Kominki.org   >   Strefa dla profesjonalistów  >   Aktualności branżowe

Aktualności branżowe

Branża kominkowa w dobie koronawirusa
z życia branży
04-06-2020
Pandemia koronawirusa spadła nagle i ograniczyła praktycznie wszystkich z nas. Koronawirus dotknął wiele branż, w tym również branżę kominkową, która musiała poradzić sobie z problemami i trudną sytuacją. Dla wielu osób, czy to z powodu spadku zarobków czy po prostu niepewności i obawy o przyszłość nie był to dobry czas na podejmowanie różnego typu inwestycji, w tym decyzji o budowie kominka.
V Forum Pelletu
zapowiedź
03-06-2020
Forum Pelletu 2020 to coroczne spotkanie profesjonalistów branży peletowej z Polski i Europy. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w Rawie Mazowieckiej 29 czerwca. Nie czekaj i zarejestruj się już dziś! Liczba uczestników ograniczona.
Magazyn “Świat Kominków” ogłasza kolejną edycję nagrody Płomień Roku w kategorii Realizacja. Nie czekaj! Zgłoś swoją realizację już dziś. Obok szansy na nagrodę główną – Płomień Roku 2020, co miesiąc internauci będą wybierali na facebooku i instagramie Realizację Miesiąca. Nowością tegorocznej edycji jest też możliwość zgłoszenia aż 10 realizacji (nie więcej niż dwóch w miesiącu).
Sprawozdanie z Videokonferencji VEUKO 2020
z życia branży
15-05-2020
Sprawozdanie z Videokonferencji VEUKO 2020, która odbyła się w tym roku „on line” przed ekranem komputera. Sytuacja koronawirusa wymusiła „wirtualną” formę spotkania, która miała ten plus – że zajęła trzydziestu kilku uczestnikom tylko 4 godziny czasu, zamiast 4 dni, ile typowo zajmuje doroczny Kongres Veuko (Europejskiego Stowarzyszenia Organizacji Zduńskich).
Platforma Internetowa Buy Poland to nowa inicjatywa Grupy MTP, której zadaniem jest aktywne wsparcie polskich przedsiębiorców w zdobywaniu zagranicznych zleceniodawców. Buy Poland to internetowy katalog, który zawierać będzie informacje o tysiącach producentów z najsilniejszych polskich branż, w tym niezwykle ważnej dla polskiego eksportu branży stolarki budowlanej.
Opinia: Firma w dobie koronawirusa
z życia branży
13-05-2020
W mediach możemy poczytać komentarze o obecnej sytuacji, o tym jak zapatrują się na to przedstawiciele różnych branż. My chcielibyśmy przedstawić takie spostrzeżenia, opinie ludzi związanych z branżą kominkową. Tym razem prezentujemy opinię i spostrzeżenia firmy Eko-Term Kućmierz.
Rząd ma zamiar zmienić definicję drewna energetycznego. Zmiana ma nastąpić ze względu na kryzys związany z koronawirusem jeszcze w tym kwartale. Na rządowych stronach pojawiła się informacja o pracach nad przygotowywaniem projektu ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii. W projekcie wyraźnie podkreślono, że zasadniczo chodzi o zmianę (poszerzenie) definicji drewna energetycznego. Przyczyną jest kryzys w lasach spowodowany koronawirusem. Zalega w nich drewno, brakuje nabywców.
Akademia Czystego Powietrza to cykl bezpłatnych webinariów dla instalatorów, doradców energetycznych i firm z branży budowlanej. Poniedziałkowe spotkania on-line, które rozpoczęły się 11 maja, są wspólną inicjatywą Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Polskiego Alarmu Smogowego. Drugie szkolenie, które poprowadzi Paweł Lachman z PORT PC, zaplanowano na 18 maja o godz. 12:00.
Ostatnia, dwunasta edycja Progetto Fuoco w Weronie odbyła sie 19-22 lutego, na kilka dni przed wprowadzeniem ograniczeń w związku z koronawirusa. W środku blokady mającej na celu walkę z epidemią organizatorzy Progetto Fuoco zdecydowali się na przeprowadzenie internetowej ankiety wśród swoich wystawców z sektora systemów i urządzeń grzewczych na biomasę. Na ankietę opowiedziało 280 firm, z których 39% zajmuje się produkcją a 61 % dystrybucją.
OSKP ogłasza konkurs na scenariusz (pomysł) filmu promującego kominki, piece oraz drewno jako fenomen natury i pożyteczny surowiec... Może też być przeciwwagą dla nagonki, której doświadcza cała branża i biomasa. Konkurs jest skierowany do wszystkich, niekoniecznie zrzeszonych, niekoniecznie z branży. Kapitułą konkursu jest zarząd OSKP, a patronem medialnym magazyn "Świat Kominków".
1  2  3  4  5    
Najnowsze     Starsze niż : pół roku : rok : 2 lata : 5 lat

Z galerii kominków

Logowanie

Załóż konto Przypomnij hasło
lub

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie podaj nam e-mail.

Forum

Miejsce dyskusji o kominkach

wejdź na forum

Copyright © 2008-2018 kominki.org – kominki, wkłady kominkowe, piece, piecyki
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: