Kominki.org   >   Strefa dla profesjonalistów  >   Aktualności branżowe  >   Kongres VEUKO 2019

Aktualności branżowe

Kongres VEUKO 2019z życia branży

05-06-2019
drukuj
W dniach 15-17 maja 2019 r. w Pradze odbył się doroczny Kongres Veuko, który zgromadził zrzeszonych w nim przedstawicieli branży zduńskiej z 15 krajów europejskich. Na tegorocznym walnym zgromadzeniu przyjęto kolejnego – 16-tego członka – przedstawiciela branży zduńskiej z Mołdawii. 
 
W tym roku polska branża zduńska była reprezentowana przez delegata Porozumienia współpracujących ze sobą organizacji: Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kominki Polskie, Małopolskiego Cechu Zdunów i Zawodów Pokrewnych oraz Cechu Zdunów Polskich. Ten wyraz jedności został z uznaniem przyjęty przez wszystkich zgromadzonych uczestników Kongresu.
 
Podczas kongresu przedstawicieli poszczególnych krajów podzielili się nie tylko problemami, ale także przykładami osiągniętych sukcesów w rozwoju branży zduńskiej, ukazano wiele przykładów dobrej współpracy branży z władzami zarówno na poziomie krajowym, jak i lokalnym. Przedstawiono też wypracowane i wprowadzane w różnych krajach rozwiązania, które w sposób skuteczny wykluczają wadliwe wykonawstwo, niedopuszczalną eksploatację, oraz pozwalają zlikwidować szarą strefę w branży budowy pieców i kominków. W celu udzielenia pomocy krajom zagrożonym próbami ograniczania stosowania drewna w piecach i kominkach, postanowiono przygotować publikację naukową, przedstawiającą potrzebne argumenty do dyskusji. W tym celu powołano Zespół Roboczy, w którym znalazł się również przedstawiciel polskiej branży zduńskiej.
 
Na Kongresie ustalono również warunki udziału w Europejskich Mistrzostwach Zduńskich (Veuko Meisterschaft 2021) organizowanych na targach zduńskich w Wels w 2021 roku . Uczestnicy mogą zostać wyłonieni w krajowych eliminacjach, spośród  młodych czeladników zduńskich, którzy urodzili się po 1996 r. bądź ze starszych, którzy wykazują się nie dłuższą niż 5-letnią praktyką w zawodzie zdun.
 
Więcej informacji TUTAJ.
 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: