Kominki.org   >   Strefa dla profesjonalistów  >   Organizacje kominkowe i zduńskie  >   Aktywności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „KOMINKI POLSKIE”

Organizacje kominkowe i zduńskie

Aktywności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „KOMINKI POLSKIE”z życia branży

15-01-2019
drukuj

Tu byliśmy: 

 

Targi Warsaw Home 2018 

 

Warsaw Home Expo to czterodniowe Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz, które odbyły się w dniach 4−7 października 2018 roku. Podczas wydarzenia można było przyjrzeć się najnowszym trendom w branży meblowej, dekoracyjnej, wykończeniowej oraz dodatków. W tym roku sporą grupę stanowiły też prezentowane w hali C kominki polskich i zagranicznych producentów. Odwiedzający targi mieli okazję do zapoznania się z ofertą firm kominkowych, które prezentowały kominki, piecyki wolno stojące, kominki ogrodowe, piece kaflowe, a także urządzenia kuchenne. Oprócz urządzeń opalanych tradycyjnie drewnem, pojawiły się kominki gazowe, elektryczne i biokominki. Na targach nie zabrakło również stoiska Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Kominki Polskie”, na którym swoje produkty prezentowały firmy Unico, Eco-Pal, Skamol, Tatarek, Poujoulat oraz Wolfshöher Tonwerke. Ponadto swoje stoiska w hali C mieli inni członkowie stowarzyszenia: Kratki.pl, Kominki Batura, Kominki Kozłowski, Riwal, Defro, Zduni Ekspresja Ognia, Terra Ignis z kaflami, Godkowie.
Podczas targów odbyła się debata, której głównym tematem była konieczność  wspólnych działań i współpracy między wszystkimi zarejestrowanymi organizacjami branży kominkowej. W spotkaniu, które odbyło się z inicjatywy i pod patronatem Świata Kominków, wzięli udział: Paweł Węgrzyn – prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Kominki Polskie”, Jacek Ręka − Starszy Małopolskiego Cechu Zdunów i Zawodów Pokrewnych, Piotr Batura –Starszy Cechu Zdunów Polskich, Witold Hawajski − redaktor naczelny i Dariusz Marciniak – wydawca, reprezentujący magazyny: Świat Kominków i Kominki PRO  oraz portal kominki.org., Tomasz Kostecki – skarbnik Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Kominki Polskie”. Wszystkie organizacje, zachowując odrębność, zgodnie zadeklarowały chęć podpisania porozumienia, zacieśnienie współpracy i szybkie opracowaniu wspólnego programu rozwoju oraz obrony branży. Umowa pomoże w koordynacji działań informacyjnych i promocyjnych. 
 
Targi Termo Expo
 
Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Kominki Polskie” objęło patronatem honorowym to wydarzenie. Targi były skierowane do wszystkich, którym zależy na podniesieniu efektywności energetycznej budynków, a tym samym na ograniczeniu zużycia ciepła do minimum. Termo Expo to strefa nowoczesnych technologii i innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań, mająca na celu podniesienie jakości naszego życia i świadomości ekologicznej.
Porozumienie o współpracy
W dniu 24 października 2018 roku zostało zawarte porozumienie o współpracy w obszarze techniki kominowej, kominkowej i zduńskiej, promowania bezpiecznych rozwiązań i szkolenia pomiędzy Stowarzyszeniem „Kominy Polskie” i Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „Kominki Polskie”. Stowarzyszenie „Kominy Polskie” reprezentowali: Prezes Zarządu Piotr Cembala, Członek Zarządu Roman Nowak, dr Rudolf  Kania − European Chimney Association. Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Kominki Polskie” reprezentowali: Prezes Zarządu Paweł Węgrzyn i Wiceprezes Zarządu Damian Gawron.
 
Konferencja w ramach COP24
 
W dniu 12 grudnia 2018 roku w Hotelu Courtyard by Marriott w Katowicach odbyła się konferencja nt. „Ochrona powietrza w kontekście zmian klimatycznych”, zorganizowana przez Polską Izbę Ekologii.
Konferencję zorganizowano w ramach wydarzeń towarzyszących szczytowi klimatycznemu COP24, skierowana do podmiotów gospodarczych, jednostek samorządu terytorialnego, ekspertów specjalizujących się w ochronie powietrza, uczelni, instytutów naukowo-badawczych, organizacji pozarządowych, a także do zainteresowanych uczestników COP24. 
Celem konferencji była wymiana poglądów i doświadczeń w zakresie poprawy jakości powietrza, metod ograniczania niskiej emisji, czystszych technologii ochrony powietrza oraz aktualnych problemów zarządzania środowiskiem i zrównoważonego rozwoju gospodarczego w kontekście zmian klimatycznych. Członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Kominki Polskie” także byli obecni na konferencji.
 
 
ADRES BIURA I ADRES DO KORESPONDENCJI
ul. Lipcowa  62 (teren Biznes Park GÓRKA)
32-540 Trzebinia
 
Biuro czynne w godz. 8.00 - 12.00
Iwona Smółka
tel: 784 093 430
 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: