Kominki.org   >   Strefa dla profesjonalistów  >   Organizacje kominkowe i zduńskie  >   XIX Walny Zjazd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "KOMINKI POLSKIE"

Organizacje kominkowe i zduńskie

XIX Walny Zjazd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "KOMINKI POLSKIE"z życia branży

10-06-2019
drukuj

Dnia 31 maja 2019 r. w Nałęczowie odbył się XIX Walny Zjazd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „KOMINKI POLSKIE” podczas którego członkowie wybrali nowe władze stowarzyszenia na trzyletnią kadencję.

 

Nowym Prezesem Stowarzyszenia znaczną większością głosów został Piotr Batura, który do współpracy zaprosił: Mariusza Godzica, Elżbietę Zajaczkowską, Tomasza Kosteckiego, Grzegorza Mrówczyńskiego, Grzegorza Piotrowskiego, Jarosława Żołędzia, Witolda Jaworskiego oraz Przemysława Madziewicza.

 

Nowy Prezes zaznaczył, że ma na celu organizację przedsięwzięć mających za zadanie walkę z działaniami ograniczającymi branżę. Jak powiedział: "To dziś priorytet i ostatni dzwonek by coś zrobić. Mam na myśli głównie bezprawie do którego doszło w Krakowie: uchwałę zakazującą ogrzewania OZE (biomasa i drewno) na rzecz kopalnego gazu, co w istocie jest ustawowym niszczeniem klimatu. Jako branżysta od wielu lat, a jako starszy Cechu Zdunów Polskich od roku podejmuję skuteczne działania. Głównie w Wielkopolsce. Skuteczne, gdyż nie eskalują problemu tylko go łagodzą. Wspólnie z lokalnymi organizacjami antysmogowymi przygotowujemy konferencje, wpływamy na działania władz, dostarczamy wiedzę na temat biomasy, organizujemy pokazy, bierzemy udział w targach itp. Wielkopolska nie jest pozbawiona sprzeczności, ale działania Ostrowa i jego elektrociepłowni na biomasę jest dobrym kierunkiem i przykładem. Chciałbym dokonać kilku zmian w funkcjonowaniu OSKP, o ile znajdą one poparcie większości, zgodnie z zasadami demokracji. Jeden z moich celów jest przywrócenie organizacji wykonawcom. Dominująca rola producentów, importerów i pieniędzy w OSKP widoczna jest na każdych targach i w składzie personalnym zarządu. Moim zdaniem powinniśmy to zmienić.  Nie oznacza to eliminacji producentów i importerów z naszych struktur. Ich dominująca rola jest bezsporna i potrzebna. Dysponują też środkami, które dla wykonawców stanowią barierę nie do przebycia. Finanse są bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Powinniśmy jednak dla tej grupy branżowej stworzyć oddzielne miejsce. Odpowiednio wyeksponowane i bardzo ważne dla naszego istnienia. Miejsce najlepiej w strukturach OSKP, by nie tworzyć nowych - kłopotliwych i trudnych w obsłudze. Jednym z pomysłów, który chciałbym zrealizować jest powołanie rady seniorów. Niekoniecznie łącząc przynależność do tej grupy z wiekiem. Moje kandydatury to Iwona Jańczak, Sylwester Kurcwald, Witold Hawajski, Jerzy Tatarek. Mam nadzieję, że znajdziemy więcej kandydatów. Ich dobrowolny głos doradczy byłby cennym uzupełnieniem ograniczonych możliwości "władzy" statutowej naszej organizacji". 
 

Podczas obrad przerwę wykorzystano na podpisanie porozumienia organizacji zduńskich i kominkowychDeklaracja Programowa, „Tak dla Ekociepła z Drewna Polskiego OZE”.

 

Po przerwie i pierwszym posiedzeniu Nowych władz Prezes przedstawił Prezydium Stowarzyszenia:

 
Prezydium Zarządu:
 
Prezes  Piotr Batura
V-ce Prezes Mariusz Godzic
Skarbnik Tomasz Kostecki
Sekretarz Elżbieta Zajączkowska
 
Członkowie Zarządu:
 
Grzegorz Mrówczyński,
Grzegorz Piotrowski,
Jarosław Żołądź,
Witold Jaworski
Przemysław Madziewicz.
 
Komisja Rewizyjna:
 
Przewodniczący- Krzysztof Piwowarski
Członkowie- Mariusz Pazura, Ewa Przewoźna
 
Sąd Koleżeński:
 
Przewodnicząca- Iwona Jańczak
Członkowie – Ireneusz Bonarski, Adam Poleszuk

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: