Kominki.org   >   Strefa dla profesjonalistów  >   O tym się mówi  >   25-lecie firmy Romotop

O tym się mówi

25-lecie firmy Romotop

22-02-2018
drukuj

Romotop to jeden z największych producentów pieców i wkładów kominkowych w Europie. Firmę założył w 1992 roku w Czechach inż. Josef Hein. Romotop powstał z firmy Romo, która zajmowała się produkcją bębnów do pralek i suszarek przemysłowych. Josef Hein przejął nie tylko park maszynowy producenta pralek przemysłowych, ale również wykwalifikowaną załogę. Początkowo firma produkowała trzy modele pieców: KK1, KK2 i KK3. W tamtym czasie firma zatrudniała około 100 pracowników, a produkcja odbywała się w dwóch halach o powierzchni 1000 m2. Romotop wypuszczał wtedy na rynek około 6 tys. piecyków rocznie.

Obecnie nowoczesny zakład produkcyjny Romotop produkuje ponad 45 tys. palenisk rocznie. Nowoczesny zakład produkcyjny jest zautomatyzowany, wyposażony w nowoczesne maszyny, lasery, roboty spawalnicze i lakiernicze, a jego powiechnia wynosi aż 30 tys. m2. Dodatkowo firma dysponuje powierzchnią magazynową o wielkości 10 tys. m2 i posiada własny transport. W firmie pracuje ponad 500 osób. Produkty Romotop eskportowane są poza Czechy, z czego aż 90% produkcji trafia do Europy i Stanów Zjednoczonych.

Romotop początkowo kojarzony był z produkcją pieców wolno stojących. Dziś to nie tylko piece, ale również wkłady kominkowe serii Dynamic, Design i Heat opalane drewnem. W ofercie Romotop znaleźć można: szeroki asortyment piecyków wolno stojących, wkładów kominkowych i piecowych, gotowych zestawów modułowych, wkładów i piecyków z płaszczem wodnym, a także małych pieców kaflowych. Piecyki są do wyboru w okładzinach z kafli ceramicznych, stali lub kamieni naturalnych – steatyt lub piaskowiec himalajski.

Początkowo firma sprowadzała kafle do swoich urządzeń z Niemiec, jednak gdy zauważono wzrost zainteresowania ceramiką, w 2000 roku stworzono własną markę Hein. Obecnie kaflarnia w swojej ofercie posiada klasyczne kafle tradycyjne, ale także te nowoczesne, wielkoformatowe. Wybór jest duży zarówno pod względem formy, ponad 1600 kształtek, jak i kolorów. Szkliwa można wybierać spośród ponad 100 barw. Rozpoczynając na klasycznych szkliwach transparentnych, poprzez kryjące oraz typu efekt, aż do najnowszych plastycznych.

Do firmy Romotop należy także założona w 2003 roku marka premium Storch, która oferuje nowoczesne piece wolno stojące, charakteryzujące się najwyższymi parametrami technicznymi i nowoczesnym wzornictwem.

Romotop przy projektowaniu swoich urządzeń bierze pod uwagę innowacyjne rozwiązania ekologiczne i aspekty ekonomiczne. Posiada m.in patent na wodną komorę odzysku ciepła z systemem Triple Pass, który osiąga większe przekazywanie ciepła do czynnika grzewczego i zapewnia bardzo małą emisję zanieczyszczeń produkowanych w wyniku spalania biomasy oraz spełnia najostrzejsze normy ekologiczne obowiązujące w UE. Firma dysponuje własnym centrum hotelowo-gastronomicznym położonym nieopodal kaflarni Hein Park.

Sukces Romotop niewątpliwie jest wynikiem filozofii firmy, jaką stworzył właściciel Josef Hein. Uważa on, że sukces osiągnął dzięki nowoczesnemu zakładowi, innowacyjnemu podejściu do tworzenia nowych produktów, ale przede wszystkim dzięki ludziom. Dlatego tak ważne jest dla niego doświadczenie wieloletnich pracowników połączone z energią młodych członków zespołu.

 

Magdalena Balicka

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: