Reklama

Kuchnie stalowe i żeliwne wolno stojące

Stalowa kuchnia opalana drewnem umożliwia przygotowywanie smacznych i zdrowych dań. Kuchnie wolno stojące często instaluje się w domkach letniskowych, lecz spotyka się je także w domach mieszkalnych, gdzie wykorzystywane są do przygotowywania posiłków. Istnieją również kuchnie w wersji z płaszczem wodnym, które umożliwiają ogrzanie nie tylko jednego pomieszczenia, ale dużo większej powierzchni.
Kuchnie stalowe i żeliwne wolno stojące
Kuchnia wolno stojąca Gast

Stalowa kuchnia opalana drewnem umożliwia przygotowywanie smacznych i zdrowych dań. Kuchnie wolno stojące często instaluje się w domkach letniskowych, lecz spotyka się je także w domach mieszkalnych, gdzie wykorzystywane są do przygotowywania posiłków. Istnieją również kuchnie w wersji z płaszczem wodnym, które umożliwiają ogrzanie nie tylko jednego pomieszczenia, ale dużo większej powierzchni. Często tego rodzaju urządzenia, zazwyczaj w bardziej rozbudowanej formie, instaluje się w miejscach użyteczności publicznej np. w restauracjach.

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziecie w dziale KUCHNIE NA DREWNO

Producenci oferują bardzo szeroki wybór modeli – od rustykalnych kuchni przypominających starodawne urządzenia, przez kuchnie emaliowane spotykane w różnych kolorach, po proste nowoczesne modele w stonowanych barwach. Projektanci często łączą stal z ceramiką, dzięki czemu kuchnie potrafią być bardzo kolorowe i dekoracyjne. Wśród bogatej oferty każdy znajdzie więc sprzęt dostosowany stylem do wnętrza jego kuchni.
Kuchnie występują w różnych rozmiarach oraz opcjach . Niektóre urządzenia posiadają ruchome kółka, dzięki czemu kuchnia staje się mobilna i można z niej korzystać nie tylko we wnętrzach, ale również w ogrodzie.

Stalowa kuchnia opalana drewnem
Lincar

Potrawy gotowane na kuchni opalanej drewnem są zdrowe i mają niepowtarzalny smak. Kuchnie wolno stojące są świetnym rozwiązaniem nie tylko w domkach letniskowych, gdzie bywamy od czasu do czasu, ale sprawdzają się także podczas codziennego użytkowania. 

Najbardziej wśród kuchni wolno stojących rozpowszechnione są kuchnie stalowe, ale na rynku obecne są, choć marginalnie, kuchnie żeliwne. Dostępne są także żeliwne kozy, wyposażone w fajerki, które umożliwiają postawienie garnka na piecyku. Dzięki temu koza zyskuje dodatkową funkcję - ogrzewa pomieszczenie, a  jeśli zajdzie taka potrzeba, daje możliwość ugotowania lub podgrzania jedzenia.
Żeliwo - stop odlewniczy żelaza z węglem, krzemem, manganem, fosforem, siarką i innymi składnikami jest materiałem od lat używanym w urządzeniach grzewczych ze względu na swoje właściwości. Urządzenia odlane z żeliwa są stosunkowo trwałe i odporne na korozję, trzeba jednak pamiętać, że żeliwo źle znosi nagłe zmiany temperatur.

Kuchnie występują w różnych wzorach, często stylizowane są na stare i przypominają kuchnie sprzed lat, nadając niepowtarzalny klimat domowemu wnętrzu, w którym staną, ale spotyka się też wzory nowoczesne.

Żeliwna kuchnia na nóżkach z piekarnikiem
Brunner

Żeliwne kuchnie często posiadają przeszklony piekarnik, co pozwala kontrolować nam proces pieczenia. Zazwyczaj mają także wygodny termometr. Przeszklone mogą być także drzwiczki paleniska, umożliwiając obserwację płonącego ognia, co staje się dodatkowym atutem takiego sprzętu.

Instalacja żeliwnej kuchni jest bardzo prosta. Tak jak piecyki wolnostojące, wykonywane fabrycznie kuchnie są od razu gotowe do podłączenia do komina w domu klienta. 

Wioleta Rybak


Oceń

Reklama
Reklama