Kominki.org   >   Gorące podróże

Gorące podróże

"Żona między nami"
nasza biblioteka
13-09-2018
Niczego nie zakładaj. Czytaj między kłamstwami. Vanessa Thompson zrezygnowała ze wszystkiego – pracy przedszkolanki i nowojorskich przyjaciół, by wieść bajkowe życie w podmiejskim Westchester u boku „zbyt dobrego, by mógł być prawdziwy” męża Richarda, menedżera w funduszu hedgingowym. Po bezskutecznym leczeniu niepłodności ich małżeństwo się rozpada, a Richard wiąże się ze swoją młodszą asystentką.
"Mgły Avalonu"
nasza biblioteka
30-08-2018
Magiczna legenda Króla Artura, opowiedziana z perspektywy kobiet, które dzierżyły władzę zza tronu. Albowiem, tak jak mówię, zmienił się sam świat. Był taki czas, kiedy wędrowiec, jeśli miał ochotę i znał choćby kilka tajemnic, mógł wypłynąć łodzią na Morze Lata i dotrzeć nie do Glastonbury pełnego mnichów, lecz do Świętej Wyspy Avalon. W tamtych czasach wrota łączące światy unosiły się we mgle i otwierały się wedle woli i myśli wędrowca.
"Podróże w czasie"
nasza biblioteka
16-08-2018
Błyskotliwa, pouczająca i zabawna opowieść o podróżach w czasie – koncepcji, która fascynuje fizyków i pisarzy od ponad stu lat. James Gleick proponuje przekraczającą ramy tradycyjnego myślenia wycieczkę po niezwykłej krainie podróży w czasie – od literackich i naukowych narodzin począwszy, na wpływie, jaki wywarły na nasze rozumienie czasu kończąc.
"Włoskie piece gliniane"
nasza biblioteka
02-08-2018
Każdy zauważy różnicę między chlebem i pizzą pieczonymi w piecu elektrycznym a w piecu na drewno. Efekt jest jeszcze lepszy i bardziej zaskakujący, jeśli pieczenie odbywa się w piecu z gliny. Książka ta, praktyczny poradnik "zrób to sam", pozwala odkryć na nowo jeden z najstarszych materiałów używanych przez człowieka - glinę, obecnie bardzo cenioną przez budownictwo ekologiczne z racji swej plastyczności i braku negatywnego wpływu na środowisko.
"Księga mieczy"
nasza biblioteka
19-07-2018
W Księdze mieczy, nowej antologii nigdy dotąd niepublikowanych opowiadań, Gardner Dozois, sławny redaktor i popularny pisarz, zgromadził utwory wielu gwiazd współczesnej literatury fantasy, często dziejące się w ich najpopularniejszych światach. George R.R. Martin, K.J. Parker, Robin Hobb, Scott Lynch, Ken Liu, C.J. Cherryh, Daniel Abraham, Lavie Tidhar, Ellen Kushner, a także inni zabierają nas w fascynujące podróże do odległych królestw pełnych mrocznych czarów i niebezpiecznych przygód.
Gdzie mieszkają smoki? Czy lubią kotlety sojowe? Czy rycerze myją zęby albo jedzą warzywa? Jeśli jeszcze tego nie wiecie, to przeczytajcie Jotkę – łowcę smoków. W podróży do Wielkiej Brytanii w towarzystwie dzielnego rycerza, który nie boi się najgroźniejszych bestii, poznacie wiele niezwykłych miejsc i stworów. A jeżeli będziecie mieli jeszcze więcej pytań, koniecznie zajrzyjcie do Smokarium i Kącika Smoczego Historyka.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej uznał Zespół Pałacowo- Parkowy w Rogalinie za Pomnik Historii. Uroczystość oficjalnego nadania wyróżnienia z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyła się w dniu 20 kwietnia 2018 roku o godz. 12:00 w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Uznanie za Pomnik Historii oznacza nadanie danemu zabytkowi szczególnej rangi ze względu na jego wartość dla kultury narodowej.
W dniu 19 maja bieżącego roku w Zdunach odbyła się „Zduńska" Noc Muzeów. Zabytkowe kominki i piece można było zobaczyć też w Muzeum Regionalnym w Wągrowcu.
"Wyspa wtajemniczenia"
nasza biblioteka
24-05-2018
Trzymająca w napięciu historia przenosi czytelnika w niezwykły świat magii, opowiada także o zwykłych ludzkich radościach, zmartwieniach i smutkach. Trylogia „Siódmy zmysł” to obowiązkowa lektura dla wszystkich dzieci , które lubią baśnie i magiczne przygody. Bohaterowie książki – pracowita jedenastoletnia Hanka, zawsze uśmiechnięty dziewięcioletni Sławek i pewny siebie trzynastoletni Rafał – mieszkają w ponurym sierocińcu.
"Nie twój ruch"
nasza biblioteka
10-05-2018
Tiffany Snow stworzyła bestsellerową serię czytaną namiętnie przez czytelniczki z całego świata, którą gatunkowo można określić jako romans sensacyjny z wątkiem erotycznym. Autorka znakomicie buduje napięcie, mistrzowsko przedstawia chwile namiętności, a zmysłowe sceny łóżkowe są naprawdę odważne. Tiffany świetnie buduje portrety psychologiczne bohaterów, nie stroniąc od humoru i anegdoty. Uczy czytelniczki radzenia sobie z własnym lękiem, strachem i emocjami.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Świat Kominków

 

Magazyn o kominkach i piecach