Kominki.org   >   Strefa dla profesjonalistów  >   Aktualności branżowe

Aktualności branżowe

Milion Metrów Kamienia
zapowiedź
18-11-2019
Już wkrótce ukaże się publikacja "Milion Metrów Kamienia" autorstwa Karola Rogali przedstawiająca wiedzę na temat współczesnego kamieniarstwa.
Targi 4 Buildings 2019, Katowice
zapowiedź
13-11-2019
W dniach 15-17 listopada br. w Międzynarodowych Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się targi 4 Buildings 2019. Podczas targów 16 i 17 listopada odbędą się Dni Otwarte, które poprowadzą Katarzyna Dowbor, Darek Stolarz i Dominik Strzelec. Targi zakresem tematycznym obejmą m.in inteligentne budynki, najciekawsze rozwiązania i rynkowe trendy oraz materiały dociepleniowe.
Wentor nagrodzony
z życia branży
07-11-2019
Podczas uroczystej gali po raz trzeci wręczono Nagrody Gospodarcze Marszałka Województwa Lubuskiego. Nagrody powędrowały do najlepszych lubuskich przedsiębiorców. W tym do firmy Wentor, która została nagrodzona Nagrodą Gospodarczą Marszałka Województwa Lubuskiego w kategorii Zielona Gospodarka - Eko-firma.
W miejscowości Mosina w woj. wielkopolski Rada Gminy jednogłośnie przyjęła uchwałę o poprawnym paleniu. To pozytywna i edukacyjna inicjatywa, która pokazuje, że możliwe jest bezdymne palenie drewnem. To pierwsza taka uchwała mająca na celu poprawę jakości powietrza, która wprowadza natychmiast skuteczne środki likwidujące najgorsze zadymienie. Uchwała została przyjęta i teraz projekt zostanie przekazany Zarządowi Województwa Wielkopolskiego.
Targi Glass 2019
zapowiedź
05-11-2019
W dniach 20-23 listopada br. w Poznaniu odbędą się targi branży szklarskiej Glass. Targi to doskonała okazja do prezentacji premier innowacyjnych rozwiązań w przemyśle szklarskim. Tradycją są też pokazy zdobienia szkła. Podczas targów w specjalnie zaaranżowanej Strefie Pokazów szczególny nacisk w tej edycji zostanie położony na aspekt ekologiczny, a konkretnie znaczenie recyklingu szkła w powstawaniu elementów artystycznych.
Hajduk Stone świętuje sukces
artykuł reklamowy
04-11-2019
Firma została laureatem Nawigatora Biznesu MOF GW, konkursu mającego na celu promocję gospodarczą Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego (MOF GW). Miasto zorganizowało go już po raz drugi, we współpracy z Gminami Bogdaniec, Deszczno, Kłodawa i Santok. Hajduk Stone wygrał konkurs w kategorii Stąd jestem. Kapituła konkursu doceniła zwłaszcza wkład firmy w budowanie brandu i tradycji gospodarczej w regionie oraz jej znaczącą pozycję na rynku lokalnym, krajowym i międzynarodowym.
Egzaminy zduńskie
z życia branży
31-10-2019
W dniu 8 listopada br. w siedzibie Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie ul. Św. Anny 9 zostanie powołana komisja egzaminacyjna w zawodzie zdun. W związku z tym, w miesiącu grudniu lub najpóźniej styczniu planowane są egzaminy zduńskie. Osoby zainteresowane proszone są o przybycie na ostatnie już spotkanie przygotowawcze, zaplanowane na 25 listopada godz. 10.00 w siedzibie Cechu przy ul. Balicka 320 Krakowie.
21 października 2019 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się Gala Ambasadorów Kongresów Polskich, w trakcie której Grupa MTP została wyróżniona w dwóch znaczących kategoriach.
Dokument przygotowany przez Klub radnych Nasze Miasto Tarnów zakazuje palenia w piecach paliwem stałym i miałby wejść w życie już za trzy lata. Polski Klub Ekologiczny, upatruje sporo niedociągnięć w projekcie.
W dniach 14 – 15 listopada 2019 roku w Opolu odbędzie się VII edycja konferencji naukowo-technicznej „BEZPIECZNE CIEPŁO 2019”. Organizatorami tegorocznej konferencji są: Cech Kominiarzy Polskich w Opolu, Wydział Budownictwa i Architektury, Politechnika Opolska, Korporacja Kominiarzy Polskich Stowarzyszenie Zawodowe oddział w Opolu oraz Fundacja Izby Rzemieślniczej w Opolu.
1  2  3  4  5  6  7    
Najnowsze     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat

Z galerii kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: