Kominki.org   >   Strefa dla profesjonalistów  >   O tym się mówi

O tym się mówi

Poniżej prezentujemy rzeczywistą korespondencję i problem związany z powstawaniem nowych pieców w miejscach, gdzie obowiązują uchwały o poprawie jakości powietrza.
Świat Kominków obchodzi w tym roku swój jubileusz. Już od 15 lat promujemy szeroko rozumianą kulturę ognia w Polsce.
Ogólnopolskie Stowarzyszenie KOMINKI POLSKIE zostało założone w 2003 roku i obecnie zrzesza około 100 podmiotów gospodarczych z branży kominkowej, działających na terenie całej Polski. Ich celem jest nie tylko reprezentowanie wspólnych interesów środowiska związanego z branżą kominkową i zduńską, ale także działalność na rzecz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego.
Romotop to jeden z największych producentów pieców i wkładów kominkowych w Europie. Firmę założył w 1992 roku w Czechach inż. Josef Hein. Romotop powstał z firmy Romo, która zajmowała się produkcją bębnów do pralek i suszarek przemysłowych. Josef Hein przejął nie tylko park maszynowy producenta pralek przemysłowych, ale również wykwalifikowaną załogę.
Darco jest producentem kompleksowych rozwiązań wentylacyjno-grzewczych, systemów kominowych oraz całej gamy rozwiązań do systemów DGP, od kratek po wentylatory i kształtki. Firma powstała w 1992 roku na bazie zakładu rzemieślniczego zajmującego się produkcją elementów pokryć dachowych i orynnowania. Darco jest firmą rodzinną, która łączy tradycję z innowacyjnością. Założył ją Józef Darłak, a w 2001 roku dołączył do niego, ukończywszy ekonomię, syn Łukasz.
Firma Wentor powstała w Żarach w 2002 roku jako importer urządzeń grzewczych. Jej właścicielem jest Piotr Wentlant. W ciągu piętnastu lat swojej działalności firma stała się jednym z liderów polskiej branży kominkowej, a dynamiczny rozwój zawdzięcza przede wszystkim nowatorskim pomysłom.
W tym roku firma Jøtul obchodzi swój jubileusz oficjalnej działalności w Polsce. Jøtul wywodzi się z Kvaerner Brug założonego w 1853 roku w Norwegii na obrzeżach Christianii (obecnie Oslo). Firma jest światowym liderem produkującym kominki i piece. Posiada oddziały w Danii, USA, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Polsce oraz jest obecna w 43 krajach na sześciu kontynentach.
Cebud to rodzinna firma zduńska założona przez Jacka Rękę w 1987 roku. Początkowo firma zajmowała się produkcją innowacyjnych kształtek do budownictwa oraz ozdobnych kafli.
Firma Eurostyl-Bis jest jednym z największych importerów i sprzedawców kominkowych w Polsce, wywodzącą się z rynku budowlanego. Została założona w 1987 roku przez Jacka Dzierżawskiego i Marka Kwiatkowskiego. W roku 1993 dołączył do nich Włodzimierz Zawistowski. Siedziba firmy od początku działalności znajduje się Łodzi.
Kornak to firma rodzinna, obecna na polskim rynku od trzech pokoleń. Jej założycielem jest Marian Kornak, który wraz z synem Maciejem w 1987 roku rozpoczął produkcję grzejników żeliwnych. Z czasem, gdy rynek zaczął się kurczyć, ojciec wraz z synem zainspirowali się francuskimi paleniskami. W 1990 roku Kornak jako pierwsza firma w Polsce zajęła się produkcją żeliwnych wkładów kominkowych.
1  2  3  4  5  6  7  8    

Z galerii kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: