Kominki.org   >   Strefa dla profesjonalistów  >   Aktualności branżowe  >   XIV Gala Płomień Roku 2018

Aktualności branżowe

XIV Gala Płomień Roku 2018z życia branży

11-06-2019
drukuj
31 maja w Nałęczowie odbyła się uroczysta Gala, podczas której magazyn „Świat Kominków” już po raz czternasty wręczył niezależne nagrody Płomień Roku dla najlepszych firm, produktów, wydarzeń oraz realizacji z branży kominkowej za rok 2018.  
 
Gospodarzami Gali jak zwykle byli: Witold Hawajski, redaktor naczelny magazynu „Świat Kominków” oraz Dariusz Marcinak, wydawca. Galę rozpoczęło ciepło przyjęte przedstawienie, pochodzącego z Lublina Teatru NN. Następnie rozpoczęła się część oficjalna Gali, której ważnym punktem było nagrodzenie redakcji „Świata Kominków” medalem i certyfikatem uznania za promowanie wiedzy na temat technologii kominowej przez Stowarzyszenie "European Chimneys Association". Medal został wręczony wydawcy Dariuszowi Marciniakowi oraz redaktorowi naczelnemu Witoldowi Hawajskiemu  przez pełnomocnika "European Chimneys Association" - Rudolfa Kanię. Natomiast magazyn „Świat Kominków” przyznał Rudolfowi Kani specjalne wyróżnienie „Przyjaciel Świata Kominków”. 
 
Głównym punktem uroczystości było oczywiście wręczenie nagród Płomień Roku 2018 w siedmiu kategoriach: Firma Roku – Produkcja, Firma Roku – Handel i Usługi, Zielony Płomień, Produkt Roku – Wzornictwo, Styl, Estetyka, Produkt Roku – Technika, Bezpieczeństwo, Firma Wykonawcza – Realizacja Roku oraz Wydarzenie Roku. W każdej z kategorii nagrodzone zostały trzy firmy, produkty i wydarzenia, wyjątek stanowiła kategoria Firma Wykonawcza – Realizacja Roku, w której nagrodzonych zostało aż pięć realizacji. Jak co roku przyznano także Czarny Dym i Superpłomień. W tym roku po raz drugi na zakończenie Gali przyznane zostały nagrody producenckie przyznane przez firmy: Hajduk, Spartherm, Hitze, Kratki.pl, Kaflarnię "Kafel-Kar", Kaflarnię Grochowski oraz OSKP dla najlepszych realizacji z ich produktami spośród zgłoszonych do Płomienia Roku 2018 w kategorii Firma Wykonawcza - Realizacja Roku. Nagrody producentów były przyznane niezależnie od nagrody głównej - Płomień Roku 2018.  
 
Galę zakończyła uroczysta kolacja oraz zabawa taneczna z D-jem, podczas której w rytmach największych polskich i zagranicznych hitów goście bawili się do białego rana. Frekwencja na Gali była bardzo wysoka, udział w niej wzięło ponad 100 osób. Byli to przedstawiciele firm i organizacji kominkowych oraz branż pokrewnych. 
 
Galę poprzedziło IV FORUM Producentów i Dystrybutorów pod hasłem „Kominkowy Okrągły Stół”. To cykliczne wydarzenie, towarzyszyło Gali już po raz czwarty i było miejscem, gdzie o problemach i ważnych zagadnieniach dla branży kominkowej mogli porozmawiać i wymienić się spostrzeżeniami producenci, dystrybutorzy, przedstawiciele branż i organizacji pokrewnych oraz przedstawiciele władz samorządowych. W tym samym czasie osoby towarzyszące, nie biorące udziału w forum udały się na wycieczkę do Lublina. W ten sam dzień wyjątkowo odbył się też Walny Zjazd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Kominki Polskie”, podczas którego członkowie wybrali nowe władze stowarzyszenia. 
 
 
Magdalena Balicka 
 
 
 
 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: