Reklama

Nie masz komina, a chcesz mieć kominek? To nie problem!

Cieszysz się z przebywania w ogrodzie i obcowania z naturą? Lubisz wypoczynek w altanie na działce lub w domku na wsi? Skoro poszukujesz informacji u nas, zakładamy, że masz pewien powszechny problem – Twój wymarzony domek nie ma ogrzewania... A to ogranicza możliwości. Wyobraź więc sobie, że prawie każdy domek letniskowy jesteśmy w stanie zmienić w jeden dzień w domek całoroczny!
Nie masz komina, a chcesz mieć kominek? To nie problem!
System kominowy Poujoulat

Kominek potrafi zdziałać cuda. Zimne dotąd pomieszczenia nabierają domowego ciepła, a dom, wykorzystywany tylko latem, otwiera nagle nowe możliwości. Można już przyjechać na działkę w zimie, poszaleć na śniegu lub po prostu poleżeć przed ogniem. Teraz ulubione miejsce jest dla nas otwarte przez cały rok!

Kominek bez komina? Obalamy stereotyp

Jeszcze jakiś czas temu dom, w którym zawczasu nie wybudowano komina, nie dawał w zasadzie perspektyw na instalację skutecznego ogrzewania. Wśród użytkowników utarło się więc przekonanie, że jeśli komina nie mają, to już nie ma na to szans. Na szczęście, od kiedy pojawiły się stalowe kominy izolowane – nie jest to żaden problem! Co więcej, nowoczesne systemy kominowe Poujoulat dają szerokie możliwości, dzięki czemu w zasięgu jest wiele różnorodnych urządzeń grzewczych.

Jeżeli chcesz zainstalować ogrzewanie np. w domku na działce, najpierw wybierz najlepsze dla Ciebie urządzenie. Komin bez problemu dobierzemy później. Możesz zdecydować się np. na wolno stojący piec kominkowy albo na bardziej klasyczny wkład kominkowy. Zastanów się też nad paliwem – czy Twój wymarzony kominek ma być opalany drewnem, czy może wolisz wersję gazową. Oczywiście dobrać też trzeba moc urządzenia, aby z powodzeniem ogrzewało całą zakładaną przestrzeń.

Kiedy wybierzesz już urządzenie, zgłoś się do nas, a dobierzemy odpowiedni system kominowy. To ważne, aby dobrze dopasować komin do kominka. Przykładowo: do piecyka kominkowego o mocy ok. 5 kW odpowiedni będzie komin o średnicy 130-150 mm, do większego wkładu kominkowego – już komin o średnicy 180 mm.

Znaczenie ma również paliwo – do wkładu kominkowego opalanego drewnem będzie potrzebny komin izolowany wraz z podłączeniem, natomiast do kominka gazowego – tzw. komin koncentryczny, który będzie doprowadzał powietrze i odprowadzał spaliny.

Nie spiesz się. Urządzenie grzewcze możesz wybrać na każdym etapie!

Duże możliwości i wszechstronność rozwiązań, jakie dają nowoczesne stalowe systemy kominowe sprawia, że nie ma potrzeby wyboru urządzenia grzewczego już na etapie projektowania lub budowy domu. Jeśli zbudowany lub zakupiony został dom bez komina – nie jest to żaden problem.

Tak też jest z kominkami. Nie warto się tym martwić i po prostu kupić kominek wtedy, kiedy będzie na to czas, możliwości i środki. Co więcej, branża kominkowa dynamicznie się rozwija, pojawiają się coraz nowocześniejsze i wydajniejsze urządzenia. Warto kupić kominek wtedy, kiedy faktycznie będzie potrzebny i wykorzystywany, a nie „na zapas", bo zyskujemy szansę na nowsze i lepsze urządzenie.

Montowanie komina w praktyce

Wiesz już, że komin możesz zainstalować praktycznie w każdym momencie. Nie ma znaczenia, czy dom jest dopiero budowany, czy stoi od lat. Zapewniamy – zawsze jest na to dobry czas. Mamy też więcej dobrych wiadomości: montaż kominka i stalowego komina da się zrobić zazwyczaj w kilka godzin. Nie trzeba się więc obawiać długotrwałych prac, bałaganu i zamieszania.

W domu już istniejącym doradzamy raczej montaż komina poprowadzonego na zewnątrz budynku. Dlaczego? Bo to oznacza mniejszą ingerencję w konstrukcję. W takim przypadku wycina się tylko jeden otwór w ścianie i montuje specjalne przejście. Z wielu względów jest to ważne miejsce. Stosujemy wówczas system Coqisol od Poujoulat, czyli formę wielowarstwowej opaski, która jednocześnie przeprowadza rury przez ścianę, zabezpiecza całość przed pożarem, a także izoluje termicznie. Wydajność tego rozwiązania została przebadana i potwierdzona laboratoryjnie. Nie martw się też o straty ciepła – komin jest doskonale zaizolowany, nie ma więc możliwości, żeby część przechodząca na zewnątrz budynku oddawała ciepło!

Na koniec porada-ciekawostka. Jeżeli masz już swój wymarzony piec lub kominek, a z jakichś powodów zechcesz sprzedać dom lub przenieść się do nowego – nie ma problemu, aby kominek przeprowadził się razem z Tobą! Konstrukcja stalowych systemów kominowych jest tak prosta, że odłączenie urządzenia zajmuje dosłownie kilka minut. Możesz więc zdemontować kominek i zabrać ze sobą do nowego domu!

 

Poujoulat Sp. z o.o.

ul. Olszankowa 45, 05-120 Legionowo  

tel. +48 22 774 06 25  

e-mail: [email protected]  

https://poujoulat.pl/


Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama