Kominki.org   >   "Świat Kominków"  >   Opisy numerów  >   Świat Kominków nr 2/2019

Opisy numerów

Świat Kominków nr 2/2019nowość

18-02-2019
drukuj

KOMINKI, PIECE, PIECYKI...

 

 

Więcej koloru

Od dłuższego czasu we wnętrzach dominują style minimalistyczny i skandynawski. Oba style stały się kwintesencją współczesnego wnętrza z dominacją takich kolorów, jak biel i odcienie szarości. Jednak wszystko po jakimś czasie traci efekt świeżości, opatruje się i wieje nudą. Każde wnętrze ładne, ale podobne do innych, bez charakteru, iskry. Stąd już w poprzednich sezonach coraz śmielej prezentowane były najpierw w dodatkach, a później i w całych aranżacjach motywy, które ożywiają wnętrze, nawiązujące do stylu boho, etno czy też przekierowujące nas na oryginalny eklektyzm z elementami retro.  Duże znaczenie w tym „ożywianiu” mają też kolory. Dotyczy to także kominków. 
 
Aldona Mazurkiewicz
 
 
 
 
 
Kominek w stylu high-tech
Kominki w stylu high-tech zrywają z konwencją. Wyróżniają się na tle innych oraz nadają wnętrzom oryginalnego, awangardowego klimatu. Nowoczesność otacza nas ze wszystkich stron, zmiany zachodzą także w kominkach. Stale udoskonalana jest technologia produkcji, a kominki wyposażane są w systemy sterowania i automatyki domowej. Zmieniają się też trendy i wykorzystywane do obudowy materiały, ale jedno pozostaje niezmienne – chęć obcowania z ogniem, który towarzyszy ludziom od pokoleń. 
 
Magdalena Balicka 
 
 
 
 
 
 
Tworzone z pasją
Współczesne piece są różne, nie zawsze są projektem indywidualnym, bo istnieją także gotowe zestawy, które w ograniczonym zakresie można indywidualizować. Ale dawne podejście do pieca jako „cudeńka”, który niesie ze sobą swoją własną historię, który powstał indywidualnie, nie tylko jeśli chodzi o projekt bryły, ale i o wzór kafli, który krok po kroku jest tworzony i dopieszczany, jest obecnie coraz rzadziej spotykany. Takie piece tworzy w różnych miejscach na świecie mieszkająca w Kanadzie Jessica Steinhäuser – zdunka i artysta ceramik.
 
Aldona Mazurkiewicz
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ISH Frankfurt – kominkowe tendencje 2019
Czym  dla miłośnika  narciarskich skoków wyprawa na Turniej Czterech Skoczni a dla kibica Formuły  1  wyjazd na  wyścig Grand Prix Monte Carlo  tym dla każdego ambitnego fachowca związanego z  branżą instalacyjną   jest wyjazd na targi ISH  do Frankfurtu nad Menem. Dotyczy to  również  kominkarzy i zdunów bo targi we Frankfurcie to dla nich  największy w Europie pokaz kominków oraz osprzętu do ich budowy. Ci obecni na ISH  2019 mieli okazję zobaczyć popularne już produkty jak i wiele nowych  propozycji. Które z  tendencji  utrwalą się, które kierunki rynek  europejski  zaakceptuje, a które produkty staną się rynkowymi przebojami będzie można przekonać się za 2 lata, na kolejnych targach ISH.
 
Witold Hawajski
 
 
 
 
 
KUCHNIE, GRILLE, WĘDZARKI...
 
 
Kuchnia fabryczna czy od zduna?
Boom na gotowanie, pieczenie i eksperymentowanie w kuchni trwa i zapewne trwać będzie – bo jeść musi każdy. Nie byłoby tego wszystkiego bez kuchni, pieca, piekarnika i całego osprzętu potrzebnego zarówno profesjonalnemu kucharzowi, jak i gotującym pasjonatom do wyczarowania czegoś więcej niż kanapka na talerzu. Dlatego korzystając z mody na gotowanie i zdrowe jedzenie, zapraszam do poznania walorów kuchni na drewno – zarówno tych gotowych, jak i budowanych przez zduna.
 
Aldona Mazurkiewicz
 
 
 
 
 
 
ŻYCIE NA GORĄCO
 
 
 
Płomień Roku 2018 
W tym roku po raz czternasty redakcja naszego magazynu przyznała nagrody Płomień Roku dla najlepszych produktów, firm i wydarzeń w branży kominkowej. Przedstawiamy laureatów nagrody i nominowanych w siedmiu kategoriach. Rozdanie nagród odbyło się 31 maja podczas uroczystej Gali w Nałęczowie. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ciepło wiejskich chat 
W każdym z nas drzemie nostalgia do życia blisko natury. Tradycyjna chałupa z piecem, a często nawet z całym trzonem piecowo-kuchennym, stanowiącym jej centrum, budzi w nas pozytywne emocje. Lato z kolei to najlepszy czas, aby wybrać się do miejsc, gdzie takie chałupy, piece i kuchnie można jeszcze zobaczyć. Z pomocą przychodzą rozsiane po całej Polsce skanseny, dzięki którym możemy poznać fragment naszej kultury i przenieść się do czasów, kiedy najważniejszym elementem wnętrza było „domowe ognisko”.
 
Agnieszka Krysa
 
 
 
 
 
 
PRZYJAZNY KOMINEK: TECHNIKA, BEZPIECZEŃSTWO, EKOLOGIA
 
 
Gorąca piątka Hawajskiego 
Obecnie wkłady kominkowe i piecyki „made in Poland” na polskim rynku są wręcz dominujące, a niektóre polskie marki kominków są znane również poza Polską. Oprócz czołówki firm, których wielkość produkcji osiąga europejskie rozmiary, jest grupa producentów, którzy zamiast opcji produkcji masowej przyjęli zupełnie inną filozofię biznesu. Ich propozycje to produkty przeznaczone dla klientów poszukujących produktu specyficznego. Często ich atutem jest też pochodzenie „z sąsiedztwa”, bo są to firmy mniej lub bardziej rodzinne i oczywiście polskie. Oto kilka ciekawych propozycji, taka PIĄTKA HAWAJSKIEGO, które mogą być ciekawą alternatywą dla najbardziej rozpoznawalnych marek.
 
Witold Hawajski
 
 
 

Podziel się

W numerze

Świat Kominków nr 3/2020zapowiedź

W kolejnym numerze 3/2020 magazynu "Świat Kominków" dostrzeżemy różnorodność kominkowego ognia w artykule "Kominek. Ale jaki?". Znajdziemy materiał na temat tendencji w wizji ognia oraz materiałów do wykończenia kominka. Poczytamy też o ogniu w luksusowych rezydencjach gwiazd. Szczególnie polecamy felieton naszego redaktora naczelnego "Ciepłe myśli o kominku".

Świat Kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: