Reklama

Tradycja plus nowoczesność

Łącząc tradycyjną sztukę zduństwa z nowoczesnymi rozwiązaniami i trendami, nasza firma- ZDUNMAR Marcin Głogowski zaprojektowała i wykonała nieco odbiegającą od standardów kuchnię kaflową. Realizacja podyktowana była życzeniem Inwestora, aby kuchnia miała niepowtarzalny i nowoczesny charakter. Starając się sprostać temu wyzwaniu zaproponowaliśmy połączenie typowego 4-fajerkowego trzonu kuchennego z elementami kuchni współczesnej, tj. płytą indukcyjną oraz piekarnikiem elektrycznym.
Tradycja plus nowoczesność
Kuchnia kaflowa wykonana z kaflarni z Ceramika Kornak. Realizacja Zdunmar

Łącząc tradycyjną sztukę zduństwa z nowoczesnymi rozwiązaniami i trendami, nasza firma- ZDUNMAR Marcin Głogowski zaprojektowała i wykonała nieco odbiegającą od standardów kuchnię kaflową. Realizacja podyktowana była życzeniem Inwestora, aby kuchnia miała niepowtarzalny i nowoczesny charakter. Starając się sprostać temu wyzwaniu zaproponowaliśmy  połączenie typowego 4-fajerkowego trzonu kuchennego z elementami kuchni współczesnej, tj. płytą indukcyjną oraz piekarnikiem elektrycznym. By kuchnia zyskała nowoczesny sznyt zdecydowaliśmy się skorzystać z kafli gładkich bez zdobień o matowej glazurze w kolorze grafitowym jako bazowym z czerwonymi matowymi akcentami (cokoły i gzymsy). Do tej realizacji wybraliśmy kafle pochodzące z kaflarni Ceramika Kornak. 

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziecie w dziale KUCHNIE NA DREWNO

Pomimo swych znacznych rozmiarów,  bryła nabrała lekkości, dzięki zastosowaniu zaokrąglonych kafli narożnych, cofniętej podstawie (cokół) oraz zróżnicowaniu wysokości gzymsów (z frontu niższy, boczny wyższy). Część tradycyjną kuchni wyposażyliśmy  w okucia żeliwne. Wybraliśmy przeszklone drzwiczki paleniskowe, zapewniające wizję ognia oraz funkcjonalny piekarnik z dużą szybą. Całość okala masywna nierdzewna rama z srebrnymi relingami. Dodatkowym atutem kuchni jest zastosowanie kotła CO, dzięki któremu ogrzewana jest powierzchnia około 120 m2. Paliwo stosowane w tej kuchni – sezonowane drewno drzew liściastych o wilgotności nieprzekraczającej 20 %. Wydawać by się mogło, że połączenie tradycji z nowoczesnością to coś niemożliwego, to jednak nam się udało i wyszło – nieskromnie rzecz ujmując –chyba całkiem nieźle. Najważniejszy cel jakim była radość Inwestora po zakończonej pracy został osiągnięty. Czas na kolejne nietuzinkowe projekty, bo jak widać, kuchnia kaflowa nie jedno ma imię. 

FIRMA ZDUNMAR – NASZĄ PASJĄ JEST CIEPŁO. . . 

ZDUNMAR MARCIN GŁOGOWSKI

www.zdunmar.pl


Ceramika Kornak, Jakub Kornak: 

Coraz częściej mamy do czynienia z dodawaniem współczesnego sprzętu AGD do tradycyjnej kuchni kaflowej. W takim połączeniu warto nadać całemu piecowi bardziej nowoczesny design. W tym przypadku zadecydował o tym dobór kolorystyki z naszej szerokiej palety szkliw. Szkliwo matowe, którym oblane są kafle w tym piecu, świetnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Dzięki satynowej gładkości stosunkowo łatwo utrzymać je w czystości. Należy przy tym unikać ostrych gąbek i środków chemicznych. Kuchnia ta zbudowana jest z kafli gładkich o formacie 22 x 25 cm. Przy użyciu trzech rzędów kafli i cofniętego cokołu pozwoliło to osiągnąć wysokość blatu idealnie dopasowaną do użytkowników.

www.ceramikakornak.pl

 

 


Oceń

Reklama
Reklama