Kominki.org   >   Gorące podróże

Gorące podróże

"Nie twój ruch"
nasza biblioteka
10-05-2018
Tiffany Snow stworzyła bestsellerową serię czytaną namiętnie przez czytelniczki z całego świata, którą gatunkowo można określić jako romans sensacyjny z wątkiem erotycznym. Autorka znakomicie buduje napięcie, mistrzowsko przedstawia chwile namiętności, a zmysłowe sceny łóżkowe są naprawdę odważne. Tiffany świetnie buduje portrety psychologiczne bohaterów, nie stroniąc od humoru i anegdoty. Uczy czytelniczki radzenia sobie z własnym lękiem, strachem i emocjami.
Zapraszamy w sentymentalną podróż po Kresach. Autorzy przedstawiają najcenniejsze zabytki i polskie pamiątki na terenie dawnych Kresów Wschodnich, znajdujących się obecnie w granicach Litwy i Białorusi. Są wśród nich: budowle sakralne, pałace i dwory, domy mieszkalne i zabudowania gospodarcze, mosty, bramy, cmentarze. Całość – ponad 500 obiektów – zilustrowana rzutami, planami oraz fotografiami z 2015 roku.
W piątek 08.12.2017 odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. „ Zduństwo – kolekcja Piotra Batury” w Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie. Wystawa zorganizowana we współpracy z Urzędem Miejskim w Żninie prezentowana jest w Galerii im. Tadeusza Małachowskiego dostępna będzie do 19 stycznia 2018 roku. Wstęp to koszt trzech złotych.
Jednym z większych zadań w czasie ostatniej rewaloryzacji pałacu Raczyńskich w Rogalinie było przywrócenie jakże ważnego, użytkowo-dekoracyjnego elementu wnętrz, jakim były piece i kominki. Konserwację czterech zachowanych pieców wykonała gdańska pracownia Marii i Marka Sieńkowskich, znana m.in. z konserwacji „króla pieców” w Dworze Artusa. Natomiast wykonaną w rekordowo krótkim czasie piętnastu miesięcy rekonstrukcję czternastu pieców wykonała białostocka Kaflarnia "Kafel-Kar".
Muzeum Ognia w Żorach
Świat Kominków poleca
07-09-2017
Intrygująca bryła przypominająca płomień, pokryta elewacją wykonaną z miedzi, w pełnym słońcu wydaje się płonąć. Czyż nie jest to idealne entrée do „świata ognia”? W jej wnętrzu, a mówiąc precyzyjniej w podziemiu, równie nowoczesna co sam budynek multimedialna i interaktywna ekspozycja poświęcona wiedzy na temat żywiołu ognia oraz energii od prehistorii, przez antyk i wieki średnie, do współczesności.
Podczas II Zjazdu Zdunów, który odbył się pod koniec września we Wrocławiu Pan Dariusz Chmieliński z Łodzi wykazał się miłym gestem i podarował oryginalny kafel na rzecz Muzeum Architektury we Wrocławiu.
Wystawa "Rumuńskie wesele" w Muzeum Narodowym w Gdańsku
21 lipca - 31 grudnia 2016 r. Gdańsk Oliwa
11-07-2016
Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza na wystawę "Rumuńskie wesele". Wernisaż odbędzie się 20 lipca 2016 r. o godz. 17:00, a termin trwania wystawy to: 21.07.2016 - 31.12.2016. Wystawa odbędzie się w Muzeum Narodowym w Gdańsku/Oddział Etnografii przy ulicy Cystersów 19.
Letni Jarmark Etnograficzny
26 czerwca - 11 września 2016 Gdańsk Oliwa
24-06-2016
Muzeum Narodowe w Gdańsku zaprasza na imprezę pt. "Letni Jarmark Etnograficzny". Wydarzenie organizowane jest przez Oddział Etnografii MNG i stanowi formę upowszechnienia sztuki ludowej, rękodzieła i folkloru.
Jako osoba nowa w redakcji mam okazję odwiedzać miejsca związane w branżą kominkową, które do tej pory nie były mi znane. Ostatnio miałam przyjemność zwiedzać siedzibę kaflarni Kafel – Kar.
Czego możemy spodziewać się więcej w tym historycznym miejscu? Nie szukamy przecież ducha Marysieńki czy Napoleona, ale… Wiele pamiątek w pałacowych pomieszczeniach nawiązuje do tej pary. Są portrety kochanków, meble z epoki, rzeźby, wazy… i dwa oryginalne XVIII-wieczne kominki. Jeśli spodziewacie się zapierających dech urządzeń grzewczych, to możecie się lekko rozczarować. Oba paleniska kominkowe są niewielkie, ale podobnie jak piece kaflowe piękne
1  2  3  4  5  6  7  8    

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

 

Ogólnopolski magazyn o kominkach i piecach