Italia Legno Energia - podsumowanie włoskich targów

Italia Legno Energia to targi poświęcone ogrzewaniu biomasą, które odbyły się w dniach 9-11 marca 2023 roku w toskańskim Arezzo. Impreza ta cieszyła się dużym zainteresowaniem o czym świadczą liczby. Na targach swoją ofertę prezentowało 150 wystawców zgromadzonych na 25 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni a targi odwiedziło łącznie 15 tysięcy osób.
Italia Legno Energia - podsumowanie włoskich targów
Italia Legno Energia

Targi Italia Legno Energia nie zawiodły oczekiwań. Była to jedyna włoska impreza targowa w 2023 roku poświęcona ogrzewaniu biomasą, która odbyła się na targach w Arezzo od czwartku 9 do soboty 11 marca. Targi powróciły w pełniej krasie, po czterech latach spowodowanych pandemią, jako targi firm i profesjonalistów od biomasy ( zarówno drewna kominkowego jak i pelletów) po urządzenia i ogrzewanie domów.  Na  25 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, pokazano pełny  łańcuch dostaw: od pieców do kotłów, od grilli po kuchnie, od drewna opałowego po pellety i zrębki, od urządzeń i produktów kominowych po maszyny dla sektora rolno-leśnego.


Nordica Italia Legno Energia
W ciągu tych trzech dni widzieliśmy ludzi przybywających do Italia Legno Energia ze wszystkich regionów Włoch i z zagranicy. – deklaruje Raul Barbieri, dyrektor organizatora Piemmeti SPA – Przywrócenie relacji ze społeczeństwem i firmami po czteroletniej nieobecności nie było oczywiste. Zakład został wygrany, a nastroje wystawców są bardzo pozytywne. Położono podwaliny pod nową, rekordową edycję Progetto Fuoco. Spotkajmy się w Weronie od 28 lutego do 2 marca 2024 r.".Szczególnie docenioną nowością była strefa projektowa, której kuratorem był Confartigianato Imprese Arezzo, gdzie niektóre toskańskie firmy meblowe zaprojektowały przestrzeń ad hoc, aby umieścić piece niektórych wiodących producentów na rynku w przestrzeni prestiżowego domu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również 30 konferencji i warsztatów zorganizowanych przez partnera technicznego AIEL, Włoskie Stowarzyszenie Energii Rolno-Leśnej oraz stowarzyszenia ANFUS (Włoskie Stowarzyszenie Palaczy i Kominiarzy) oraz ASSOCOSMA (Stowarzyszenie Konstruktorów Pieców Akumulacyjnych).

Na imprezie nie obyło się bez polskiego akcentu. Magazyn "Świat Kominków" jest polskim partnerem medialnym targów, oczywiście byliśmy obecni na targach, ale nie odwiedziliśmy targów z pustymi rękami. Na targach swoją premierę miało nasze nowe wydawnictwo " Fireplaces biomass boilers, wood and pellets" to angielskojęzyczna publikacja o sile polskich firm kominkowych, piecowych, producentach kotłów na biomasę, kominów, kominkowego osprzętu oraz o rynku drewna i pelletu w Polsce. Magazyn był rozdawany odwiedzającym targi w punkcie informacyjnym w którym dostępny był też katalog targowy i cieszył się dużym zainteresowaniem zwiedzających. 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama