Reklama

Targi KOK AUSTRIA w Wels, 25-27 styczeń 2023

W dniach 25-27 stycznia w austriackim Wels odbędą się międzynarodowe targi branży zduńskiej i kaflowej. Targi będą okazją nie tylko do poznania oferty wystawców, ale też rozmów i spotkań branżowych.
Targi KOK AUSTRIA w Wels, 25-27 styczeń 2023
targi KOK Austria 2023

KOK Austria to branżowe targi w zakresie budowy pieców rzemieślniczych i ceramiki! Targi są organizowane przez Austriackie Stowarzyszenie Pieców Kaflowych (Kachelofenverband) i targi w Wels. W porównaniu z poprzednimi edycjami tym razem generalnym wykonawcą i osobą kontaktową w sprawach organizacyjno-planistycznych są targi Wels, które przy ścisłej współpracy z Austriackim Stowarzyszeniem Pieców Kaflowych zapewnią powiew świeżości na targach KOK.
Na tragach KOK Austria jak mówią organizatorzy przedstawione zostaną aktualne innowacje produktowe w tym rozwiązania o wysokich standardach estetycznych.

Targom będzie towarzyszyła 62. Konferencja techniczna konstruktorów pieców, glazurników i ceramików. Podczas konferencji można będzie wysłuchać między innymi wystąpień:  

  • Dr. Thomas Schiffert z Kachelofenverband będzie mówił o przyszłości pieców kaflowych w dobie obecnego kryzysu energetycznego. 
  • Kasimir Nemestothy z Austriackiej Izby Rolniczej będzie mówił na temat  spalania drewna opałowego, które jest neutralne dla klimatu. Różne organizacje lobbystyczne wcale nie widzą tego w ten sposób. Wykład obali liczne mity na temat znaczenia i dostępności drewna opałowego.
  • inż. Josip Zekic z Kachelofenverband przedstawi innowacje w programach obliczeniowych do pieców kaflowych. Punktem kulminacyjnym prezentacji innowacji będzie nowa kalkulacja poszczególnych pieców tunelowych, których testowanie właśnie zostało zakończone.
  • Christoph Angermayer przedstawi prezentację" Jak pozyskać specjalistów w przyszłości". Wystarczająca liczba wykwalifikowanych pracowników jest podstawowym wymogiem, aby móc zaspokoić duży popyt na piece kaflowe. Wykład dotyczył będzie między innymi działań uatrakcyjniających nauczanie zawodowe.
  • inż. Josip Zekic z Kachelofenverband  opowie o cyfrowych narzędziach w pracy zduna, które mają ułatwiać codzienną pracę. 

W ramach konferencji odbędzie się też dyskusja panelowa dotyczące kwestii doprowadzania powietrza do spalania. To jeden z najczęstszych pytań z jakimi stykają się technicy z Kachelofenverband. 

Kolejną atrakcją KOK Austria są Mistrzostwa Europy VEUKO w budowie pieców kaflowych przez młodych konstruktorów pieców.

Wśród wystawców znajdziemy takie firmy jak: Hoxter, Austroflamm, Kaschutz, Brula, Camina&Schmid, Contura, Gast, LAC, Leda, Living Fire by Spartherm, Ortner, Ofen Innovativ, Palette CAD, Rath, Rizzolli, Spartherm, Thermorossi, Wolfshoher Tonwerke. 

Ceramikę kaflową będą prezentowały między innymi : Sommerhuber, Kaufmann Keramik, Gutbrod Keramik, Angermayer.


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama