Kominki.org   >   "Świat Kominków"  >   Opisy numerów  >   Świat Kominków nr 2/2021

Opisy numerów

Świat Kominków nr 2/2021nowość

08-06-2021
drukuj

 

 

INSPIRACJE 

 

 

Ogień w trójwymiarze

 

Na kominek decydujemy się najczęściej dla przyjemności. Przyjemności obcowania z ogniem. Dlaczego by zatem nie postawić na jeden, dwa, trzy... wizje ognia w jednym kominku. Paleniska trójstronnie przeszklone pokazują zdecydowanie więcej ognia. Niezależnie od tego czy mowa o niewielkim piecyku na drewno, czy panoramicznym palenisku gazowym, czy też uzbrojonym w oszklenie do zadań specjalnych palenisku piecowym. Na dobre najpopularniejszy w Europie format rozgościł się w ofercie wielu dostępnych na naszym rynku producentów, zarówno zagranicznych jak i polskich.
 
Aldona Mazurkiewicz 
 
 
Małe jest piękne 
 
Kominki w zbudowanych z rozsądku małych domach też są rozsądne. Królują tam proste bryły i narożne paleniska, coraz częściej w wersji „płytkiej”. Takie paleniska ma dzisiaj w ofercie niemal każdy producent, a wykonawcy już też doskonale opanowali tą formę kominka. Piec kaflowy, jeśli już trafia do takich domów zwykle nawiązuje do czegoś co wydaje się być  „tradycyjne”, a piecyk kominkowy trafia tutaj rzadko, chociaż powinien. Można zdecydować się na zbliżone wymiarowo piecyki, a modeli oszczędzających powierzchnię, smukłych z niewielkimi paleniskami nie brakuje.
 
Witold Hawajski
 
 
 
 
 
Zoom na biokominek 
 
Obecnie biokominki to rozwiązania coraz doskonalsze, ciekawe pod względem dizajnu i coraz bardziej popularne. A co najważniejsze szansa na prawdziwy ogień dla osób, u których z różnych przyczyn technicznych czy prawnych tradycyjny kominek opalany drewnem jest poza zasięgiem, tak jak np. w Krakowie. Biokominki nie wymagają posiadania komina, a w efekcie ich spalania wytwarza się jedynie dwutlenek węgla i para wodna, dlatego paleniska opalane bioetanolem mogą zagościć w każdej lokalizacji i przestrzeni w Polsce. 
 
Magdalena Balicka 
 
 
 
Ogniska, grille … 
 
Ogień w ogrodzie to dla wielu osób must have, jednak dostępność wielu możliwości może przyprawiać o zawrót głowy. W ofertach firm dostępne są przeróżne grille, ogniska, ogrzewacze czy paleniska ogrodowe. Sposobów na ogień w ogrodzie jest wiele i tylko od nas zależy w jakiej on będzie postaci. Obecnie coraz chętniej inwestujemy i dbamy nie tylko o domy, ale także ich otoczenie. A dostępność i różnorodność urządzeń pozwala na cieszenie się już nie z jednego, a z wielu postaci ognia w ogrodzie. I z tego warto korzystać!   
 
Magdalena Balicka 
 
 
 
 
Kuchenka na drewno. Budować czy kupić?
 
Gotowanie i eksperymentowanie w kuchni jest obecnie niezwykle modne, a współczesne urządzenia kulinarne na drewno pozwalają nam gotować w smaczny, ciekawy i niebanalny sposób. Gotowanie na drewnie jest z pewnością nie tylko modne, ale też zdrowe. Przygotowywane na nim posiłki posiadają niezwykłe walory, dlatego warto postawić na kuchnie na drewno w swoim domu. A w zależności od potrzeb i funduszy – wybierać te gotowe, kupione u producenta czy też indywidualnie zbudowane przez zduna.   
 
Magdalena Balicka 
 
 
 
Płomień Roku 2020 
 
Od szesnastu lat magazyn Świat Kominków przyznaje nagrody Płomień Roku dla najlepszych produktów, firm, realizacji i wydarzeń w danym roku z branży kominkowej. Prezentujemy zdobywców nagrody za rok 2020 w siedmiu kategoriach.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Doceńmy piecyki na pellety 
 
Popularności nie tylko takiej jak we Włoszech ale nawet takiej sobie pellety w Polsce nie zdobyły. Zaledwie kilka firm konsekwentnie promuje piecyki, oferuje sensowną ich ofertę i serwis. Wiele firm wprawdzie piecyki ma w ofercie ale podchodzi do tego segmentu bardzo ostrożnie. Jesteśmy dość ważnym w Europie producentem granulatu  drzewnego, wybór produktów, w tym made in Poland jest dostateczny, przyłączenie piecyka nie wymaga np. sieci gazowej, a odprowadzenie spalin zwykle powiązane współosiowo z dostarczaniem powietrza do spalania ma niewielkie przekroje, pellet to paliwo odnawiane, ekologiczne  a więc…
 
Witold Hawajski
 
 
 
Kominki elektryczne – iluzjoniści ognia 
 
Kominek na prąd do niedawna jeszcze postrzegany jako zabawka i obecny w ofercie niewielu producentów głównie urządzeń elektrycznych obecnie stał się prężnie rozwijaną gałęzią kominkowego rynku. Po pierwsze taka wersja kominkowego ognia może trafić wszędzie niezależnie czy mowa o domu na przedmieściach czy o mieszkaniu na dziesiątym piętrze wieżowca – wystarczy przecież dostęp do elektrycznej sieci. Po drugie technicznie są to coraz bardziej ciekawe rozwiązania, z wieloma funkcjami i coraz bardziej atrakcyjną wizją ognia. 
 
Aldona Mazurkiewicz 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Podziel się

About issues

Świat Kominków 3/2021 - zoom on the topic

"Świat Kominków" (The World of Fireplaces) is polish magazine about the culture of domesticated fire. Focus especially on the new trends in design of fireplaces and stoves and on the latest technological achievements in this area. Promote aesthetic, effective and safe solutions as well. Look at the latest edition of magazine.

W numerze

Świat Kominków nr 3/2021

W numerze 3/2021 magazynu "Świat Kominków" poznamy tendencje w kominkach modułowych i piecykach na drewno. Znajdziemy materiał na temat kominków z pomysłem. Poczytamy też o kominkach gazowych, płomiennych meblach, grillach i ogrzewaczach ogrodowych. W tym numerze dowiemy się też ile kosztuje kominek i dostrzeżemy urok polskich kafli. Polecamy nowy dział: Ogrzewaj dom drewnem i pelletami.

Świat Kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: