Kominki.org   >   Strefa dla profesjonalistów  >   O tym się mówi  >   Świat Kominków - 15 lat promocji ognia

O tym się mówi

Świat Kominków - 15 lat promocji ognia

16-11-2018
drukuj
Promocja i informacja
 
1. Misja: promocja szeroko rozumianej kultury ognia w Polsce. Aktualnie około 1000 stron rocznie poświęcamy tematom kominkowym w wydawnictwach papierowych (bez odpowiednika w Polsce), z szeroką informacją o dziedzictwie kultury ogniowej.
 
 

 

2. Jesteśmy rzetelnym i opiniotwórczym tytułem. Razem z branżą dorastaliśmy, dlatego rozumiemy jej potrzeby. Poparte jest to wieloletnim doświadczeniem i bezpośrednimi kontaktami zarówno z producentami, jak i firmami wykonawczymi, co pozwala nam dostarczać kompleksową wiedzę dla branży i klientów, krzewiąc wśród tych ostatnich potrzebę posiadania żywego ognia w domu bądź ogrodzie.

 

 

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fot. Brunner

 

3. Od początku przykładamy dużą uwagę do edukacji zarówno użytkowników kominków, jak i samych profesjonalistów, kładąc duży nacisk na kwestie bezpieczeństwa (np. Akademia Dobrego Palenia, akcja Bezpieczny kominek).

 

 


 

4. W 2008 roku zorganizowaliśmy pierwszą konferencję o ekologii w kontekście kominków („Ekologiczne wyzwania dla kominków” podczas pierwszych targów kominkowych na Instalacjach 2008) – na długo zanim rozgorzała dyskusja o jakości powietrza w Polsce. Od tego czasu tematyka ekologiczna cały czas przewija się w naszych publikacjach i działaniach (nagroda Zielony Płomień, akcja Eco-kominek plus). 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Nasze projekty

 
5. W roku 2009 stworzyliśmy magazyn z wyodrębnionymi treściami dla firm – KominkiPRO, źródło istotnych informacji dla profesjonalistów o: szkoleniach, warsztatach, egzaminach zawodowych, targach i prowadzeniu biznesu kominkowego.
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

6. Aby kominki były obecne w mediach elektronicznych w 2008 roku zaangażowaliśmy się w tworzenie portalu kominki.org – jedynego aktualnego branżowego serwisu w Internecie z wyodrębnioną Strefą dla Profesjonalistów (około 20 tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie). Kominki promujemy także na profilu Świata Kominków na Facebooku.

 

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

7. Stworzyliśmy nagrodę Płomień Roku, która eksponuje osiągnięcia branży kominkowej w wielu aspektach zarówno produktowych, jak i firmowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

8. Jesteśmy obecni na najważniejszych zagranicznych imprezach targowych branży: ISH, PROGETTO FUOCO, KOK Wels, FLAM’EXPO, BATIBOUW, SALON KAMINOW. Nasze relacje pozwalają spojrzeć szerzej na rynek, asortyment produktów i przekrój producentów.

 

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

9. Przegląd prasy zagranicznej – czytając nas dostajecie szersze spojrzenie na branżę, nikt inny nie obserwuje tego sektora gospodarki i nie informuje o nim pod Waszym kątem.

 

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

10. Każdego roku promujemy branżę kominkową na około siedemdziesięciu imprezach targowych w całej Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Współpraca 

 
11. Współpracujemy z polskimi organizacjami branżowymi : Ogólnopolskim Stowarzyszeniem „Kominki Polskie”, Małopolskim Cechem Zdunów i Zawodów Pokrewnych, Cechem Zdunów Polskich.
 
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

12. Od wielu lat współpracujemy z organizatorami najważniejszych imprez targowych w Europie (ISH, KOK Wels, PROGETTO FUOCO) i w Polsce (współtworzymy program targów KOMINKI w Poznaniu poprzez realizację takich projektów, jak Polskie Premiery Targowe czy Eco-kominek plus 2018).

 

 

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

13. Jesteśmy nie tylko obserwatorami kominkowej branży, ale też inicjujemy bądź współtworzymy różnego rodzaju działania wspierające branżę, np. konferencje, polski kontakt z VEUKO (Europejskie Stowarzyszenie Organizacji Zduńskich) czy nasze partnerstwo z HKI (Stowarzyszenie Producentów Urządzeń Domowych, Grzewczych i Kuchennych).

 

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

14. Od 2004 roku, czyli momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej, zintensyfikowaliśmy nasze kontakty europejskie: z firmami, organizacjami (HKI, VEUKO, Österreischicher Kachelofenverband – Austriackie Stowarzyszenie Zdunów) i wydawnictwami branżowymi. Od ponad 10 lat współpracujemy też z posłem do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosławem Piotrowskim. Wszystko to sprawia, że nasi czytelnicy otrzymują bogaty asortyment informacji z pierwszej ręki. 

 

   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

15. Prowadzimy samodzilnie i we współpracy różne akcje, ostatnio był to projekt Ogień Niepodległej - przygotowany z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W jego ramach zostało przedstawione w numerze 2-3/2018 Świata Kominków oraz na portalu kominki.org pozostawione przez naszych przodków dziedzictwo, perły naszej architektury - zamki, pałace i dwory w których istotny jest udomowiony ogień. W przygotowanych przez redakcję czternastu artykułach zaprezentowanych zostało 16 muzealnych obiektów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: