Reklama

Najważniejsze wydarzenia branży kominkowej 2022 roku - nominacje do Płomień Roku 2023

Już niedługo poznamy laureatów nagrody Płomień Roku 2023. Zanim to jednak nastąpi zachęcamy do poznania bliżej wszystkich nominowanych do nagrody magazynu "Świat Kominków" Płomień Roku 2023 w kategorii Wydarzenie.
  • Targi Progetto Fuoco 2022 (4-7.05. 2022), Werona, Piemmeti S.p.A.

Nie tylko producenci i specjaliści z branży kominkowej wiosną 2022 roku byli spragnieni kominków, również klienci w całej Europie ruszyli tłumnie na kominkowe zakupy – co było też odczuwalne na targach. Kolejna edycja targów okazała się dużym sukcesem. Nie brakowało bogatej reprezentacji firm, ciekawych rozmów i nowości.

Więcej artykułów na temat kominków, piecyków, kafli i kominków ogrodowych znajdziesz na naszym portalu w dziale Magazyn "Świat Kominków"


  • Otwarcie zrewitalizowanej Starej Kaflarni w Zdunach (30.09.2022), Gmina Zduny

Kaflarnia w Zdunach to najstarsza kaflarnia w Polsce. Po trwającej 3 lata rewitalizacji zyskała nowe życie i stała się siedzibą Cechu Zdunów Polskich i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Kominki i Piece”. Obiekt będzie pełnił funkcje kulturalne, edukacyjne i turystyczne. W kaflarnii dostępna jest część kolekcji Muzeum Pieców i Kultury Ogniowej w Łaziskach.


  • Powstanie i aktywność Izby Gospodarczej Urządzeń OZE     

Izba zrzesza przedstawicieli różnych profesji. Wspólnym mianownikiem jest produkcja urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii, czyli kotły na pellet, pompy ciepła, kominki, geotermię. Jednym z działań Izby jest współpraca z władzami krajowymi i samorządowymi przy tworzeniu przepisów związanych z produkcją urządzeń OZE. To niezwykle ważne w czasach transformacji energetycznej naszego kraju.


  • Warsztaty zduńskie (4-8.07.2022) i kurs budowy kuchni kaflowej (28.11 – 02.12. 2022), Łaziska, Zdunar Dawid Kozar i Kominki Piotr Batura

Jak uczyć się to od profesjonalistów. Dlatego cenne są warsztaty zorganizowane przy współpracy dwóch zdunów: z młodego i starszego pokolenia. Co więcej podczas zorganizowanych spotkań zdunów i specjalistów w budowie pieców, kuchni i technik zduńskich było więcej. To pozwala na wymianę doświadczeń i naukę zawodu nie tylko w teorii, ale też w praktyce.


  • Roczna szkoła zduńska 2022-2023, Małopolski Cech Zdunów i Zawodów Pokrewnych

Jak zostać wykwalifikowanym zdunem? Po okresie przerwy spowodowanej pandemią swoją działalność dydaktyczną wznowił Małopolski Cech Zdunów i zorganizował roczny kurs zduński obejmujący zarówno część teoretyczną jak i praktyczną i przygotowuje do zdania egzaminów zawodowych na czeladnika lub mistrza zduńskiego.


  • Festiwal Ceramiki w Pieckach (23-24.07.2022), Gminny Ośrodek Kultury „Pegaz” w Pieckach

To miejsce w którym każdy może zobaczyć, dotknąć i podziwiać ceramikę. W 2022 roku festiwalowi towarzyszyło 30 warsztatów ceramicznych o różnorodnej tematyce. Było toczenie na kole, uczono jak łączyć ze sobą szkliwa, nie zabrakło też warsztatów dla dzieci. Można też było zakupić różne ceramiczne wyroby. Takie wydarzenia to doskonała promocja ceramiki.


  • Konferencja „Kotły małej mocy zasilane paliwem stałym” (23.06.2022), Zawidowice, Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Stowarzyszenie Klaster Kotlarski

Wiadomo nie od dziś, że ogrzewanie węglem trzeba będzie czymś zastąpić. Konferencje takie jak ta pozwalają przyjrzeć się tendencjom, wymienić opinie i podyskutować wśród profesjonalistów i naukowców o możliwościach i wyzwaniach jakie stoją przed sektorem grzewczym w Polsce.


  • Targi Warsaw Home&Contract (19-22.10.2022), Nadarzyn, Ptak Warsaw Expo Sp. z o.o.

Architekci, projektanci i inwestorzy tłumnie ruszają po inspiracje do Nadarzyna. Nic dziwnego dla kilku hal, wielu wystawców z różnych sektorów związanych z wnętrzami warto. Nie zabrakło też kominków i kafli, a zainteresowanie różnymi formami ognia w domu i ogrodzie też było duże.


  • Akcja „Komin bezpieczeństwa” – Stowarzyszenie „Kominy Polskie” i akcja „Komin awaryjny” – Międzywojewódzki Cech Kominiarzy

Dom bezpieczny to dom z kominem. Przypominają nam o tym co jakiś czas zrywające linie energetyczne zjawiska pogodowe. Ten ważny temat został też podjęty przez Stowarzyszenie „Kominy Polskie” i organizacje kominiarskie, które alarmują władze i zwracają uwagę na konieczność wprowadzenia przepisów wymagających by budynki mieszkalne posiadały kominy.


  • Kongres Pelletu (15-16.12.2022), Warszawa, Powermeetings.eu

Pellet to ekologiczna alternatywa tradycyjnych paliw, a polska jest jednym ze znaczących producentów tego paliwa. Podczas kongresu poruszano ważne dla branży tematy: perspektywy rozwoju, certyfikację pelletu, nowe technologie.


Poza konkursem: „Strefa Ognia” magazynu Świat Komików z partnerami na targach BUDMA 2022, GARDENIA 2022, INSTALACJE 2022, WARSAW HOME&CONTRACT 2022

Redakcja magazynu "Świat Kominków"


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama