Reklama

Schiedel otwiera nowoczesną fabrykę kominów w Okupie Wielkim

Jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcji stalowych systemów kominowych w Europie powstał w Okupie Wielkim w powiecie łaskim pod Łodzią. Zatrudni on docelowo 250 osób. Zakład będzie produkował kominy stalowe na całą Europę. Otwarcie, które odbyło się 19 września uświetnił Ambasador Stanów Zjednoczony Marek Brzeziński.
Schiedel otwiera nowoczesną fabrykę kominów w Okupie Wielkim
otwarcie fabryki Schiedel w Polsce

Spółka Schiedel, europejski lider w produkcji systemów kominowych, postawiła na rozwój właśnie na tym terenie, by móc wykorzystać doświadczoną załogę z pobliskiego Wiewiórczyna gdzie od lat produkuje kominy stalowe. Jest to ponadto lokalizacja w samym centrum Polski. Schiedel czterokrotnie zwiększy tu produkcję w oparciu o rozwiązania dobre dla załogi i środowiska. Schiedel jest częścią amerykańskiej, globalnej grupy Standard Industries, która poprzez podmioty w których ma udziały, takie jak Schiedel Polska, zatrudnia łącznie ponad 20.000 osób w 80 krajach świata.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale: Kominy i wentylacja do kominka

Doświadczona załoga, dobry klimat biznesowy

- W pobliski Wiewiórczynie nie mogliśmy się już rozwijać, brakowało miejsca na nowoczesny zakład. Nie chcieliśmy zmieniać lokalizacji. Znaleźliśmy więc idealną działkę po sąsiedzku w tym samym powiecie łaskimi i tu przenosi się nasza doświadczona, 100-osobowa załoga, która jest największą wartością. Nasi pracownicy byli kluczowym argumentem przy wyborze lokalizacji – tłumaczy Krystian Kula, Prezes Zarządu Schiedel Sp. z o.o. - Docelowo zwiększymy zatrudnienie do 250 osób – 200 na produkcji i 50 w pionie logistyki, administracji, serwisu i sprzedaży.

Zrównoważony rozwój i ekologia

Zakład w Okupie zajmuje obszar 49.000 m2 a sama hala z częścią administracyjną ma powierzchnię 11.500 m2. Całość zbudowano i zagospodarowano w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju, który jest głównym filarem marki Schiedel. 

Zakład w Okupie Wielkim będzie produkował stalowe systemy kominowe na rynki całej Europy. W Okupie postawiono na maksymalną automatyzację produkcji. Nowoczesne systemy spawalnicze i nowoczesna wentylacja, w tym zaawansowane filtry powietrza sprawią, że pracownicy będą pracować lżej, wygodniej i w lepszych warunkach. Wszystko przy jednoczesnym czterokrotnym zwiększeniu mocy produkcyjnej zakładu w stosunku do wygaszanej jednostki w Wiewiórczynie.
 


Podziel się
Oceń

Reklama