Kominki.org   >   "Świat Kominków"  >   Opisy numerów  >   Świat Kominków nr 2-3/2018 (55)

Opisy numerów

Świat Kominków nr 2-3/2018 (55)

drukuj

W kolejnym już 55 numerze magazynu Świat Kominków znajdziemy informacje na temat kominków plenerowych, poczytamy o luksusowych kominkach wiszących i dowiemy się więcej na temat połączenia mozaikowych kompozycji z kominkiem. Szczególnie warty polecenia jest obszerny materiał przygotowany przez redakcję z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - Ogień Niepodległej, w którym prezentowane są najpiękniejsze muzealne wnętrza z kominkami i piecami.

 

INSPIRACJE

 

 

Kominek plenerowy

Coraz więcej producentów koncentrujących się wyłącznie na „ogniu zewnętrznym”, jak też tych z branży kominkowej ma w ofercie urządzenia ogrodowe. Są to zwykle ucywilizowane miejsca na ognisko, które nie tylko porządkują miejsce na tę formę ognia, ale bywają po prostu estetyczne. Dość licznie pojawiły się też efektowne wolno stojące ogrzewacze na pelet, gaz czy bioetanol. Przenośny ogień łatwo może być ustawiony nawet na jeden wieczór, a przy tym wprowadza niepowtarzalną atmosferę. Trafiają więc coraz częściej takie nowoczesne „ogniska” na koncerty, firmowe szkolenia czy nawet na wesela. To sygnał, że ogień na dobre powrócił do swoich korzeni – nadszedł czas ognia zewnętrznego.

 

Witold Hawajski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ceramiczne obrazy przy twoim kominku

Sztuka kształtowania oraz zdobienia ceramiki użytkowej i dekoracyjnej rozwijała się przez wieki. Zaowocowało to podziwianymi do dzisiaj pięknymi mozaikowymi obrazami. Szczególnym miejscem dla mozaikowej kompozycji jest kominek. Z racji swojej dekoracyjno -grzewczej funkcji stanowi on zazwyczaj jeden z ważniejszych obiektów domowego zacisza. To przy nim z przyjemnością gromadzą się domownicy oczekujący ciepła, rozmowy z bliskimi lub spokojnego odpoczynku w ciszy. Niekiedy już samo patrzenie w ogień jest niebywale relaksujące. Dodatkowych doznań estetycznych może dostarczać sąsiadujący z kominkiem lub stanowiący

element jego obudowy ceramiczny obraz.

 

Agnieszka Kubasik

 

 

 

 

 

 

 

Kominki w polskich domach 2017/2018

Bogaty asortyment produktów pozwala tworzyć realizacje kominkowe na miarę naszych potrzeb i oczekiwań. Co widać – nadal jesteśmy w dużej mierze tradycjonalistami. Może to nasza słowiańska dusza skłania do wyboru ciepłych kafli i tradycyjnych form tworzących nastrój, łączący nas z przodkami i skłaniający do refleksji? Może właśnie w kominkowym ogniu upatrujemy tej ciągłości i oddechu od ciągłego pośpiechu i nowoczesności? A może… Cóż, „gdybać” można długo. Na szczęście mamy wolność i możemy samodzielnie dokonywać kominkowych wyborów. A jaki będzie Wasz kominek? Czy już wiecie?

 

Aldona Mazurkiewicz

 

 

 

 

 

 

 

Na przekór grawitacji

Spektakularne, nowoczesne, intrygujące formą i wizją ognia. Zaskakujące oraz przyciągające wzrok. Tak w skrócie można opisać oderwane od ziemi, lewitujące w powietrzu kominki wiszące. Te prawdziwe dzieła sztuki użytkowej z pewnością znajdą swoich wielbicieli wśród osób odważnych, nie bojących się nietypowych rozwiązań oraz szukających czegoś innego, świeżego i innowacyjnego. Niezwykle atrakcyjne pod względem estetycznym, często futurystyczne, a jednocześnie zaskakujące prostotą formy sprawiają, że ciężko oderwać od nich wzrok. Ujrzane „na żywo” choćby raz, powodują, że trudno o nich zapomnieć.

 

Magdalena Balicka 

 

 

 

 

 

 

 

Progetto Fuoco – mój wybór

Progetto Fuoco przyciąga wystawców z branży kominkowej nie tylko z Europy. Dlatego na te kilka zimowych dni warto odwiedzić te targi, aby poznać aktualne propozycje producentów, zarówno wizualne, jak i techniczne. Ciekawe produkty, ładnie zaaranżowane stoiska i atrakcyjnie zabudowane paleniska to atuty, które do Werony przyciągają ponad 70 tysięcy osób przy każdej edycji. Tym razem było podobnie – tłumnie, gwarno i ekscytująco.

 

Aldona Mazurkiewicz

 

 

 

 

 

 

Hoxter – młodzi mistrzowie

Chociaż zwykle mistrzów szuka się wśród starszych wiekiem i doświadczeniem fachowców, to wśród młodych stażem producentów trafiają się też prawdziwe „perełki”. Bo w końcu „mistrz” nie musi być stary, a my wyszukujemy mistrzowskie firmy, nie patrząc na ich wiek, lecz na dokonania. Taką perełką jest stosunkowo młoda stażem firma Hoxter z Czech. Młody wiekiem zespół zarządzający oraz równie młoda załoga Hoxtera to szansa na wieloletni i dynamiczny rozwój, bo przecież tutaj nikt jeszcze nie myśli o emeryturze! Motto firmy: „Nie chcemy być najwięksi, lecz najlepsi i najbardziej lubiani” sprawdza się tu doskonale. 

 

Witold Hawajski

 

 

 

 

 

 

 

PODRÓŻE

 

 

Ogień niepodległej

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiamy pozostawione przez naszych przodków dziedzictwo, w którym istotny jest ogień i związana z nim kultura. Zaczynając od Zamku Królewskiego w Warszawie, prezentujemy muzealne wnętrza, które były świadkami naszej historii i w których dużą rolę odgrywają piece i kominki. Zachęcamy do poznania bogactwa ich form i misterności wykonanych niegdyś zdobień.

 

 

 
 
 
 
 
 
 

Podziel się

W numerze

Świat Kominków nr 2/2020nowość

W kolejnym numerze 2/2020 magazynu "Świat Kominków" znajdziemy materiał o coraz popularniejszych kominkach gazowych. Dostrzeżemy różnorodność kominkowego ognia i poznamy laureatów nagrody Płomienia Roku 2019. Poczytamy też o rozwiązaniach, które idealnie sprawdzą się na tarasie i w ogrodzie. Szczególnie polecamy relację naszego redaktora naczelnego z targów Progetto Fuoco w Weronie i zbiór artykułów na temat współpracy kominka z innymi systemami.

Świat Kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Eksperci

Masz problem?

Zadaj pytanie ekspertowi kominki.org

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: