Kominki.org   >   "Świat Kominków"  >   Opisy numerów  >   Świat Kominków nr 2/2020

Opisy numerów

Świat Kominków nr 2/2020nowość

22-06-2020
drukuj

KOMINKI, PIECE, PIECYKI...

 

Gorące typy
Różnorodność kominkowego ognia może sprawiać problem. Problem z wyborem. Pomóc może spojrzenie na to z perspektywy tego, jakie potrzeby i cele ma spełnić nasze „domowe ognisko”. Wygoda, prestiż, niezawodność, efektywność, a może swoboda? Co jest dla nas priorytetem? Nie bez znaczenia są też obowiązujące przepisy, warto także zapoznać się z lokalnymi uchwałami o poprawie jakości powietrza. Każdy rodzaj kominkowego urządzenia jest w czymś szczególnie wyspecjalizowany i dzięki temu w danej sytuacji lepszy od innych. Sprawdźcie, który najlepiej odpowiada na Wasze indywidualne potrzeby.

 

Aldona Mazurkiewicz

 

 

 

 

Dodajemy gazu
Nowoczesny, wygodny, atrakcyjny. Mowa o gazowym kominku, który od kilku lat zyskuje na popularności. Wielu z nas przyzwyczajonych do wygody i nowoczesności w wielu aspektach życia również takich atrybutów oczekuje od swojego kominka. Sterowany elektronicznie – również smartfonem, niemal bezobsługowy kominek gazowy nie wymaga zbyt wielu prac przygotowawczych przed uruchomieniem w trakcie użytkowania ani porządkowych po zakończeniu wieczoru przy kominku. Wybór palenisk gazowych jest bardzo duży. Pochodzą one od polskich i zagranicznych producentów, są małe i duże, bardziej lub mniej zaawansowane technicznie. Wszystko zależy od preferencji i zasobności portfela.

 

Aldona Mazurkiewicz

 

 

 

Kominkowa moda z Włoch 
Włoskie firmy kominkowe to poważni producenci w skali Europy, to innowacyjna technika i wzornictwo, które zachwyca cały kominkowy świat. Włoskie firmy kominkowe zatrudniają wielu projektantów, dają pracę tysiącom ludzi. Włoski organizator, firma Piemmeti z Padwy od lat tworzy imponującą imprezę, wzorzec promocji kominków i palenia drewnem. Epidemia koronawirusa bardzo dotknęła Włochy, ale najbardziej Północne Włochy czyli tereny na których działa większość kominkowych producentów i gdzie odbywa się Progetto Fuoco. Ta relacja, pokaz pięknych i innowacyjnych włoskich produktów niech będzie wyrazem solidarności i wsparcia zespołu ŚWIATA KOMINKÓW.

 

Witold Hawajski

 

 

 

 

 

 

Płomień Roku 2019
W tym roku po raz piętnasty redakcja naszego magazynu przyznała nagrody Płomień Roku dla najlepszych produktów, firm, wydarzeń i realizacji w branży kominkowej. Przedstawiamy laureatów nagrody i nominowanych w siedmiu kategoriach. Rozdanie nagród odbyło się 4 lutego 2020 roku podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Kominkowych KOMINKI.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KUCHNIE, GRILLE, WĘDZARKI...

 

Zostań na tarasie i w ogrodzie
Obecnie prawdziwymi szczęściarzami możemy nazwać tych, którzy posiadają domy z ogrodami, najlepiej położone z dala od miasta. Mają oni możliwość odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu, zrobienia grilla czy porządków w ogrodzie. Nadchodzący sezon wakacyjny będzie najprawdopodobniej sezonem tarasowo-ogrodowym, dlatego warto zadbać o ład i atrakcyjny wygląd ogródka.  Aby czas spędzony na świeżym powietrzu był jeszcze przyjemniejszy, pełen relaksu i miłych doznań, warto też pomyśleć o odpowiedniej oprawie w postaci ognia w ogrodzie, który może mieć wiele „twarzy”.

 

Magdalena Balicka

 

 

 

 

TO CO NAS OGRZEWA

 

 

Czyste powietrze... a gdzie kominek? 
Od kilku lat Polacy w swoich nowych domach oraz tych poddawanych renowacji dokonują „energetycznego zwrotu”. Kocioł węglowy, nawet ten „samoobsługowy” na ekogroszek, coraz częściej ustępuje miejsca dla czystej i bezobsługowej instalacji grzewczej na gaz lub prąd. Co istotne, takie inwestycje od jakiegoś czasu są wspierane różnymi systemami dofinansowania i dotacji. Dodatkowo jeśli dobrze zsynchronizujemy potencjał naszego super-czystego i super-dotowanego ogrzewania z tym, co oferuje kominek, piecyk lub piec kaflowy, to z pewnością decydując się na sfinansowanie naszego indywidualnego programu KOMINEK +, dobrze zainwestujemy pieniądze, będziemy bezpieczni i zadowoleni.

 

Witold Hawajski

 

 

 
ŻYCIE NA GORĄCO


 

Parę słów o drewnie z perspektywy pandemii
Poczucie zagrożenia wzmacnia w nas potrzebę niezależności i asekuracji wobec potencjalnych ograniczeń. Niewiele trzeba, aby zapewnić sobie możliwość samodzielnego ogrzewania własnego domu, nawet w warunkach globalnego kryzysu. Drewno kominkowe można przechowywać w odpowiednich warunkach przez wiele lat.  Nie zepsuje się i będzie naszym najlepszym zabezpieczeniem na kryzysy systemu. I chociaż jako paliwo podstawowe powoli schodzi na plan dalszy, to nadal niezastąpione jest jego spalanie jako atrakcji wieczoru przy kominku, jako możliwość dogrzewania w zimne dni, czy jako paliwa o szczególnych walorach kulinarnych.

 

Lech Kowalewski

 

 

 

PRZYJAZNY KOMINEK: TECHNIKA, BEZPIECZEŃSTWO, EKOLOGIA

 

 

Piecyk na pelet z kominem czy bez?
Piecyki na pelet to wygodny sposób ogrzewania, coraz częściej również z pięknym widokiem ognia. Jedna z obiegowych opinii mówi, że piecyki na pelety nie potrzebują tradycyjnego komina, bo przecież automatyczne urządzenia na pelet posiadają wbudowany wentylator spalin, który je wydmuchuje. Warto w takim razie zadać sobie pytanie, czy kominek na pelet będzie dobrze i bezpiecznie pracował bez komina. Odpowiedź jest prosta – nie. Projektując odpowiednią i bezpieczną instalację kominową do domowego urządzenia na pelet, należy wziąć pod uwagę zarówno regulacje prawne, jak i zalecenia samych producentów piecyków.

 

Przemysław Kubiak

 

 


 

Podziel się

About issues

Świat Kominków 3/2021 - zoom on the topic

"Świat Kominków" (The World of Fireplaces) is polish magazine about the culture of domesticated fire. Focus especially on the new trends in design of fireplaces and stoves and on the latest technological achievements in this area. Promote aesthetic, effective and safe solutions as well. Look at the latest edition of magazine.

W numerze

Świat Kominków 3/2021

W numerze 3/2021 magazynu "Świat Kominków" poznamy tendencje w kominkach modułowych i piecykach na drewno. Znajdziemy materiał na temat kominków z pomysłem. Poczytamy też o kominkach gazowych, płomiennych meblach, grillach i ogrzewaczach ogrodowych. W tym numerze dowiemy się też ile kosztuje kominek i dostrzeżemy urok polskich kafli. Polecamy nowy dział: Ogrzewaj dom drewnem i pelletami.

Świat Kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: