Reklama

Brytyjski rząd zapewnia, że nie będzie zakazu palenia drewnem

Jak podaje HETAS brytyjski rząd zapewnia, że nie będzie zakazu palenia drewnem w piecykach, natomiast już od 1 maja sprzedaż węgla do wykorzystania domowego stanie się nielegalna.
Brytyjski rząd zapewnia, że nie będzie zakazu palenia drewnem

Brytyjski rząd zapewnia, że nie będzie zakazu palenia drewnem w piecykach. Jak podaje HETAS: 
Ustalilismy fakty, jakie kryją się za działaniami podejmowanymi przez rząd w zakresie ogrzewania domów. Zostało to opublikowane ostatnio w Environment Improvement Plan (plan poprawy środowiska). 

Więcej artykułów na temat kominków na drewno i ekologii znajdziesz w dziale  EKOLOGIA I KOMINKI

W przedstawionym planie jasno jest stwierdzone, że brytyjski rząd nie rozważa wprowadzenia zakazu palenia drewnem na terenie Anglii, w związku z tym, że wiele gospodarstw domowych w ten sposób jest ogrzewanych, przygotowuje ciepłą wodę i gorące posiłki. Również nie jest planowane wprowadzenie zakazu palenia w  paleniskach ogrodowych.

ale. równocześnie... Zakaz używania węgla w Anglii nadchodzi.
Jak podaje HETAS: Jeśli nadal używasz węgla w domowym palenisku musisz  szybko przygotować się na zmianę. Od 1 maja 2023 roku sprzedaż węgla do wykorzystania domowego stanie się nielegalna. Dwa lata  otrzymali  autoryzowani sprzedawcy węgla na zakończenie działanosci w zakresie sprzedaży detalicznej węgla i ten czas kończy się 30 kwietnia 2023.

Źródło: HETAS


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama