Kominki.org   >   "Świat Kominków"  >   Opisy numerów  >   Świat Kominków nr 4 (56)/2018

Opisy numerów

Świat Kominków nr 4 (56)/2018nowość

drukuj
INSPIRACJE
 
 
Kominek ... ale jaki?
To oczywiste, że w każdym domu, a w miarę możliwości i mieszkaniu, powinien być kominek! Do ogrzewania odtwarzalnym paliwem – dla dobra środowiska. Jako „awaryjne ” źródło ciepła, gdy z jakiegoś powodu zawiodą inne wyrafinowane technicznie rozwiązania. I finalnie, może jest to najważniejszy powód, dla zwykłej przyjemności. Przecież ogień towarzyszył ludziom od tysiącleci, a spędzanie czasu przy ogniu jest bezcenne. Pozostaje pytanie: przy jakim ogniu? Mam nadzieję, że w wyborze pomocny będzie Świat Kominków. 
 
Witold Hawajski
 
 
 
 
 
 
Piecyk, ale jaki?
Przegląd rozwiązań kominkowych powinniśmy zacząć od najprostszej formy kominka, czyli od piecyka wolno stojącego. Piecyki, dzięki swojej różnorodności technicznej, estetycznej i finansowej, trafiają w gusta bardzo szerokiej grupy i są obecnie najbardziej popularnym produktem branży kominkowej. Spotkać je można w prostych domkach rekreacyjnych, jak też w luksusowych rezydencjach. Może więc jeden z nich trafi do Państwa domu?
 
Witold Hawajski, Aldona Mazurkiewicz
 
 
 
 
 
 
Piec współczesny
Wnętrza się zmieniają. Zmieniają się nasze gusta, upodobania i preferencje. Dlatego też często tradycyjny piec kaflowy, zarówno ten prosty, jak i ten bogato zdobiony rodem z pałacu, nijak nie przystaje do wizji nowoczesnego domu. Obecnie, na szczęście, możliwości „ubrania” pieca, przy zachowaniu walorów grzewczych, jakie daje to urządzenie, jest znacznie więcej niż kiedyś. Coraz większy wybór i dostępność materiałów wykończeniowych oraz proponowanych przez producentów gotowych form pieców sprawia, że czasami z niedowierzaniem zadamy pytanie: Czy to jest jeszcze piec? 
 
Aldona Mazurkiewicz
 
 
 
 
 
 
Design kominka 2018 – nagroda za projekt
W poszukiwaniu inspiracji kominkowych zaglądamy w różne zakątki Europy. Tym razem przedstawiamy kominkowe wizje przygotowane przez rosyjskich projektantów, którzy wzięli udział i zostali nagrodzeni w konkursie Design Kominka 2018, zorganizowanym przez Dom Wydawniczy „Krasiwyje doma press”, pod patronatem Związku Architektów Rosji i Związku Architektów Moskiewskich. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystej gali z okazji otwarcia Międzynarodowych Targów Wiosennych 2018 w Moskiewskim Centrum Wystawienniczym „Krokus Expo”. 
 
Opracowanie: Aldona Mazurkiewicz
 
 
 
 
 
 
Biznes z kominkiem w tle
Czy warto wzbogacić wnętrze lokalu gastronomicznego, hotelu, biura czy urzędu o kominek? Na pewno tak. Słowa oryginalny, atrakcyjny, nietypowy i zapadający w pamięć najlepiej opisują wrażenia, jakie wywołuje wnętrze użyteczności publicznej z kominkiem w tle. Kominek w firmie, niezależnie od profilu działalności na pewno ociepli wizerunek firmy i stworzy przyjemną atmosferę w miejscu pracy. 
 
Natalia Przesmycka
 
 
 
 
 
 
 
Ogień powraca do kuchni
Przede wszystkim aktualnie oferowane kuchenki na drewno można dopasować do praktycznie każdej aranżacji wnętrza czy, raczej, kuchni. Nie brakuje modeli rustykalnych, z których niektóre to liczące wiele lat oryginały pamiętające przełom XIX i XX stulecia. Częściej jednak są to modele na „retro” stylizowane, ale zawierające nowoczesną technikę. Coraz liczniej prezentowane są też modele o nowoczesnym, prostym wzornictwie, bo grupa młodych klientów i ilość nowoczesnych wnętrz rośnie. 
 
Witold Hawajski
 
 
 
 
 
 
DRU – napędzani przez płomienie 
Stała obecność profesjonalnych projektantów sprawia, że wszystkie produkty DRU są dobrze przemyślane pod kątem użytkowym i estetycznym, a bardzo często są również piękne. Jeśli chodzi o gaz, to DRU jest mistrzem w tej dziedzinie, a kominki i piecyki gazowe to zdecydowanie „specjalizacja” firmy, jej siła i znak rozpoznawczy, jak również powód znalezienia się w dziale „Mistrzowie” Świata Kominków. Nie ma na świecie wielu tej klasy specjalistów od gazu w kominkach. A już z pewnością nie ma wśród nich firm z ponad 260-letnią tradycją!
 
Witold Hawajski
 
 
 
 
 
 
 
ŻYCIE NA GORĄCO
 
 
Kuchenni pomocnicy
Wraz z modą na programy kulinarne zaczęła wzrastać popularność na gotowanie i eksperymentowanie w kuchniach i ogrodach. Ważne jest, co jemy, ale też w czym gotujemy. Na szczęście wybór mamy szeroki. W ofercie producentów znajdziemy naczynia stalowe, miedziane, emaliowane czy szklane, a także z różnymi powłokami, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Powstała też grupa produktów premium, dedykowana specjalnie kuchniom opalanym drewnem. Mowa tu o naczyniach żeliwnych, które idealnie nadają się do specyfiki gotowania na „żywym ogniu”. 
 
Magdalena Balicka 
 
 
 
 
 
 
 
 
PRZYJAZNY KOMINEK: TECHNIKA, BEZPIECZEŃSTWO, EKOLOGIA
 
 
Razem z gazem - ogrzewanie zespołowe
Jeśli chcemy mieć w domu w miarę pewne, proste w obsłudze i autonomicznie funkcjonujące,  a na dodatek wykonane  za rozsądne pieniądze  ogrzewanie, to ogrzewanie gazowe będzie obecnie dobrym wyborem. Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie połączenie ogrzewania gazowego z… kominkiem, do czego Świat Kominków spróbuje przekonać. Dostępne lokalnie, odtwarzalne drewno i czysty emisyjnie gaz, nie tylko mogą zoptymalizować koszty ogrzewania, ale w sytuacjach „czerwonego alertu” poważnie zredukować zagrożenie smogowe. Nie jest to może  wymierna w złotówkach korzyść, ale zdrowie i oddychanie czystym powietrzem jest bezcenne.
 
Witold Hawajski 
 
 
 
 
 

Podziel się

W numerze

Świat Kominków nr 1/2020nowość

W kolejnym numerze 1/2020 magazynu "Świat Kominków" znajdziemy materiał o kominkowych inspiracjach przywiezionych z podróży. Przyjrzymy się bliżej biokominkom i poznamy nominacje do Płomienia Roku 2019. Poczytamy też kominkach systemowych, grillach oraz rozwiązaniach na tzw. mały i duży głód. Polecamy również tekst naszego redaktora naczelnego "Czy są jeszcze tanie kominki?".

Świat Kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: