Targi WORLD OF FIREPLACES 2023 - wielki pokaz możliwości ognia

Branżowe targi kominkowe „World of Fireplaces”, jakie odbyły się w Lipsku w dniach 17-19 kwietnia pozytywnie przerosły wszelkie oczekiwania! Branża kominkowa zareagowała wspaniale na możliwość wspólnego pokazania swoich możliwości i wystawców w Lipsku było aż 240 i to z 22 krajów. Ekspozycje nie ograniczały się jedynie do wkładów kominkowych i piecyków ale obejmowały praktycznie cały asortyment kominkowych i towarzyszących produktów, od A do Z.
Targi WORLD OF FIREPLACES 2023 - wielki pokaz możliwości ognia
Kominek na drewno Spartherm na targach World of Fireplaces 2023

Branżowe targi kominkowe „World of Fireplaces”, jakie odbyły się w Lipsku w dniach 17-19 kwietnia pozytywnie przerosły wszelkie oczekiwania! Wystawcy i odwiedzający, wspomagająca branżę organizacja HKI oraz organizator imprezy, firma Trendfairs, wszystkie zaangażowane stowarzyszenia, przedstawiciele świata polityki jak też media, wszyscy już od pierwszego dnia zostali pozytywnie zaskoczeni.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz w kategorii KOMINKI. 

Branża kominkowa zareagowała wspaniale na możliwość wspólnego pokazania swoich możliwości i wystawców w Lipsku było aż 240 i to z 22 krajów. Ekspozycje nie ograniczały się jedynie do wkładów kominkowych i piecyków ale obejmowały praktycznie cały asortyment kominkowych i towarzyszących produktów, od A do Z. Nie zabrakło największych europejskich producentów oraz kilku spoza Europy a lista nieobecnych była bardzo krótka. Dopisali też kominkowi wystawcy z Polski Na terenie otwartym znajdowały się ekspozycje firm:

 • HAJDUK
 • PARKANEX z markami ARTISS, UNIFLAM i GALERIA KOMINKÓW
 • STALKO / HITZE
 • KOMINFLEX / VULCAN
 • PLANIKA z ofertą outdoorową

a w hali 5 obecni byli:

 • DEFRO
 • KRATKI
 • UNICO
 • INFIRE
 • TATAREK
 • TEXTHERMA
 • PLANIKA
 • MK ŻARY

Na tym nie koniec listy wystawców polskich bo na stoisku SUBTIEL znaleźć można było produkty DARCO. Było też przygotowane przez ŚWIAT KOMINKÓW wydawnictwo promujące polskich producentów i polski rynek FIREPLACES, BIOMASS BOILERS, WOOD AND PELLETS MADE IN POLAND 2023 

Targi odbywały się w liczącej 15.000 m2 hali ekspozycyjnej nr 5 oraz na 1.000 m2 zewnętrznej powierzchni przed halą. Oprócz oczywistej możliwości odwiedzenia licznych ekspozycji organizatorzy przygotowali też na hali specjalną przestrzeń THE FIREPLACE HUB, gdzie każdego dnia odbywały się liczne konferencje i dyskusje, przygotowane głównie przez organizacje i stowarzyszenia branżowe. Była też specjalnie wyróżniona strefa HYBRID HEAT, gdzie pokazane zostały różne konkretne możliwości współpracy urządzeń na drewno i pellety z pompami ciepła i fotowoltaiką.

Łączna liczba odwiedzających wyniosła 8.135 osób a zgodnie z oczekiwaniami pierwsze 2 dni były najbardziej intensywne. Poza odwiedzającymi z Niemiec, którzy stanowili ok 66 % targi World of Fireplaces przyciągnęły gości z zagranicy, głównie z Holandii Austrii, Republiki Czeskiej, Polski, Włoch, Szwecji i Słowacji. Wiele osób dotarło też ze Szwajcarii, Belgii, Zjednoczonego Królestwa, Francji, Danii i Norwegii. Byli też odwiedzający z Izraela, Australii, Chin, USA, Kanady, Mongolii, Ghany, Emiratów Arabskich czy z krajów Ameryki Południowej.

Największą grupą byli dyrektorzy zarządzający, szefowie dystrybucji i sprzedaży oraz właściciele firm. Wśród odwiedzających targi w Lipsku byli też instalatorzy kominków i wentylacji, zduni, osoby z działów obsługi klienta, działów badawczych i marketingu, kominiarze jak też niezależni handlowcy. Organizatorzy z Trendfairs i organizacji HKI natychmiast rozpoczęli działania związane z następną edycją World of Fireplaces w kwietniu 2025 i już przyjmowane są rezerwacje miejsc.

 

Witold Hawajski

redaktor naczelny magazynu "Świat Kominków"

 

 

 

Galeria zdjęć i video z targów:

kominkowe inspiracje
Na zdjęciach od góry: steatytowy piec, gazowy kominek Hoxter, pelletowy piec Piazzetta, stylizowany piec Westbo of Sweden
kominki inspiracje nowości
na zdjęciach od góry: kominek elektryczny Faber, Prototypy kuchnia i piecyk z płytą grzewczą Defro Home, płytki kominek kaflowy Palazzetti, piecyk z systemem Core MCZ
Polskie propozycje kominkowe
kominki metalowe wiszące, nowoczesne
Na zdjęciach od góry: Focus, Infire, Spartherm, The Flame

 

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama