Kominkowa wolność

Jako ludzie bardzo cenimy sobie wolność, chcemy podejmować decyzje i wybory samodzielnie według własnej woli. Nie lubimy być ograniczani i zmuszani, nie lubimy, gdy coś narzuca się nam z góry oraz szanujemy możliwość dokonywania wyboru spośród wszelkich dostępnych opcji. Obecnie, przez uchwały i nowe projekty uchwał zakazujących w niektórych lokalizacjach używania i montowania kominków opalanych drewnem, ta wolność jest nam ograniczana. Jest na to rozwiązanie biokominek, czyli kominek bez komina opalany bioetanolem lub kominek elektryczny.
Kominkowa wolność
Kominek elektryczny, Kalfire

Jako ludzie bardzo cenimy sobie wolność, chcemy podejmować decyzje i wybory samodzielnie według własnej woli. Nie lubimy być ograniczani i zmuszani, nie lubimy, gdy coś narzuca się nam z góry oraz szanujemy możliwość dokonywania wyboru spośród wszelkich dostępnych opcji. Obecnie, przez uchwały i nowe projekty uchwał zakazujących w niektórych lokalizacjach używania i montowania kominków opalanych drewnem, ta wolność jest nam ograniczana. Jest to szczególnie niesprawiedliwa i przykra sytuacja, gdyż drewno jest ekologicznym i odnawialnym paliwem. Z tego, z czego możemy się jednak cieszyć, jest fakt, że rynek kominkowy jest szeroki. Ze względu na dostępność różnego rodzaju urządzeń, opalanych różnymi paliwami, nawet w miejscowościach, gdzie ze względów ustawodawczych drewno jest zakazane lub w sytuacji, gdy nasze mieszkanie nie spełnia określonych warunków technicznych, kominek i tak możemy posiadać. Z pomocą przyjdą nam w tym wypadku biokominki i kominki elektryczne, które tę wolność i swobodę nam przywracają. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz w kategorii BIOKOMINKI I KOMINKI ELEKTRYCZNE.

Biokominki portalowe
Od lewej: biokominek EcoSmart Fire, kominek elektryczny Ferretti,, kominek elektryczny Dimplex/Glen Dimplex Polska, biokominek wiszący Kratki

Ogień w wersji bio czyli biokominek

Biokominki to coraz poważniejszy segment kominkowego rynku. W swojej ofercie posiada je wiele firm zagranicznych, jak i polskich. Znajdziemy je chociażby w ofercie takich marek, jak: EcoSmart Fire, Infire, Kratki.pl, Conmoto, MS Fires czy Glamm Fire. Zainteresowanie biokominkami było widać wyraźnie także ostatnio na targach Warsaw Home, które udało się zorganizować pod koniec października bieżącego roku w Nadarzynie, pierwszy raz od czasu rozpoczęcia pandemii koronawirusa. O kominki opalane bioetanolem na stoisku naszego magazynu dopytywało się wielu architektów i projektantów, a także indywidualnych inwestorów. Wszystko dlatego, że biokominki są coraz bardziej popularne ze względu na swoje zalety i możliwości, jakie dają. Obecnie są to coraz doskonalsze, wygodne i bezpieczne rozwiązania, które można zamontować w niemal każdej lokalizacji, nawet w mieszkaniach i apartamentach, gdyż nie wymagają one podłączenia do komina. Obecnie już nikogo nie dziwi ogień bio, a ten w wersji premium kojarzy się wręcz z luksusem i gości w najlepszych hotelach, spa, a nawet jachtach na całym świecie. Jak wspomniałam wcześniej, cenimy sobie wolność wyboru i w paleniskach opalanych biopaliwem ten wybór posiadamy. Możemy wybierać spośród produktów o różnym dizajnie, wielkości, proporcjach, spośród różnej półki cenowej. 

 

 

Magdalena Balicka

sekretarz redakcji magazynu "Świat Kominków"


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama