Najlepsi producenci branży kominkowej - nominowani do nagrody Płomień Roku

Już niedługo poznamy laureatów nagrody Płomień Roku 2023. Wśród nominowanych do kategorii Firma - Produkcja znajdziemy producentów kominków, piecyków, biokominków, ceramiki czy systemu DGP i przyłączy kominowych. Zanim to jednak nastąpi zachęcamy do poznania bliżej wszystkich wszystkich nominowanych do nagrody magazynu "Świat Kominków" Płomień Roku 2023 w kategorii Firma - Produkcja.
Kominek modułowy Defro Home
  • Defro R. Dziubeła Sp.k.

Polski producent urządzeń grzewczych, rodzinna firma z 50-letnią tradycją, dzisiaj oferuje nowoczesne kotły  na drewno i pellety. Od kilku lat w ofercie są również wkłady kominkowe i piecyki, które zostały doskonale zaakceptowane przez rynek i oferowane są  w coraz szerszej gamie. W roku 2022    poszerzono gamę piecyków i wprowadzono ofertę ogrodową. DEFRO to również  producent  systemów rekuperacji i pomp ciepła. Wystawca na wielu targach krajowych i zagranicznych.


Więcej artykułów na temat kominków, piecyków, kafli i kominków ogrodowych znajdziesz na naszym portalu w dziale Magazyn "Świat Kominków"

Nasady i systemy kominowe Darco
  • Darco Sp. z o.o.

Firma z Dębicy, ponad 30 lat aktywności. Kontynuuje  tradycje założonego w roku 1992 zakładu rzemieślniczego. Firma innowacyjna (własne laboratorium i szereg patentów) i  marka znana w Europie, obecna na  wielu targach. Producent kompleksowej oferty rozwiązań kominowych  i wentylacyjnych. Stalowe systemy kominowe, wentylacja hybrydowa, nowoczesne nasady kominowe, przyłącza do różnego typu palenisk i systemy DGP. Wszystko doskonałej jakości, o wysokiej estetyce. 


 

koza na drewno Kratki
  • Kratki.pl Marek Bal

W  25 lat, od małego zakładu na przedmieściach Radomia do lidera polskiej branży kominkowej. Ostatni czas  to również kolejny okres dynamicznego rozwoju, uaktualniania i poszerzania oferty do obecnych wymagań rynku. Produkty firmy, nie tylko kratki kominkowe, od których się zaczęło,  ale piecyki, wkłady kominkowe, kominki gazowe i biokominki  sprzedawane są  w kilkudziesięciu krajach. W roku 2022 poszerzono  gamę piecyków oraz urządzeń ogrodowych, w tym poszukiwanych ogrzewaczy.


 

kominek na drewno Hitze
  • Hitze 

Kominkowe produkty firmy z  Radomia znane są pod marką HITZE nie tylko w Polsce. Początki firmy sięgają wczesnych lat 80-tych a obecna oferta obejmuje  wkłady kominkowe na drewno oraz wkłady kominkowe gazowe, piecyki na drewno oraz ogrzewacze i inne urządzenia ogrodowe.


 

materiały akumulacyjne Cebud
  • Cebud s.c.

To krakowski producent rozwiązań dla zdunów, palenisk i systemów akumulacji, którą konsekwentnie od 36 lat promuje i stale poszerza ofertę. Wiele rozwiązań CEBUD znalazło  nabywców również poza Polską. Ostatnio oferta poszerzyła się ona o modularne  piece pokojowe i  akumulacyjne paleniska  z systemem zgazyfikowania pelletu Blucomb. 


 

piec kaflowy Kafel-Kar
  • Kaflarnia „Kafel-Kar” Rafał Karny

Kaflarnia Kafel-Kar oferuje bogaty asortyment ceramiki do pieców i kominków ale również od pewnego czasu do aranżacji wnętrz pod marką CeramicWall. Polska rodzinna manufaktura ceramiczna o ponad 50-letniej tradycji  i wielu ciekawych i innowacyjnych propozycjach  ceramicznych. Producent, którego kafle są bardzo popularne wśród polskich zdunów z powodu szerokiej ilości form tradycyjnych i nowoczesnych oraz wysokiej jakości. 


 

kominek na drewno klasyczny Hajduk
  • Hajduk Agnieszka i Dariusz Nasińscy Sp. z o.o., Sp.k.

Hajduk to jeden z weteranów polskiej branży kominkowej, bo istnieje od 1991 roku. To też producent, który stara się nadążyć za  obecnymi trendami. Gama uznanej jakości wkładów stalowo-szamotowych, w tym seria HEATRO poszerzona została ostatnio o szeroką gamę piecyków wolno stojących.


 

ceramika zielona Riwal
  • Riwal Sp. z o.o.

Manufaktura Riwal może nie jest liderem w wielkości produkcji, ale manufaktura ceramiczna bardzo ceniona wśród polskich zdunów z powodu ciekawych form kafli oraz kolorów i wzorów glazur. Każdy komplet kafli z tej pracowni na piec, kominek lub kuchnię tworzony jest indywidualnie i dopracowany estetycznie. Wśród ciekawych pomysłów wyróżnia się ostatnio ceramika do aranżacji wnętrz.


 

kominek na drewno Hoxter
  • Hoxter a.s.

Nie jest łatwo wejść w segment urządzeń premium a jeszcze trudniej się w tej grupie utrzymać na stałe. Marce Hoxter się to udało. Innowacyjne pomysły, poszukiwane przez nabywców modele,  ale też wysoka jakość oraz odpowiedzialny serwis  i obecność na wielu imprezach targowych to atuty czeskiej firmy, które owocują sprzedażą nawet poza Europą.


 

infire biokominki
  • Infire Karol Lipka

Infire to polskie  biokominki, które dzięki ciekawemu wzornictwu potrafią wyróżnić się w szerokiej ofercie palenisk na bioetanol. Nie boją się konfrontacji nawet na największych europejskich targach. Atrakcyjna i stale rozwijana oferta biokominków, w tym automatycznych do wnętrz i do ogrodów.

Redakcja magazynu "Świat Kominków"


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama