Kominki.org   >   Strefa dla profesjonalistów  >   Aktualności branżowe  >   Książka "Włoskie piece gliniane"

Aktualności branżowe

Książka "Włoskie piece gliniane"nowość

13-09-2018
drukuj

Książka "Włoskie piece gliniane" Andrea Magnoliniego to nowa propozycja na polskim rynku wydawniczym.  Ilustrowany poradnik do samodzielnej budowy został wydany przez wydawnictwo "Info Studio" pod patronatem magazynu "Świat Kominków". 

 

 "Włoskie piece gliniane" to praktyczny poradnik "zrób to sam", który pozwala odkryć na nowo jeden z najstarszych materiałów używanych przez człowieka - glinę, obecnie bardzo cenioną przez budownictwo ekologiczne z racji swej plastyczności i braku negatywnego wpływu na środowisko. Aby zaoferować szerszy wybór, poradnik ten prezentuje konkretne przykłady pieców zbudowanych przez autora na cztery różne sposoby: z plecioną kopuła; z gliny, piachu i słomy; ze sklepieniem z surowych cegieł; ze sklepieniem ze starych dachówek i gliny. Każdy przykład budowy pieca jest dokładnie zilustrowany i opisany w poszczególnych fazach wznoszenia. Ostatnia część książki poświęcona jest ochronie i użytkowaniu pieca oraz pożytecznym radom, dotyczącym jego utrzymania i konserwacji.

 

Książka Andrea Magnoliniego to jedyny w swoim rodzaju praktyczny przewodnik dla tych, którzy kochają ekologiczne majsterkowanie i lubią dzielić się wiedzą i smakiem.

 

Książkę możesz nabyć na stronie: http://kiosk.ihz.pl/produkt/wloskie-piece-gliniane/

 

 

 

 

Podziel się

Skomentuj:
Komentarze (0)

Z galerii kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: