Kominki.org   >   "Świat Kominków"  >   Opisy numerów  >   Świat Kominków nr 2/2020

Opisy numerów

Świat Kominków nr 2/2020nowość

22-06-2020
drukuj

KOMINKI, PIECE, PIECYKI...

 

Gorące typy
Różnorodność kominkowego ognia może sprawiać problem. Problem z wyborem. Pomóc może spojrzenie na to z perspektywy tego, jakie potrzeby i cele ma spełnić nasze „domowe ognisko”. Wygoda, prestiż, niezawodność, efektywność, a może swoboda? Co jest dla nas priorytetem? Nie bez znaczenia są też obowiązujące przepisy, warto także zapoznać się z lokalnymi uchwałami o poprawie jakości powietrza. Każdy rodzaj kominkowego urządzenia jest w czymś szczególnie wyspecjalizowany i dzięki temu w danej sytuacji lepszy od innych. Sprawdźcie, który najlepiej odpowiada na Wasze indywidualne potrzeby.

 

Aldona Mazurkiewicz

 

 

 

 

Dodajemy gazu
Nowoczesny, wygodny, atrakcyjny. Mowa o gazowym kominku, który od kilku lat zyskuje na popularności. Wielu z nas przyzwyczajonych do wygody i nowoczesności w wielu aspektach życia również takich atrybutów oczekuje od swojego kominka. Sterowany elektronicznie – również smartfonem, niemal bezobsługowy kominek gazowy nie wymaga zbyt wielu prac przygotowawczych przed uruchomieniem w trakcie użytkowania ani porządkowych po zakończeniu wieczoru przy kominku. Wybór palenisk gazowych jest bardzo duży. Pochodzą one od polskich i zagranicznych producentów, są małe i duże, bardziej lub mniej zaawansowane technicznie. Wszystko zależy od preferencji i zasobności portfela.

 

Aldona Mazurkiewicz

 

 

 

Kominkowa moda z Włoch 
Włoskie firmy kominkowe to poważni producenci w skali Europy, to innowacyjna technika i wzornictwo, które zachwyca cały kominkowy świat. Włoskie firmy kominkowe zatrudniają wielu projektantów, dają pracę tysiącom ludzi. Włoski organizator, firma Piemmeti z Padwy od lat tworzy imponującą imprezę, wzorzec promocji kominków i palenia drewnem. Epidemia koronawirusa bardzo dotknęła Włochy, ale najbardziej Północne Włochy czyli tereny na których działa większość kominkowych producentów i gdzie odbywa się Progetto Fuoco. Ta relacja, pokaz pięknych i innowacyjnych włoskich produktów niech będzie wyrazem solidarności i wsparcia zespołu ŚWIATA KOMINKÓW.

 

Witold Hawajski

 

 

 

 

 

 

Płomień Roku 2019
W tym roku po raz piętnasty redakcja naszego magazynu przyznała nagrody Płomień Roku dla najlepszych produktów, firm, wydarzeń i realizacji w branży kominkowej. Przedstawiamy laureatów nagrody i nominowanych w siedmiu kategoriach. Rozdanie nagród odbyło się 4 lutego 2020 roku podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KUCHNIE, GRILLE, WĘDZARKI...

 

Zostań na tarasie i w ogrodzie
Obecnie prawdziwymi szczęściarzami możemy nazwać tych, którzy posiadają domy z ogrodami, najlepiej położone z dala od miasta. Mają oni możliwość odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu, zrobienia grilla czy porządków w ogrodzie. Nadchodzący sezon wakacyjny będzie najprawdopodobniej sezonem tarasowo-ogrodowym, dlatego warto zadbać o ład i atrakcyjny wygląd ogródka.  Aby czas spędzony na świeżym powietrzu był jeszcze przyjemniejszy, pełen relaksu i miłych doznań, warto też pomyśleć o odpowiedniej oprawie w postaci ognia w ogrodzie, który może mieć wiele „twarzy”.

 

Magdalena Balicka

 

 

 

 

TO CO NAS OGRZEWA

 

 

Czyste powietrze... a gdzie kominek? 
Od kilku lat Polacy w swoich nowych domach oraz tych poddawanych renowacji dokonują „energetycznego zwrotu”. Kocioł węglowy, nawet ten „samoobsługowy” na ekogroszek, coraz częściej ustępuje miejsca dla czystej i bezobsługowej instalacji grzewczej na gaz lub prąd. Co istotne, takie inwestycje od jakiegoś czasu są wspierane różnymi systemami dofinansowania i dotacji. Dodatkowo jeśli dobrze zsynchronizujemy potencjał naszego super-czystego i super-dotowanego ogrzewania z tym, co oferuje kominek, piecyk lub piec kaflowy, to z pewnością decydując się na sfinansowanie naszego indywidualnego programu KOMINEK +, dobrze zainwestujemy pieniądze, będziemy bezpieczni i zadowoleni.

 

Witold Hawajski

 

 

 
ŻYCIE NA GORĄCO


 

Parę słów o drewnie z perspektywy pandemii
Poczucie zagrożenia wzmacnia w nas potrzebę niezależności i asekuracji wobec potencjalnych ograniczeń. Niewiele trzeba, aby zapewnić sobie możliwość samodzielnego ogrzewania własnego domu, nawet w warunkach globalnego kryzysu. Drewno kominkowe można przechowywać w odpowiednich warunkach przez wiele lat.  Nie zepsuje się i będzie naszym najlepszym zabezpieczeniem na kryzysy systemu. I chociaż jako paliwo podstawowe powoli schodzi na plan dalszy, to nadal niezastąpione jest jego spalanie jako atrakcji wieczoru przy kominku, jako możliwość dogrzewania w zimne dni, czy jako paliwa o szczególnych walorach kulinarnych.

 

Lech Kowalewski

 

 

 

PRZYJAZNY KOMINEK: TECHNIKA, BEZPIECZEŃSTWO, EKOLOGIA

 

 

Piecyk na pelet z kominem czy bez?
Piecyki na pelet to wygodny sposób ogrzewania, coraz częściej również z pięknym widokiem ognia. Jedna z obiegowych opinii mówi, że piecyki na pelety nie potrzebują tradycyjnego komina, bo przecież automatyczne urządzenia na pelet posiadają wbudowany wentylator spalin, który je wydmuchuje. Warto w takim razie zadać sobie pytanie, czy kominek na pelet będzie dobrze i bezpiecznie pracował bez komina. Odpowiedź jest prosta – nie. Projektując odpowiednią i bezpieczną instalację kominową do domowego urządzenia na pelet, należy wziąć pod uwagę zarówno regulacje prawne, jak i zalecenia samych producentów piecyków.

 

Przemysław Kubiak

 

 


 

Podziel się

W numerze

Świat Kominków nr 1/2021nowość

W kolejnym numerze 1/2021 magazynu "Świat Kominków" dostrzeżemy różnorodność kominkowego ognia w apartamentach i mieszkaniach, domach podmiejskich oraz w mieście i na wsi. Znajdziemy materiał na temat ceramicznych trendów oraz tendencji w biokominkach, kominkach elektrycznych oraz tych opalanych drewnem. Poznamy laureatów nagrody Ofenflamme. A co najważniejsze dowiemy się jakie firmy, produkty, wydarzenia i realizacje zostały nominowane do nagrody Płomień Roku 2020.

Świat Kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: