Reklama

Jeremias DW BLACK – czarny koń wśród systemów kominowych

Jednym z najważniejszych aspektów kominków opalanych drewnem, oprócz funkcjonalności i estetyki, jest bezpieczeństwo. Spaliny wydzielane podczas spalenia drewna są szkodliwe dla zdrowia, dlatego właściwe ich odprowadzanie z paleniska kominka jest niezwykle ważne. W tym celu konieczne jest zastosowanie odpowiedniego systemu kominowego, który będzie skutecznie usuwał spaliny i chronił domowników przed ich szkodliwym wpływem.
jeremias-dw-black

Kominki opalane drewnem lub pelletem drzewnym są coraz bardziej popularne w Polsce. Stanowią one nie tylko źródło ciepła, ale także element dekoracyjny w domu. Jednym z najważniejszych aspektów kominków opalanych drewnem, oprócz funkcjonalności i estetyki, jest bezpieczeństwo. Spaliny wydzielane podczas spalenia drewna są szkodliwe dla zdrowia, dlatego właściwe ich odprowadzanie z paleniska kominka jest niezwykle ważne. W tym celu konieczne jest zastosowanie odpowiedniego systemu kominowego, który będzie skutecznie usuwał spaliny i chronił domowników przed ich szkodliwym wpływem. Jeśli szukasz systemu kominowego, który zapewni Ci skuteczną i bezpieczną pracę kominka, warto zwrócić uwagę na dwuścienne rozwiązanie systemowe Jeremias DW BLACK. 

System DW BLACK standardowo jest lakierowany na czarno farbą odporną na warunki atmosferyczne. Charakteryzuje go estetyczny design, który doskonale wpasowuje się w nowoczesne wnętrza. Czarny kolor systemu nie tylko prezentuje się estetycznie i elegancko, ale także jest praktycznym rozwiązaniem, nie widać na nim osadów i zabrudzeń, co pozwala zachować czystość i schludny wygląd komina.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz w dziale: Kominy i wentylacja do kominka

Jeremias DW BLACK to nowoczesny system kominowy, który wyróżnia się nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim wysoką jakością i innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. W skład systemu wchodzą gładkościenne rury i kształtki, takie jak: płyty fundamentowe, trójniki, kolana, wyczystki, zakończenia komina, akcesoria montażowe. DW Black jest wykonany jako komin dwuścienny z wewnętrznym rdzeniem spalinowym ze stali nierdzewnej, termicznie izolowany łupkami z wełny mineralnej i zewnętrznym stalowym płaszczem osłonowym standardowo malowanym na czarno. Izolacja układu jest ściśle spasowana z rdzeniem spalinowym i płaszczem zewnętrznym, a elementy składowe systemu, pozbawione są niekorzystnych mostków cieplnych. Zachowanie ciągłości izolacji termicznej skutecznie ogranicza nadmierne nagrzewanie się płaszcza osłonowego i zapewnia optymalną ochronę przed wysoką temperaturą spalin. Konstrukcja dwuścienna wpływa na poprawienie sprawności komina, zapobiega przechładzaniu rdzenia spalinowego, co znacznie wydłuża żywotność systemu. Poszczególne elementy łączone są wtykowo w postaci połączenia kielichowego i zabezpieczane dodatkowo opaską zaciskową, montowaną na osłonowym płaszczu zewnętrznym. Zastosowanie nowej technologii wykonania połączeń między elementami umożliwiło zwiększenie stabilności systemu i wpłynęło na rozszerzenie możliwość jego zastosowania. Należy zaznaczyć, że system Jeremias DW BLACK spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa, co potwierdzone jest odpowiednimi certyfikatami.

Jeżeli system prowadzony jest przez ściany lub stropy wykonane z materiałów palnych, należy zachować bezpieczne odległości montażowe, które zabezpieczą je przed nadmiernym rozgrzaniem, a w konsekwencji zapaleniem. W takich przypadkach jako zabezpieczenia przed działaniem temperatur zalecamy stosowanie prefabrykowanych, ognioodpornych przejść przez przegrody palne Jeremias LUX-NOVA i LUX-ECO (z możliwością regulacji długości przejścia). System DW BLACK jest kompatybilny z innymi rozwiązaniami systemowymi Jeremias. Często jest stosowany w konfiguracji z przyłączami kominkowymi FERRO-LUX lub EW-PELLETS.

Budowa systemu Jeremias DW BLACK


Cechy systemu:

połączenie kielichowe (mufa/nypel) zabezpieczone opaską zaciskową,

 • wzmocniona opaska zaciskowa o szerokości 70 mm,
 • połączenie kielichowe + szeroka opaska = pewne i stabilne połączenie pomiędzy elementami systemu,
 • jednorodna ciągła warstwa izolacyjna o grubości 25 lub 50 mm z wełny mineralnej – bez mostków
 • cieplnych,
 • temperatura pracy ciągłej 450/600° (testowany na pożar sadzy do 1000°C),
 • kompensacja wydłużeń termicznych, rdzeń spalinowy zainstalowany swobodnie,
 • możliwość wykonania płaszcza zewnętrznego w innym kolorze niż czarny,
 • 3 m długości odcinka wolnostojącego ponad ostatnim mocowaniem
 • maksymalna odległość między wspornikami dla systemu DW BLACK 25 – 4 m, dla systemu
 • DW BLACK 50 – 3 m,
 • konieczność odciążenia komina za pomocą podpór pośrednich dla DW BLACK 25 – 15 m, dla DW BLACK 50 – 13 m.

Wszystkie te cechy sprawiają, że Jeremias DW BLACK, to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących bezpiecznego i wydajnego sposobu odprowadzania spalin z kominków opalanych drewnem lub pelletem drzewnym. Rozwiązanie to zapewnia optymalną ochronę przed wysoką temperaturą spalin, jest łatwe w montażu, stanowiąc jednocześnie elegancki i nowoczesny element wystroju wnętrza, a dodatkowo spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa.  

 

 

tel: +48 61 428 46 20
 e-mail: [email protected]
 www.jeremias.pl


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama