Kominki.org   >   Strefa dla profesjonalistów  >   Aktualności branżowe  >   ISH Frankfurt podsumowanie

Aktualności branżowe

ISH Frankfurt podsumowaniez życia branży

18-03-2019
drukuj

Spartherm

Thorma

Wodtke

Rika

Infire

Leda

Klover

Akos

Hajduk

Asutroflamm

Kratki

Faber

Dru

Darco

Uniflam

Nordica

Hecker

Monolity

Lotus

Schott

Hoxter

Haas+Sohn

Kalon

Iwona Pellets

Wanders

Rizzoli

Planika

Promat

MK Systemy Kominowe

Tech

Plum

Kominus

Prowent Białystok

W dniach 11-15 marca we Frankfurcie nad Menem odbyła się jedna z najważniejszych imprez targowych branży sanitarno-grzewczej wyznaczająca kierunki rozwoju. 

Tegoroczne targi odbyły się w zmienionym harmonogramie trwały od poniedziałku do piątku, a nie jak do tej pory od wtorku do soboty i było wiele zmian jeśli chodzi o rozkład wystawców po poszczególnych halach. Kominki nie zmieniły miejsca i tradycyjnie prezentowane były w hali 9.2.  

 

Na targach na powierzchni 275 tysięcy m2 wystawiało się 2 532 wystawców z 57 krajów, w czym 868 z Niemiec. Targi odwiedziło 190 tysięcy osób z 161 krajów (2017: 198 810). W porównaniu do poprzedniej edycji targi odnotowały kilkuprocentowy wzrost zarówno wystawców (66% , w poprzedniej edycji 64%) jak i odwiedzających (48%, w poprzedniej edycji 40%) z zagranicy. Największą grupą odwiedzających stanowili goście z Chin, Włoch, Holandii, Francji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Polski, Belgii, Austrii i Czech. Warto zauważyć, że Polacy znaleźli się na siódmej pozycji. 

 

W hali kominkowej 9.2 swoją ofertę prezentowało 124 wystawców. Nie zabrakło stałych bywalców takich jak Spartherm,  Austroflamm, Wodtke czy Leda.  Na hali 9.2 obecni też byli Nordica, Klover, Kalon i Piazzetta. Wśród wysatwców znaleźli się także Rika, Hoxter, Kalfire, Faber, Dru, Haas+Sohn, Rais oraz Schott i Hecker ze szkłem kominkowym. Na hali 9.2 prezentowane były produkty z różnych sektorów nie tylko opalane drewnem, czy peletem ale też palenisk gazowych ( również na ISH można było zaobserwować, że pojawia się coraz więcej produktów na gaz w ofertach producentów), na bioetanol oraz prąd.

 

W tegorocznej edycji spora była też reprezentacja Polska. Nasz kraj reprezentowały firmy: Hajduk, Darco, Infire, Kratki.pl, Monolity wystawiające się wspólnie z Tatarkiem, Planika, Uniflam, Akos oraz Iwona Pellets. W pozostałych halach wystawiali się także  z elektroniką: Plum oraz Tech Sterowniki, MK Systemy Kominowe, Kominus Polska, Prowent Białystok, Prodmax, Alnor Systemy Wentylacji.

 

Aldona Mazurkiewicz

 

 
 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: