Kominki.org   >   Strefa dla profesjonalistów  >   O tym się mówi  >   15-lecie firmy Wentor

O tym się mówi

15-lecie firmy Wentor

09-08-2017
drukuj

Firma Wentor powstała w Żarach w 2002 roku jako importer urządzeń grzewczych. Jej właścicielem jest Piotr Wentlant. W ciągu piętnastu lat swojej działalności firma stała się jednym z liderów polskiej branży kominkowej, a dynamiczny rozwój zawdzięcza przede wszystkim nowatorskim pomysłom.

Obecnie Wentor działa na dwóch płaszczyznach. Prowadzi ogólnopolską hurtownię wkładów i akcesoriów kominkowych oraz posiada salon ekspozycyjny do obsługi detalicznej klientów z regionu. Firma posiada bardzo szeroką ofertę i zajmuje się w głównej mierze sprzedażą palenisk kominkowych żeliwnych i stalowych na drewno pelety i gaz oraz kotłów i piecyków na pelety. Wentor jest wyłącznym przedstawicielem w Polsce wiodących europejskich producentów. W swoim asortymencie posiada marki: MCZ, Cadel, Thorma, Kobok, Kawmet, Sergio Leoni, J. Corradi, Grena. Oprócz szerokiego asortymentu wkładów i piecyków kominkowych firma oferuje także akcesoria do montażu, takie jak: nowoczesne izolacje, elementy z ocynku, rury spalinowe, kratki i anemostaty oraz elementy systemu DGP.

Co wyróżnia firmę Wentor? Z pewnością to, że stawia na ciągły rozwój. W tym roku odbyło się otwarcie nowej siedziby firmy, w której znajduje się salon ekspozycyjny o powierzchni 300 m2, sale szkoleniowe, biura i nowy magazyn. Pracownicy Wentora mówią, że liczy się profesjonalizm i wiedza oraz fachowe doradztwo i indywidualne podejście do każdego klienta.

Wentor jest firmą przyjazną klientom. Jak mówi właściciel firmy: – Najważniejszy jest szacunek dla klienta i zapewnienie mu sprzyjających warunków współpracy. Dla klientów hurtowych firma organizuje cyklicznie profesjonalne szkolenia w Polsce i zagranicą. Firma dba także o współpracowników, którym zapewnia kompleksową obsługę, umożliwiając dostęp do wszystkich elementów niezbędnych do budowy kominka, pozyskiwanych od jednego dostawcy. Obecnie skupia się na obsłudze ponad 600 współpracujących polskich i europejskich firm kominkowych i instalacyjnych.

Na przestrzeni lat firma otrzymała wiele prestiżowych wyróżnień i nagród. W tym roku nagrodzona została przez magazyn Świat Kominków Płomieniem Roku 2016 w kategorii Firma Roku – Handel i Usługi.

 

 

Magdalena Balicka

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: