjna technologia oparta na zasadach zgazowania pelletu, chroniona trzema patentami. Core zapewnia o 55% niższą emisję z paleniska niż wymaga Ekoprojekt, daje atrakcyjny ciemny i spokojny płomień oraz czystą szybę, a także rzadszą potrzebę czyszczenia popielnika.

7.Paleniska na drewno Smart XT, Hajduk 

Mniejsze domy potrzebują mniejszych palenisk. Paleniska z serii Smart XT to nowoczesne wkłady kominkowe o niedużej głębokości i dobrych parametrach emisyjnych, dostępne w różnych formatach przeszkleń. 

8. System ceramicznych elementów akumulacji energii QNtiles, Kaufmann Keramik 

Dopracowany system ceramicznych kształtek do budowy kominków i pieców z zasilaniem prądem elektrycznym. Użytkownik może dowolnie zabudować palenisko i palić zarówno drewnem, jak i zasilać piec energią elektryczną.

9.Piece akumulacyjne na drewno Blox, Hoxter 

Małych rozmiarów gotowe piece akumulacyjne to propozycja zgodna z aktualnymi tendencjami. Duża akumulacja w niewielkim i niedrogim piecu, do coraz mniejszych i lepiej izolowanych domów.

10. Kompaktowe piece steatytowe serii Jero, Tulikivi 

Szansa na steatytowy kominek nawet w małym domu. Kompaktowe prostopadłościenne (model Korpi) i cylindryczne (model Puro) formy pieców steatytowych dostępne są w kilku rozmiarach i łączą atrakcyjny dizajn z wydajnym ogrzewaniem i właściwościami akumulacyjnymi tradycyjnych kominków ze steatytu. 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama