Kominki.org   >   Strefa dla profesjonalistów  >   Targi i szkolenia  >   Międzynarodowe Warsztaty Zduńskie z udziałem Igora Kuzniecowa

Targi i szkolenia

Międzynarodowe Warsztaty Zduńskie z udziałem Igora Kuzniecowa15-27 maja 2016 Urle

31-05-2016
drukuj

W dniach 15 – 27 maja bieżącego roku w miejscowości Urle odbyły się Międzynarodowe Warsztaty Zduńskie z udziałem Igora Kuzniecowa. W ramach szkolenia zdunowie z dziewięciu krajów m.in. takich jak Ukraina, Hiszpania czy Włochy wybudowali cztery piece znajdujące się w różnych lokalizacjach w okolicy miejscowości Urle. 

 

Do budowy pierwszego pieca użyto cegły szamotowej CERABUD. Palenisko powstało zgodnie z filozofią Kuzniecowa, która zakłada funkcjonalność, wydajność procentową, możliwość akumulacji oraz czystość spalania. W systemie tym ważną rolę pełnią gazy balastowe (składniki nieaktywne paliwa), które według Kuzniecowa należy odprowadzić. W budowie stosuje się technikę tzw. suchego szwa czyli rozdzielenia paleniska. Drugi piec jest szczególnie wyjątkowy ze względu na połączenie tradycji rosyjskich z polskimi. Powstał zgodnie z systemem Kuzniecowa, został jednak obudowany polską metodą, kaflami ceramicznymi marki Kafel – Kar. Urządzenie grzewcze jest jednym paleniskiem, połączonym z kuchnią kaflową, które może ogrzać całą dużą konstrukcję pieca. Posiada też zapiecek. Trzeci i czwarty piec powstały tak jak poprzednie w domach prywatnych i są typowymi piecami Kuzniecowa wykonanymi z cegły. Ostatni z pieców posiada dodatkowo dochówkę, w której można odgrzewać posiłki nawet do kilkunastu godzin po wypaleniu się drewna.

 

Dodatkowo korzystając z okazji ekipa zdunów z pozostałych materiałów wybudowała sześciofunkcyjne urządzenie, które składa się z grilla, kociołka żeliwnego, pieca, wędzarki, ogrzewania wody oraz pieca chlebowego.

 

Warsztaty były ciekawym wydarzeniem łączącym teorię z praktyką. Igor Kuzniecow był zdowolony z rezultatów szkolenia oraz atmosfery jaka podczas niego panowała.  

 

Magdalena Balicka

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: