Reklama

Jeremias DW BLACK - system spalinowy dedykowany kominkom opalanym drewnem

Jeremias DW BLACK to nowoczesny system kominowy, który wyróżnia się nie tylko wyglądem. Jego atutem jest przede wszystkim wysoka jakość i innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. W skład systemu wchodzą gładkościenne rury i kształtki, takie jak: płyty fundamentowe, trójniki, kolana, wyczystki, zakończenia komina, akcesoria montażowe.
jeremias-dw-black-system-spalinowy-dedykowany-kominkom

Kominki opalane drewnem lub pelletem drzewnym są w Polsce coraz bardziej popularne. Stanowią one nie tylko źródło ciepła, ale także element dekoracyjny w domu. Jednym z najważniejszych aspektów kominków opalanych drewnem, oprócz funkcjonalności i estetyki, jest bezpieczeństwo. Spaliny wydzielane podczas spalenia drewna są szkodliwe dla zdrowia, dlatego ich właściwe odprowadzanie z paleniska jest niezwykle ważne. W tym celu konieczne jest zastosowanie odpowiedniego systemu kominowego. Jeśli szukasz systemu kominowego, który zapewni Ci skuteczną i bezpieczną pracę kominka, warto zwrócić uwagę na dwuścienne rozwiązanie systemowe Jeremias DW BLACK.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale: Kominy i wentylacja do kominka

System DW BLACK standardowo jest zabezpieczany czarną farbą odporną na warunki atmosferyczne. Charakteryzuje go harmonijny design, idealnie wpisujący się w nowoczesne wnętrza. Czarny kolor systemu prezentuje się estetycznie i elegancko, a w dodatku nie widać na nim osadów i zabrudzeń, co pozwala zachować czystość i schludny wygląd komina.

Jeremias DW BLACK to nowoczesny system kominowy, który wyróżnia się nie tylko wyglądem. Jego atutem jest przede wszystkim wysoka jakość i innowacyjne rozwiązania konstrukcyjne. W skład systemu wchodzą gładkościenne rury i kształtki, takie jak: płyty fundamentowe, trójniki, kolana, wyczystki, zakończenia komina, akcesoria montażowe.

DW BLACK jest kominem dwuściennym z wewnętrznym rdzeniem spalinowym ze stali nierdzewnej, termicznie izolowanym łupkami z wełny mineralnej i zewnętrznym stalowym płaszczem osłonowym standardowo malowanym na czarno. Konstrukcja dwuścienna zwiększa sprawność komina, zapobiega przechładzaniu rdzenia spalinowego, co znacznie wydłuża żywotność systemu. Izolacja układu jest ściśle spasowana z rdzeniem spalinowym i płaszczem zewnętrznym, a elementy składowe systemu pozbawione są mostków cieplnych. Zachowanie ciągłości izolacji termicznej skutecznie ogranicza nadmierne nagrzewanie się płaszcza osłonowego i zapewnia optymalną ochronę przed wysoką temperaturą spalin.

Poszczególne elementy łączone są wtykowo w połączeniem kielichowym i zabezpieczane opaską zaciskową montowaną na osłonowym płaszczu zewnętrznym. Zastosowanie nowej technologii wykonania połączeń między elementami zwiększa stabilność systemu i umożliwia szerszy zakres stosowania.

Jeremias DW BLACK spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa, co potwierdzone jest odpowiednimi certyfikatami.

Charakterystyka systemu:

  • połączenie kielichowe (mufa/nypel) zabezpieczone opaską zaciskową,
  • wzmocniona opaska zaciskowa o szer. 70 mm,
  • połączenie kielichowe + szeroka opaska = pewne i stabilne połączenie pomiędzy elementami systemu,
  • jednorodna ciągła warstwa izolacyjna o grub. 25 lub 50 mm, z wełny mineralnej bez mostków cieplnych,
  • temp. pracy ciągłej 450/600°C, testowany na pożar sadzy do 1000°C
  • kompensacja wydłużeń termicznych, rdzeń spalinowy zainstalowany swobodnie,
  • możliwość wykonania płaszcza zewnętrznego w innym kolorze niż czarny,
  • 3 m długości odcinka wolnostojącego ponad ostatnim mocowaniem,
  • maks. odległość między wspornikami dla DW BLACK 25 – 4 m, dla DW BLACK 50 – 3 m.
  • konieczność odciążenia komina za pomocą podpór pośrednich co 15 m dla DW BLACK 25 i 13 m dla DW BLACK 50


Wszystkie te cechy sprawiają, że Jeremias DW BLACK, to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących bezpiecznego i wydajnego sposobu odprowadzania spalin z kominków opalanych drewnem lub pelletem drzewnym. Zapewni im optymalną ochronę przed wysoką temperaturą spalin, jest łatwe w montażu, stanowiąc jednocześnie elegancki i nowoczesny element wystroju wnętrza, spełniając zarazem najwyższe normy bezpieczeństwa.

Jeremias Sp. z o.o.
ul. Kokoszki 6, Gniezno
www.jeremias.pl


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama