Kominki.org   >   "Świat Kominków"  >   Opisy numerów  >   Świat Kominków nr 3/2021

Opisy numerów

Świat Kominków nr 3/2021

01-10-2021
drukuj

INSPIRACJE 

 

Kominek z pomysłem
Hipnotyzujący, przykuwający wzrok, relaksujący. To oczywiście ogień. Spektakl tańczących płomieni od wieków towarzyszy człowiekowi. Zmienia się forma i oprawa ognia, jednak nadal w nas drzemie potrzeba obcowania z tym gorącym żywiołem i nadal chcemy być widzami płomiennego widowiska, w którym kominek odgrywa ważną rolę. Ale nie byle jaki kominek... Włóżmy trochę wysiłku i pomyślmy o godnej oprawie dla ognia, przykuwającej wzrok, będącej ozdobą wnętrza i scenerią dla ognistych pokazów w domowym zaciszu.
 
Aldona Mazurkiewicz 
 
 
Rosyjskie inspiracje
Konkurs „Projekt Kominka 2020”
Nowoczesne lub tradycyjne, intrygujące, ciekawe, a czasami też odważne, barwne i ekstrawaganckie. O czym mowa? O kominkach, piecach i ogniowych urządzeniach ogrodowych, które zyskały uznanie jury w konkursie „Projekt Kominka 2020” zorganizowanym przez rosyjskie wydawnictwo „Beautiful Houses Press”. Uczestnikami konkursu byli projektanci, architekci, zduni oraz firmy kominkowe. Wśród zgłoszeń znalazł się bogaty przegląd nowoczesnych i tradycyjnych pieców kaflowych, kominków do wnętrz i grilli ogrodowych w różnych stylach: klasycznym, art deco, high-tech czy steampunk.
 
Aldona Mazurkiewicz
Ile kosztuje kominek?
To pytanie zadaje sobie większość inwestorów rozważających instalację kominka. To jest również częste pytanie zadawane po obejrzeniu na FB realizacji nadsyłanych na nasz konkurs „Płomień Roku”. No cóż, jeśli budujemy pierwszy w życiu dom, a nie działamy w kominkowej branży, to jest sensowne pytanie. Nawet jeśli dom już mamy i kominek w nim też, ale przeprowadzamy renowację domu, który powstał wiele lat temu, i przy okazji wymieniamy wyposażenie, zwykle nie znamy aktualnych cen mebli kuchennych, instalacji czy kominków. Poza tym kominki dzisiaj i te sprzed lat 20-tu czy 15-tu to zupełnie inne produkty, inny ogień, inne ciepło… Postaramy się wszystkim zagubionym trochę pomóc, chociaż z góry uprzedzam, że podpowiedzi konkretnych producentów i produktów tu nie znajdziecie.
 
Witold Hawajski
 
Gaz (prawie) dla mas
Po pierwsze – wygodny, po drugie – bezobsługowy, po trzecie – z wizją ognia dostępną od ręki. Kominek gazowy to rozwiązanie dla tych, którzy chcą cieszyć się wizją ognia bez wysiłku i poświęcania, tak cennego obecnie, czasu. Wydawać się może, że gazowe kominki to rozwiązania ekskluzywne i drogie. Oczywiście w szerokiej ofercie firm takie też znajdziemy, jednak upowszechnienie tego typu rozwiązań i dostępność u wielu producentów, również polskich, sprawiła, że kominki gazowe stały się jedną z dostępnych opcji. Warto wziąć ją pod uwagę.
 
Aldona Mazurkiewicz
 
 
Urok polskich kafli 
Mistyka i tajemnica kafli z pewnością tkwi w tym, że wykonywane są one ręcznie i tą samą metodą, jak przed wiekami. Są wynikiem pracy ludzkich rąk na pograniczu artyzmu, dlatego wzbudzają takie emocje. Z biegiem lat ceramika oczywiście – tak jak wszystko wokół nas – zaczęła się zmieniać i dostosowywać do obecnych czasów. Powstawały coraz to nowsze i doskonalsze formy, wzory, faktury i glazury kafli, jednak jedno pozostało niezmienne – praca twórców, urok i czar zaklęte w kaflach.
 
Magdalena Balicka 
 
 
Płomienne meble
Kominki modularne, w których typowe paleniska plus fabryczne obudowy tworzą gotowe do montażu zestawy, pojawiły się w ofercie nie tylko znanych marek europejskich, ale też i polskich producentów. Krajowi wytwórcy o dodatkowe elementy aranżacyjne poszerzyli też ofertę piecyków. Jest wiele powodów, aby myśląc obecnie o kominku, poważnie rozważyć zarówno modularne kominki gotowe, jak i piecyki rozbudowane o elementy dodatkowe. Wyposażamy swoje mieszkanie w meble, a ich dobór i zakup w salonie meblowym jest pewnym standardem. Czemu więc w podobny sposób nie wybrać i zamówić w kominkowym salonie „płomiennych mebli”?
 
Witold Hawajski
 
Przedłużamy sezon grillowy
Sezon na grilla wcale nie musi kończyć się wraz z nadejściem chłodniejszych dni. Nawet zimą wiele dań możemy przygotować na wolnym powietrzu. Ich różnorodność zależy nie tylko od naszych umiejętności i fantazji, ale także od urządzeń, jakimi dysponujemy. Z pewnością realizację kulinarnych pasji o każdej porze roku ułatwiają nowoczesne rozwiązania techniczne stosowane w konstrukcji takich urządzeń, jak grille, piece chlebowe czy wędzarnie ogrodowe.
 
Elżbieta Amborska
 
 
 
Hydrozagadka. Co dalej z kominkami „wodnymi”?
Niektórzy uważają, że kominki z płaszczem wodnym najlepszy czas mają już za sobą. Jednak czas palenisk z płaszczem wodnym wcale nie minął. One zmieniły się, stały się bardziej przyjazne dla środowiska i użytkowników, a firmy kominkowe, instalatorzy i potencjalni nabywcy podchodzą do nich z większą świadomością. Hydrozagadka wydaje się być rozwiązana – wiele wskazuje na to, że „kominkowa woda” będzie nadal płynąć.
 
Witold Hawajski
 
 
 
 
 
 
 
 
 
UWAGA NOWOŚĆ - Dział Ogrzewaj dom drewnem i pelletami! - szukaj na stronach 144- 153
 
Przeglądaj magazyn "Świat Kominków " - kliknij tutaj.
    

Podziel się

About issues

Świat Kominków 3/2021 - zoom on the topic

"Świat Kominków" (The World of Fireplaces) is polish magazine about the culture of domesticated fire. Focus especially on the new trends in design of fireplaces and stoves and on the latest technological achievements in this area. Promote aesthetic, effective and safe solutions as well. Look at the latest edition of magazine.

W numerze

Świat Kominków nr 3/2021

W numerze 3/2021 magazynu "Świat Kominków" poznamy tendencje w kominkach modułowych i piecykach na drewno. Znajdziemy materiał na temat kominków z pomysłem. Poczytamy też o kominkach gazowych, płomiennych meblach, grillach i ogrzewaczach ogrodowych. W tym numerze dowiemy się też ile kosztuje kominek i dostrzeżemy urok polskich kafli. Polecamy nowy dział: Ogrzewaj dom drewnem i pelletami.

Świat Kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: