Reklama

II Kongresu Kominiarzy w Ryglicach ( kwiecień 2023)

W dniach 21-22 kwietnia 2023 w Ryglicach odbędzie się po raz drugi Kongres Kominiarzy. Tematem przewodnim będzie komin awaryjny w domu. Posiadanie komina jest niezwykle ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego domów i możliwości przyłączenia niezależnego urządzenia na drewno. Co więcej wydarzy się podczas Kongresu? Dowiedzcie się z wywiadu z organizatorem - Wiesławem Zabawą starszym Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy.
II Kongresu Kominiarzy w Ryglicach ( kwiecień 2023)
II kongres kominiarzy w Ryglicach

Rozmowa z Panem Wiesławem Zabawą – starszym Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy, organizatorem II Kongresu Kominiarzy w Ryglicach.

Przejdź do artykułów na temat kominków na drewno i ekologii  EKOLOGIA I KOMINKI

Dlaczego MCK organizuje kongresy kominiarskie?

Międzywojewódzki Cech Kominiarzy powstał po to, żeby zrzeszać rzemieślników kominiarskich ale również, żeby promować bezpieczne użytkowanie przewodów kominowych i urządzeń grzewczych. Uświadamiać mieszkańców o zalecanej częstotliwości czyszczenia przewodów kominowych. Ważną kwestią jest też rola kominiarzy w ochronie środowiska. Kongresy służą przekazywaniu zgromadzonej w MCK wiedzy wynikającej z codziennych działań w tych obszarach naszego życia.

Jaki jest temat przewodni II Kongresu Kominiarzy w Ryglicach

Tematem głównym jest komin awaryjny w każdym domu. Z naszej praktyki wynika, że posiadanie  komina awaryjnego jest podstawą bezpieczeństwa funkcjonowania rodziny. Oprócz tego, że pozwala na spokojny sen, komin awaryjny sprawdza się w wielu nieoczekiwanych sytuacjach. W przypadku braku prądu lub gazu łatwo wtedy ogrzać się lub nawet przygotować potrawy za pomocą urządzeń do takiego komina podpiętych. Są to najczęściej kuchnie lub ogrzewacze pomieszczeń na łatwo dostępne i tanie paliwo jakim jest drewno. To jest też bardzo ważne w sytuacji, gdy budżet rodzinny z różnych przyczyn może być nadwyrężony i nie posiada środków na drogie nośniki energii.

Jakich prelegentów zapraszają Państwo w tym roku?

Będą to: przedstawiciele organizacji kominiarskich, naukowcy, ekolodzy, przedstawiciele leśników oraz producentów urządzeń grzewczych. Tak szerokie spektrum pozwoli rzetelnie przedstawić zagadnienia związane z potrzebą i eksploatacją kominów, w tym również komina awaryjnego.

Jaki jest przewidywany przebieg II Kongresu Kominiarzy w Ryglicach?

Konferencję otworzą gospodarze i krótkie przemówienia będą mieć przedstawiciele sejmu i samorządów. Między wykładami będzie toczyła się dyskusja, w której uczestniczyć mogą wszyscy zgromadzeni. Po zakończeniu części wykładowo-dyskusyjnej na rynku w Ryglicach kominiarze i ich goście będą biesiadować. Atmosferę umilą występy lokalnych zespołów muzycznych. Drugi dzień kongresu rozpoczną ekokonkursy dla dzieci i młodzieży – zarówno plastyczne jak i konkursy wiedzy. W tym dniu zostanie również zainicjowany sezon turystyczny – zorganizowana będzie wycieczka po gminie Ryglice. Cały kongres zakończą koncerty muzyczne i biesiada na rynku. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam!

Rozmawiał Krzysztof Woźniak, Polskie Forum Klimatyczne


Oceń

Reklama
Reklama ADS4media - platforma content marketingowa dla wydawców i reklamodawców