Reklama

Kominki w rezydencjach hollywoodzkich gwiazd

Lubimy podglądać gwiazdy. Aktorzy, muzycy z pierwszych stron gazet – interesuje nas nie tylko, co robią zawodowo, ale też co jedzą na śniadanie, jak dbają o sprawność fizyczną, gdzie wypoczywają i, oczywiście, jak mieszkają.
Kominki w rezydencjach hollywoodzkich gwiazd
Ognisko ogrodowe, Zdjęcie: Fot. Gary Kasl (posiadłość Alicia Keys)

Wiele znanych osób stara się zachować prywatność i nie zawsze możemy zajrzeć do ich rezydencji. Na szczęście niektóre z nich są bardziej otwarte. Luksusowe domy gwiazd są nie tylko przestronne, ale i ekskluzywnie wyposażone. Ogień zarówno w formie kominka, jak i paleniska w ogrodzie jest tam koniecznym dopełnieniem aranżacji.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz w kategorii KOMINKI. 

Adam Lambert willa z kominkami
Zdjęcia: Fot. Compass (posiadłość Adam Lambert)

 

Adam Lambert popularność zyskał dzięki programowi „American Idol”. Kominki są wyeksponowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz w nowoczesnej posiadłości wystawionej na sprzedaż rezydencji Lamberta w Hollywood Hills

Dlaczego kominkowy ogień?

Z pewnością gwiazdy największego formatu, jak Alicia Keys, John Legend, Jeniifer Lopez, Bruce Willis, Adam Lambert, Sandra Bullock czy Meghan Markle, stać na nowoczesne systemy grzewcze, więc z pewnością nie jest to powód, dla którego decydują się na kominek. To nie ta droga. 

Ważny jest klimat i nastrój w domu. Odpowiednie warunki do odpoczynku i regeneracji. Chęć wprowadzenia odrobiny ujarzmionej natury. Żywiołu, który umożliwił rozwój cywilizacji i który od tysiącleci jest źródłem inspiracji. Dla artystów zarówno efektywny relaks, jak i inspiracja, jakiej dostarczają wesoło tańczące płomienie, są niezwykle istotne. Zatem kominek jako źródło szeroko rozumianej przyjemności. Nie musi być praktyczny, ale musi mieć piękną oprawę dla pięknego, stale zmieniającego się obrazu – jaki dała nam matka natura – płomieni. To one sprawiają, że wnętrza mimo nagromadzenia ekskluzywnych sprzętów nie są puste i bezduszne. Ogień dodaje im elegancji i splendoru. 

ascetyczny kominek betonowy gazowy
Zdjęcie: Fot. Gary Kasl (posiadłość Alicia Keys)

 

15-krotna zdobywczyni nagrody Grammy Alicia Keys stała się właścicielką Razor House. Nowoczesna architektura willi z imponującym widokiem na Ocean Spokojny i oryginalnym kominkiem zdobiła strony najlepszych magazynów na całym świecie.

 

Kominek wypada mieć!

Bez wątpienia w pewnych kręgach kominek po prostu wypada mieć. W domach tak zwanych celebrytów jest to często nie tylko kominek w salonie, ale też w sypialni czy bibliotece. Jednak wille gwiazd to nie same budynki, ale również ich otoczenie, pokaźny ogród, piękne widoki na przyrodę. O nastrój w ogrodzie dbają kominki zewnętrzne, a możliwość przyrządzania posiłków na świeżym powietrzu umożliwiają pięknie zaaranżowane przestrzenie do grillowania. 

stylowa willa z kominkiem marmurowym
Zdjęcia: Fot. Keller Williams (posiadłość Kaley Cuoco)

 

Zupełnie inny klimat znajdziemy w nieruchomości, której właścicielką była Khloe Kardashian, a potem Kaley Cuoco znana z serialu „Teoria wielkiego podrywu”. To elegancki dom w LA, w którym nie brakuje odważnych zabiegów wnętrzarskich. W wielu pomieszczeniach klimat dopełniają kominki. 

Wszystko naj… też kominki

Domy gwiazd to prawdziwe perełki. Posiadłości za miliony dolarów nie rzadko zmieniają swoich właścicieli, a ich wystrój zachwyca, nawet jeśli nie jest to „nówka sztuka”. Najlepsi projektanci, najwyższej jakości materiały wykończeniowe, ceniony dizajn plus sztuka zawsze są w cenie, niezależnie czy posiadłość ma rok, czy kilkanaście lat. Różny może być styl i charakter – często przecież był krojony na miarę. I nie ma znaczenia, czy mowa o rezydencji na Florydzie, apartamencie w Los Angeles czy willi w Hollywood. Przyglądając się domom znanych na całym świecie osób znajdziemy zarówno bardzo eleganckie i klasyczne wnętrza, gdzie obowiązkowym „must have” będzie klasyczny portalowy kominek, jak i bardzo nowoczesne, często niemal całkowicie przeszklone przestrzenie, gdzie doskonale odnajduje się nowoczesne palenisko gazowe. Każdej z nich nie można odmówić splendoru, a ich przeglądanie dostarcza przyjemności. W końcu jest to obcowanie z aranżacjami wnętrz na najwyższym poziomie. Z pewnością dlatego też od lat rekordy popularności biją programy, w których pokazuje się, jak mieszkają gwiazdy. Tego typu formaty powstają też w naszym kraju, gdzie podglądamy domy i mieszkania polskich znanych osób ze świata sztuki czy biznesu. 

kominek w stylu amerykańskim, kamienny
Zdjęcie: Fot. The Agency (posiadłość Mel Gibson)

 

Zdobywca Oskara – Mel Gibson od lat inwestuje w nieruchomości. Wystawiona na sprzedaż przez Mela Gibsona posiadłość w Malibu odzwierciedla jego zamiłowanie do ziemskiego i rustykalnego charakteru. 

 

betonowy kominek gazowy w salonie z antresolą
Fot. Anthony Barcelo, Courtesy of Douglas Elliman...

W poszukiwaniu przyjemności i relaksującego kominka

Coraz mniej nas cieszy. Coraz bardziej oddalamy się od naturalnych, obecnych z nami od wieków potrzeb. Niby nurt „slow life” trochę przypomina o naturalnym rytmie i prawdziwych potrzebach, ale nadal gonimy… właściwie – czy wiadomo za czym? Dlatego zachęcam, aby podziwiając wnętrza rezydencji gwiazd światowego formatu, na dłużej się zatrzymać, pozwolić sobie na chwilę kontemplacji. Tak jak ogień jest źródłem przyjemności i inspiracji dla artystów, tak niech te oryginalne i piękne wnętrza będą źródłem zarówno przyjemności, jak i może nie tylko kominkowej inspiracji dla Was, drodzy Czytelnicy.

nowoczesne wnętrza z kominkami
Zdjęcia: Fot. Tyler Hogan (posiadłość Brad Pitt i Jenifer Aniston) 

 

Dom, którego właścicielami w latach 200-2006 byli Brad Pitt i Jennifer Aniston to jedna z pierwszych rezydencji gwiazd filmowych w Beverly Hills. Został zbudowany w 1934 roku dla dwukrotnego zdobywcy Oscara Fredrica Marcha. Wiele z tego co obecnie istnieje w domu zawdzięczamy hollywoodzkiej parze, która przeprowadziła po kupnie gruntowny remont.  

Artykuł powstał na podstawie materiałów udostępnionych przez TopTenRealEstateDeals.com.

  

Aldona Mazurkiewicz

z-ca redaktora naczelnego magazynu "Świat Kominków" prowadząca portal kominki.org

                                    

 

 

Artykuł w całości przeczytasz przechodząc do magazynu w wersji elektronicznej. Czytaj "Świat Kominków" na issuu       

 

 


Oceń

Reklama
Reklama