Kominki.org   >   Strefa dla profesjonalistów  >   O tym się mówi

O tym się mówi

Urządzenia opalane pelletem posiadają zbiornik, z którego pobierane jest automatycznie paliwo do spalania. Im większa pojemność takiego zasobnika, tym teoretycznie rzadziej musimy wchodzić do kotłowni. Czy zatem zawsze powinniśmy inwestować więcej w piece z dużym zbiornikiem, a te ze zbiornikiem o małej pojemności nie mają już sensu? Wg mnie nie jest tak do końca.
Poniżej prezentujemy rzeczywistą korespondencję i problem związany z powstawaniem nowych pieców w miejscach, gdzie obowiązują uchwały o poprawie jakości powietrza.
Świat Kominków obchodzi w tym roku swój jubileusz. Już od 15 lat promujemy szeroko rozumianą kulturę ognia w Polsce.
Ogólnopolskie Stowarzyszenie KOMINKI POLSKIE zostało założone w 2003 roku i obecnie zrzesza około 100 podmiotów gospodarczych z branży kominkowej, działających na terenie całej Polski. Ich celem jest nie tylko reprezentowanie wspólnych interesów środowiska związanego z branżą kominkową i zduńską, ale także działalność na rzecz ochrony zdrowia i środowiska naturalnego.
Romotop to jeden z największych producentów pieców i wkładów kominkowych w Europie. Firmę założył w 1992 roku w Czechach inż. Josef Hein. Romotop powstał z firmy Romo, która zajmowała się produkcją bębnów do pralek i suszarek przemysłowych. Josef Hein przejął nie tylko park maszynowy producenta pralek przemysłowych, ale również wykwalifikowaną załogę.
Darco jest producentem kompleksowych rozwiązań wentylacyjno-grzewczych, systemów kominowych oraz całej gamy rozwiązań do systemów DGP, od kratek po wentylatory i kształtki. Firma powstała w 1992 roku na bazie zakładu rzemieślniczego zajmującego się produkcją elementów pokryć dachowych i orynnowania. Darco jest firmą rodzinną, która łączy tradycję z innowacyjnością. Założył ją Józef Darłak, a w 2001 roku dołączył do niego, ukończywszy ekonomię, syn Łukasz.
Firma Wentor powstała w Żarach w 2002 roku jako importer urządzeń grzewczych. Jej właścicielem jest Piotr Wentlant. W ciągu piętnastu lat swojej działalności firma stała się jednym z liderów polskiej branży kominkowej, a dynamiczny rozwój zawdzięcza przede wszystkim nowatorskim pomysłom.
W tym roku firma Jøtul obchodzi swój jubileusz oficjalnej działalności w Polsce. Jøtul wywodzi się z Kvaerner Brug założonego w 1853 roku w Norwegii na obrzeżach Christianii (obecnie Oslo). Firma jest światowym liderem produkującym kominki i piece. Posiada oddziały w Danii, USA, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Polsce oraz jest obecna w 43 krajach na sześciu kontynentach.
Cebud to rodzinna firma zduńska założona przez Jacka Rękę w 1987 roku. Początkowo firma zajmowała się produkcją innowacyjnych kształtek do budownictwa oraz ozdobnych kafli.
Firma Eurostyl-Bis jest jednym z największych importerów i sprzedawców kominkowych w Polsce, wywodzącą się z rynku budowlanego. Została założona w 1987 roku przez Jacka Dzierżawskiego i Marka Kwiatkowskiego. W roku 1993 dołączył do nich Włodzimierz Zawistowski. Siedziba firmy od początku działalności znajduje się Łodzi.
1  2  3  4  5  6  7  8  9    

Z galerii kominków

 • Unico Dragon 8B

  Unico Dragon 8B

  Bryła stworzona z wykorzystaniem płyt izolacyjnych z paleniskiem Uncio Dragon 8B
 • kominek kaflowy biały

  kominek kaflowy biały

  Kominek kaflowy wykonany na wkłądzie kobok, zabudowa kominka białe kafle Kafel kar . Projekt...
 • Spartherm Varia Sh

  Spartherm Varia Sh

  Portal marmurowy Carrara z paleniskiem Spartherm Varia-Sh
 • Spartherm Varia 2L 100h-4S

  Spartherm Varia 2L 100h-4S

  Obudowa wykonana przy użyciu Kafli Kafel-Kar w kolorze Arktyczna Biel z paleniskiem Spartherm...
 • Kominek kaflowy

  Kominek kaflowy

  Obudowa wykonana przy użyciu kafli Kafel-Kar kolor Ecru z paleniskiem Unico Dragon 2

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: