Reklama

Jak dobrać komin do urządzenia grzewczego? Systemy kominowe Poujoulat

Z systemami kominowymi Poujoulat masz możliwość wyboru dowolnego urządzenia grzewczego, a przy tym gwarancję bezpieczeństwa instalacji oraz szybkiego i łatwego montażu. Nasze kominy można malować na dowolny kolor z palety RAL, dzięki czemu idealnie dopasujesz je do kolorystyki elewacji. System kominowy Poujoulat możesz zamontować na dowolnym etapie budowy.
Jak dobrać komin do urządzenia grzewczego? Systemy kominowe Poujoulat
Systemy kominowe Poujoulat

Dlaczego lepiej poczekać z montażem komina ceramicznego?

Wiele osób na początkowym etapie budowy podejmuje decyzję o murowaniu komina ceramicznego. Tymczasem może być to błąd, który narazi Cię na dodatkowe problemy i koszty. Zdarza się bowiem, że ceramiczny komin współpracuje bardzo źle (lub w ogóle nie działa) z wybranym urządzeniem grzewczym. Komin ceramiczny o średnicy 180 lub 200 mm może być nieodpowiedni do takich urządzeń jak piecyk kominkowy czy coraz częściej montowany w domach piec gazowy. A koszt przystosowania komina do tych urządzeń bywa bardzo wysoki.

Co zrobić, aby uniknąć takiej sytuacji? Jeśli wiesz z całą pewnością, gdzie umieścisz przewód kominowy w domu, zalecamy pozostawienie w stropie otworu o wymiarach 400 x 400 mm. Jeśli natomiast nie jesteś pewien, nie podejmuj decyzji o wyborze komina na tym etapie budowy. Stalowy system kominowy możesz zamontować w dowolnym czasie, na zewnątrz domu i wewnątrz. Co więcej, montaż systemu kominowego Poujoulat przez instalatora zajmuje tylko jeden dzień.

Jak podpiąć piec do istniejącego komina ceramicznego?

W tej sytuacji trzeba komin wyposażyć w regulator ciągu Poujoulat. Montujemy go na wyczystce komina ceramicznego. Komin ceramiczny, zwłaszcza ten o rozmiarach 180-200 mm, powodować może zbyt duże podciśnienie w porównaniu do wymagań pieca. Dotyczy to przede wszystkim urządzeń z króćcem spalinowym 130 lub 150 mm. Za duży ciąg to z kolei mało efektywny proces spalania i finalnie większy koszt opału.

Jak podpiąć piec na pellet do istniejącego komina ceramicznego?

Aby instalacja działała prawidłowo, do komina ceramicznego musisz włożyć stalowy wkład kominowy Poujoulat o średnicy 80 lub 100 mm. Jeśli tego nie zrobisz, w Twoim kominie będzie się wytwarzało zbyt duże podciśnienie. A to prosta droga do nieefektywnego spalania i niewłaściwego działania całej instalacji grzewczej.

Jak podpiąć kominek z płaszczem wodnym do istniejącego komina ceramicznego?

Upewnij się, czy Twój komin jest przeznaczony do mokrego trybu pracy, czyli takiego, w którym temperatura dymu nie przekracza 160 st. C. Jeśli tak nie jest, masz dwie możliwości:

  • montaż zewnętrznego komina stalowego Poujoulat, który nadaje się do nowych i już istniejących budynków, a opcja pomalowania komina na dowolny kolor RAL pozwala go dopasować do każdej elewacji;
  • umieszczenie stalowego wkładu kominowego Poujoulat w już istniejącym kominie ceramicznym.

Jak podpiąć kominek gazowy do komina ceramicznego?

W tej sytuacji trzeba zamontować w gotowym kominie stalowy wkład kominowy Poujoulat o średnicy 100 lub 130 mm (w zależności od wybranego kominka gazowego), a komin ceramiczny posłuży jako czerpnia powietrza do instalacji.

Decyzję o wyborze systemu kominowego podejmij świadomie. Zgłoś się do nas po bezpłatną wycenę, a my podpowiemy i doradzimy, jak dobrać odpowiedni komin do urządzenia grzewczego, które wybrałeś.

 

 

 

 

 

Poujoulat Sp. z o.o.
ul. Olszankowa 45, 05-120 Legionowo 
tel. +48 22 774 06 25 
e-mail: [email protected] 
www.poujoulat.pl


Oceń

Reklama
Reklama